Malinali Malinali komentáře u knih

Znám tvé tajemství Znám tvé tajemství Silvana Giacobini

Hodně zamotaný příběh, hodně postav. Rychlý konec. Ale dobře napsané, čtivé...

04.02.2015 3 z 5

Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Bestie z Karlštejna, aneb, Kronika hříšného kněze Naďa Horáková

Zřejmě skutečný příběh, napínavý děj, více příběhů v jednom v knize.

07.01.2015 5 z 5

Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II. Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II. Jaroslava Černá

Čtivé a výborně psané. Možná i trochu smutné.

17.12.2014 5 z 5

Čachtická paní z Karlštejna Čachtická paní z Karlštejna Richard Dostál

V KNIHOVNĚ NAJDETE POD KARLŠTEJNSKÁ BESTIE :)

28.11.2014

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Čtivé, dobře vymyšlené, na vraha jsem tipovala každou chvíli někoho jiného :-D
Děj ale není nějak extrémně napínaví, pohodové čtení s několika zápletkami. Doporučuji.

28.11.2014 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Čtivé, nemohla jsem vydržet a pořád musela číst a číst :-D Akorát mě mrzí, že ten závěr je tak strašně moc rychlý.

13.11.2014 5 z 5

Čachtická pani pred najvyšším súdom Čachtická pani pred najvyšším súdom Andrej Štiavnický

Třetí pokračování autora o Alžbětě Báthoriové a také Anně Rosině Listiusové - ta pokračuje ještě v následujících dílech této 7mi dílné série.

Založeno na skutečných událost, čtivé!!

20.10.2014 5 z 5

Alžbeta  Bátoriová vo väzení a  na  slobode Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode Andrej Štiavnický

Druhé pokračování o AB, výborně psané!!

20.10.2014 5 z 5

V podzemí Čachtického  hradu V podzemí Čachtického hradu Andrej Štiavnický

Pokračování o Čachtické paní - jak to bylo tedy když jí zavřeli, jak utekla atd. Co se dělo kolem, velice poutavé čtení!! Mám knihu v originále tedy SK - s věnováním od autora...výborně napsané.

19.09.2014 5 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Mno musím říct, že autorka je věřící - tedy aspoň to na mě tak působí z té knihy. Nechci nikoho urážet, ale paní je starší a tak má také starší názory (jako proti potratům, sexu v těhotenství apod. - představte si, že Vás někdo znásilní a Vy otěhotníte, tak jako podle té knihy dobře Vám tak, protože je to karma a nechoďte na potrat, nebo si uděláte další blbou karmu), asi bych nechtěla mít dítě od chlapa, který je násilnický, i kdybych riskovala, že už nebudu moci mít nikdy jiné děti.. Kniha je možná poučná, byla mi doporučena, abych zkusila pochopit pár věcí tady na zemi.. věřím v posmrtný život, ale nevěřím v tak silné věci jako píše spisovatelka, o karmě, o tom že jsem někomu ublížila a proto si to tady vyžírám teď taky.. fakt ne.. navíc věřím v tom, že to není jenom o lidech, ale že v dalším životě můžu být klidně pes :o) a nebo taky moucha.. Paní hlavně neustále připomíná jak ona je výborná v terapiích a jak to nemá nikdo zkoušet. Přijde mi to spíš jako kniha kde je rozbor její práce, bohužel nic mi to nedalo, ale každý máme svůj názor na život :o)

15.08.2014 2 z 5

Královská krev: čtyři sestry, všechny královny Královská krev: čtyři sestry, všechny královny Sherry Jones

Výpravné, dobře se čte. Těžká doba a rodinné vztahy 4 sestrer, královen.

15.08.2014 5 z 5

Cholera Cholera Jožo Nižnánsky

Smutný příběh, ale hrozně dobře se to čte. Napínavý děj akce celou dobu. Pan Nižnanský prostě výborný spisovatel.

15.08.2014 5 z 5

Královna Camilla Královna Camilla Sue Townsend

Vymyšlený příběh, ale s využitím reálných postav a to prince Charlese, jeho ženy Camilly a královny Alžběty z Anglie. Nelíbilo se mi, že autorka použila tyto postavy (které místy připomenou i princeznu Dianu).

Příběh samotný je zajímavý v tom - jak si lidé poradí v uzavřené zóně, ze které nesmí pryč a musí žít své životy dál a to i se svými psy - kteří mezi sebou také mluví. Autorka popisuje i myšlenky psů. Je to trošku zamotané, člověk se chvilkami ztrácí v přehledu kdy mluví pes kdy člověk - ačkoli si oni dva nerozumí.

Kniha je tak na jedno přečtení, není potřeba se k ní už vracet :-/ Možná kdyby autorka nepoužila reálné postavy, mohlo to být zajímavější.

Možná jsem jen nepochopila proč má někdo potřebu u smyšleného příběhu využívat reálných "historických" postav.

25.06.2014 2 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Nemohu hodnotit, knihu jsem nedokázala dočíst do konce, neboť v knize se točí několik příběhů v jednom, na čtení trochu složitější, tak třeba někdy..

16.06.2014

Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Hana Parkánová-Whitton

Taková červená knihovna no

27.05.2014 1 z 5

Marnotratná královna Marnotratná královna Jean Plaidy (p)

Nádherný, smutný! A jestli to tak skutečně bylo, je mi M.A. líto.

27.05.2014 5 z 5

Milenka Slunce Milenka Slunce Sandra Gulland

Nádherně psáno, výborně se čte. Kniha se mi moc líbila, i když některé části jsou trochu drsnější.

06.05.2014 5 z 5

Poslední velký tanec na zemi Poslední velký tanec na zemi Sandra Gulland

Třetí díl o Josefíně a Napoleonovi. Krásné čtení, smutný konec, ale tvrdá realita. Moc se mi tato série líbila.

26.03.2014 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Výborný!!!

12.03.2014 5 z 5

Příběhy vášně, příběhy žalu Příběhy vášně, příběhy žalu Sandra Gulland

Deník Josefíny.. omylem se mi dostal do ruky až druhý díl ze tří, ale vůbec nevadí, ke třetímu se hodlám ještě propracovat. Doporučuji, historické a čtivé.

30.01.2014 5 z 5