Mali88 Mali88 komentáře u knih

Moc se mi líbil film. Miluju Harryho Pottera a tak jsem ráda, že se dozvídáme o době před HP. O době, kdy byl nejmocnější čaroděj Grindewald. Ale také dost o Mloku Scamanderovi a jeho zvířátkách :)
Ikdyž je to scénář, tak se kniha četla snadno. Možná to bylo tím, že jsem dost znala z filmu.
Hodně si u mě získala také design obálky a knihy celkově. Modré pozadí se zlatou ražbou. Tyto barva také patří mrzimorské koleji, do které Mlok patřil :)

27.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo je miláček, Harry Hole ještě větší miláček.
Hned na první straně jsem si myslela, že vím, kdo je vrah. Úplně to sedělo. Časem k tomu došel i Harry. Jenže pak jsem si říkala, že je to blbost. To není možné, abych věděla vraha hned od začátku. Samozřejmě jsem se spletla a přesně o to Nesbovi vždycky jde. Čtenář má být napnutý až do konce. Mít své představy o vrahovi, ale stejně je pak vyveden z omylu :)
A jelikož je konec hodně otevřený, tak se těším na další díl.
PS: já teda závidím Ráchel, že má doma takového chlapa :)

21.06.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy. A stejně jako první kniha, se mi tato moc líbila. Myslela jsem, že nic nepřekoná první knihu, ale MPE mě dostal. Bavila jsem se od začátku do konce.

06.06.2017

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první knížka od Hartla a dobře jsem se bavila. Knížka se četla velmi dobře, rychle. Celé to bylo svižné, že jsem přestala vnímat okolí a všechny okolo. Tak jako se směji, když slyším Hartlův smích, jsem se smála i tady. Krásně mi knížka zpestřila pár jízd autobusem.

06.06.2017

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Joona Linna je zpět.
Vždycky se mi líbila forenzní analýza, ale po přečtení Lovec, už nejsem tak nadšená. Myšlenky Lovce, co udělá s obětmi, a popisy vražd, mi přišli dost nechutné a občas jsem je i přeskočila nebo přestala číst, abych to rozdýchala :D
Nicméně, jak to u Keplera bývá, děj vás opět nenechá ani na chvíli vydechnout, kapitoly odsýpají jedna za druhou a než se nadějete, je tu konec. A vy si říkáte, že to nějak rychle uteklo a najednou nemáte zase co číst. A tak zase musíte čekat na nějakou zprávu ohledně dalšího dílu.
Já vlastně nemusím, protože se vrhám na milovaného Harryho Hole, kterého občas podvádím právě s Joonou Linnou, pšttt. Myslím ale, že mu to nevadí :) :)

25.05.2017

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Skvěle napsané. Petter May umí dokonale vystihnout skotskou krajinu a ráz chladného podnebí, že by se člověk hnedka rozjel na ostrov Lewis, aby vše viděl
na vlastní oči.
Oproti Skále byl tento díl pro mě slabší. Skála se mi četla daleko lépe a více mě vtáhla do děje. Zde mi stále něco chybělo, abych se od děje nemohla odtrhnout.

15.05.2017

Skála Skála Peter May

Moje první setkání s tímto autorem. Kniha se mi líbila. Nebylo to tak krvavé, jako některé jiné dektektivky. Taky to vlastně nebyla klasická detekvitka, ale píše psychologický román. Jdu na další díl :)

10.05.2017

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Milé a příjemné čtení. Občas jsem se musela do čtení nutit.

26.04.2017

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tento díl je rozhodně jeden z nejlepších, co Nesbo napsal. Aspoň pro mě. Opět skvělá zápletka, ze které mrazí. A mě zase občas bylo špatně při popisu vražd, což se mi u Nesba stává docela často.
Děj se opět odehrává v Oslo, což mám nejraději, protože Oslo a celkově Norsko mi k Harrymu prostě sedí. Harryho bystrá mysl, občasné alkoholové opojení, které se snaží krotit a Harryho nová kolegyně Kathrine jsou záruka kvality. Ve chvíli, kdy Harry opět začal pít, jsem ho proklínala a nadávala, proč to dělá. Na druhou stranu bych přišla o jeho sarkasmus, u kterého se ráda směju, kdyby se nenapil :)

23.04.2017

Plavec Plavec Joakim Zander

Normálně bych takto "úzkou" knížku měla přečtenou hned, ale do této jsem se nemohla začíst. Jak již bylo napsáno v komentářích níže, tak kniha opravdu vyžaduje 100% pozornost, protože jakmile se od ní odtrhnete, tak se vám k bude vracet těžko.
Nicméně, abych knihu jen nehanila, tak děj byl docela zajímavý. Pokud čtenář ději věnoval pozornost, tak se to opravdu četlo krásně. Možná jsem se trochu ztrácela v časovém období, protože je tam vykreslen průběh několika let, ale po chvíli jsem se zorientovala.
Doma mám i další díl, tak jsem zvědavá, co mě čeká dál.

