Čachtická pani pred najvyšším súdom

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Čachtická pani pred najvyšším súdom je zavŕšením historickej trilógie, tematicky nadväzujúcej na čitateľsky úspešné romány V podzemí Čachtického hradu (2001) a Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode (2002). Zachytáva posledné mesiace pohnutej životnej drámy Alžbety Bátoriovej od zimy 1613 až po 21. august 1614, keď o druhej hodine po polnoci odišla na druhý svet – žiaľ, bez spravodlivého trestu za svoje donebavolajúce zločiny. Čachtická pani sa nikdy nezodpovedala za krviprelievanie páchané na nevinných obetiach, dievčat zavraždených jej vlastnou rukou bolo vyše tisíc. Posledné mesiace života Alžbety Bátoriovej, zachytené na pozadí historicky precízne spracovaného a pôsobivého obrazu doby,sú plné nečakaných zvratov, zauzlení, ba neraz až mysteriózneho napätia....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164654/cachticka-pani-pred--164654.jpg 3.924
Série:

Alžběta Báthoryová (3.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Media klub (SK)
Orig. název:

Čachtická pani pred najvyšším súdom

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Čachtická pani pred najvyšším súdom

Přidat komentář
RADIN
13.12.2017

Ani sa mi nechce veriť,že obávaného zabijaka kočiša Petra premôže mladučký a v bitkách neskúsený mních,tak to som veru nečakal.

libor
31.12.2016

Alžběta byla spíše obětí intrik. Našel jsem úplně odlišné a důvěryhodnější informace než autor: http://www.panovnici.cz/alzbeta-bathory#cv

Malinali
20.10.2014

Třetí pokračování autora o Alžbětě Báthoriové a také Anně Rosině Listiusové - ta pokračuje ještě v následujících dílech této 7mi dílné série.

Založeno na skutečných událost, čtivé!!

1v8na
15.08.2014

spoiler - Kniha je nejnapínavější ze všech tří dílu. Je zde završen život Báthoryové. Nejvíc mě uchvacuje smrt zákeřného kočího Petera. Znal podzemí Čachtického hradu velmi dobře, ale i přesto se mu stalo osudným.

Lenka Žofka
13.11.2012

Já bych se strašně chtěla dostat do podzemí Čachtického hradu v podobě jaké bylo v této době...pokud to tam teda tak fakt vypadalo!