Otrokyně

Benátské republice vládnou železnou rukou Rada deseti a dóže Andrea Gritti. Na východě však republiku ohrožuje sultán Soliman, který chce dobývat svět. Čtrnáctiletá dcera britského kupce Cecilia je svěřena do výchovy člence rodiny blízké dóžeti. Musí se učit vyrábět jedy, studovat turečtinu a hebrejštinu. Za dva roky je poslána do Istambulu, aby splnila tajný úkol, ocitá se však v paláci Topkapi, kde tvrdě vládne druhá sultánova manželka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48583/otrokyne-0Pb-48583.jpg 3.920
Vydáno:, Alpress

La princesse de lumiere (2001)

Kniha Otrokyně

JanaPET
07.10.2017

Zajímavě napsaná kniha, četla se sama. Ač mě tato téma (harémy) moc nebere, děj knihy mě příjemně překvapil. Ráda si přečtu i druhý díl.

alnahu
01.11.2016

Čtivě napsaný příběh čtrnáctileté Cecilie ,kterou otec prodá a ta se dostane jako otrokyně do Istanbulu země sultána Solimana.

Malinali
21.07.2015

Čtivé a napínavé, drsná doba... Kniha se mi velice líbila a dobře se četla - druhý díl pokračování Nurbanu (benátčanky) hledejte v knize od stejného autora s názvem Sultánka.

knihomilka
20.10.2014

Trochu zhustený dej, ale inak napínavé. Škoda, že nevieme nič o ďalších pocitoch Mihrimah.

Dymond
10.08.2014

Tato kniha mě mile překvapila... Čekala jsem klasickou červenou knihovnu, ale nebylo tomu tak..

Turecko harémy 16. století

Jean-Michel Thibaux