17.04.2017

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tak trochu SPOILER!!!

Řekla bych, že v tomhle díle je Harry na vrcholu své alkoholové kariéry. Kolikrát jsem si během čtení říkala, že by s tím mohl přestat, ale to by zase nebyl on. Protože i v opilosti je svým způsobem sympaťák.
Tentokrát byl děj spojen se vraždami čtyř lidí, které byly v rozmezí pěti dnů, oběti byli nalezeny v pátém poschodí, na pěti různých místech, která dohromady tvořila pomyslný pentagram.
Dějově určitě lepší než Nemesis. A na konci je konečně dopadení Prince, se kterým se setkáváme od Červenky.

11.04.2017

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Možná jsem po Července čekala větší terno, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.
Děj byl opět napínavý. K Harrymu přibyla nová kolegyně, se kterou tvoří skvělou vyšetřovací dvojku. Navíc čerpají z Beatiny zvláštní schopnosti a to, že si pamatuje všechny obličeje, které viděla.
Zápletka byla výborná. Nesbo opět nenechá vydechnout, dokud knížka není dotčena. Naštěstí se vše čte jedním dechem. Jo prostě nezklame.

11.04.2017

Levhart Levhart Jo Nesbø

Přečteno už podruhé a opět skvělé. I když jsem na vraha přišla dříve, než když jsem četla knihu poprvé, stále jsem si nebyla jistá, zda je to opravdu on. Jak již tady bylo vícekrát napsáno, Nesbo umí udržet čtenáře v napětí až do konce. Chvílemi má člověk pocit, že bude brzo zvracet (některé popisy vraž jsou opravdu nechutné), přesto čte dál a dál a dál, až je najednou konec a tři hodiny ráno. To už je pak člověk v práci nepoužitelný je jen malinké "mínus" :)
To nemění fakt na tom, že Harry je prostě sympaťák (co na tom, že opilý, ale hlavně je nesmrtelný). Kolikrát jsem si totiž říkala, že už dávno musí být po něm (jasně, že vím o dalších dílech série) a najednou se objevil živý, jen se nějakou další jizvou či chybějícím kusem těla :D Zkrátka to není žádný suchar a jeho dobírání Bellmana je hodně úsměvné :)

02.03.2017

Návrat do života Návrat do života Lance Armstrong

Knihu jsem už dávno (to snad Lance ještě závodil) a nikdo o jeho dopingu nic nevěděl. Kniha je především o boji se zákeřnou nemocí. O tom, zda přežije nebo ne. Zda se vrátí k milovanému sportu. Zda bude moci zase vyhrávat.
A i když přišel o všechna vítězství na TdF přišel, jedno veliké vízěství má.
Výborná kniha.

01.03.2017

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Knihu jsem dostala k Vánocům a rovnou ji zařadila do čtenářské výzvy.
Samotný děj nebyl špatný, líbilo se mi provázání děje a rozhovoru s novinářem. Ale konec byl otevřený a shrnutý moc rychle. Navíc mi tam chybělo něco..takové to něco, abych se nemohla od knihy vůbec odtrhnout.
Ze zvědavosti si ale přečtu i druhý díl, abych věděla, jak to celé dopadne a hlavně to, kdo je ten tajemný Lucifer (ikdyž typ už mám) :)

22.02.2017

Asi nebudu patřit k těm, které knížka uchvátila. Přesto byl příběh chvílemi čtivý a úsměvný. Ale že bych se řezala smíchy, to se říct nedá.

06.02.2017

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tenhle díl řadím mezi nejlepší, které o HH vyšli. Dvakrát jsem četla a poslechla jako audioknihu. Skvělá zápletka, prolínání děje z minulosti a současnosti, vražda, překupnictví, pokus o atentát.
Chvilkama jsem měla problémy s mnoha jmény, špatně jsem se v nich orientovala. Kupodivu jsem se do vraha trefila, ač jsem měla čtyři tipy.

02.02.2017

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Krásné, příběhy se dobře čtou a rychle to ubíhá. Sherlock mě chytl v moderním pojetí, ale ráda se vracím k příběhům ze starého Londýna.
Sherlock forever :)

20.01.2017

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tohle se mi moc líbilo. Ač kraťoučký příběh, tak plný napětí a hlavně svižný. Žádné omáčky okolo. Do konce jsem netušila kdo je vrah. Toho jsem poznala až u epilogu, kde je vše vlastně vysvětleno :)
Byla to moje první kniha od Agathy (když nepočítám pár zfilmovaných příběhů Slečny Marplově nebo Hercuilla). Myslím, že do budoucná dám Agathě šanci, protože příběhy ze staré Anglie se mi moc líbí.

18.01.2017

Jackaby Jackaby William Ritter

Úsměvné čtení. Podoba se Sherlockem, akorát s nadpřirozenými bytostmi. Příjemné odlehčení od severských detektivek. Určitě si dám i druhý díl.

11.01.2017