MalejTucnak MalejTucnak komentáře u knih

Za mě poněkud zdlouhavé a poněkud nepraktické. Hlouběji jsem se seznámila s vlastním cyklem a respektuji, že mám občas více energie, někdy jsem víc společenská nebo více tvořivá, ale tvořit si na to měsíční plán mi přijde zbytečné.

10.10.2023 3 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Skvělá kniha k zamyšlení o chronických nemocech, tedy spíše o tom, proč vznikají a jak jim předcházet psaná zajímavou formou otázek a odpovědí.

01.09.2023 5 z 5

Oddechová kniha se svižným dějem. Velmi jsem ocenila možnost ponořit se opět do světa čar a kouzel a znovu se setkat se s svými oblíbenými postavami. Krátká sonda do jejich dospělého života, kde jsou na prvních místech práce a výchova dětí, byla zajímavá. :)

09.08.2023 4 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Další skvělá kniha od mé nejoblíbenější autorky. Vypráví příběhy obyvatel slepé uličky s tragickým koncem jednoho z nich.

05.08.2023 4 z 5

Chvilkami na mě z některých praktik lehce dýchala manipulace, ale jinak zajímavá kniha se skvělými radami, jak vycházet s lidmi.

29.05.2023 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Milá a inspirativní kniha na způsob Malého prince. :)

06.04.2023 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Skvělá kniha jak dojít pomocí malých kroků každý den ke svému cíli.

26.03.2023 5 z 5

Anatomie rozhodování Anatomie rozhodování Richard Shotton

Kniha mi dala spoustu nových poznatků, aniž bych byla z marketingového oboru. :)

26.03.2023 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Stoprocentně doporučuji! Kniha mi zásadně změnila pohled na svět, zařadila bych ji do povinné četby. :)

21.12.2022 5 z 5

Za mě milá oddechová kniha.. žiji v jedné ze skandinávských zemích a o to více mě život v Dánsku zajímal. Je důležitý umět si to udělat pěkný a tady autor hezky shrnul jak na to. :)

20.11.2022 5 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Doporučuji přečtení všem mužům, ale i ženám.

15.08.2022 4 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Richard Webster

Nejspíše jsem přečetla jinou knihu se stejným názvem, než na jakou jsem slyšela doporučení. Každopádně tahle kniha není nejhorší, ale její čtení chvílemi nudí. Zajímavé, ale za mě zbytečně zdlouhavé.

13.06.2022 4 z 5

Citové pouto Citové pouto Amir Levine

Absolutně doporučuji všem, kdo si prošli nebo případně prochází vztahem, ve kterém nejsou šťastní.

24.05.2022 5 z 5

Navždy pryč Navždy pryč Blake Pierce

Kniha nebyla špatná, ale ty předchozí o Riley Page se mi líbily mnohem více. O hrozném překladu se tu už asi ani nemusím zmiňovat.

03.01.2021 4 z 5

Čekání Čekání Blake Pierce

Pokračování nezklamalo. :) Jak děj, tak překlad, ale ani to mi nezabránilo knihu dočíst. Autora jsem si během posledních pár jeho děl velmi oblíbila.

12.10.2020 5 z 5

Hlídaná Hlídaná Blake Pierce

Kniha se mi líbila. Zajímavé čtení, u kterého jsem se nenudila. Těším se na pokračování, do kterého se právě vrhám. :) Jen je v e-knize opět plno chyb.

14.09.2020 5 z 5

Ve stínu lží Ve stínu lží Blake Pierce

Parádní kniha, překlad o hodně lepší než první díl. Nemám co vytknout. :) Vrhám se na další sérii od tohoto spisovatele a věřím, že nebudu zklamaná.

15.08.2020 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Blake Pierce

Překlad hrozný. Tolik chyb v textu jsem ještě neviděla, ale nenechala jsem se tím odradit a knihu přečetla během pár dní. Velmi zajímavé čtení, u kterého jsem se ani chvilku nenudila. Hned se vrhnu na pokračování a pokud nezklame, tak určitě i na další série z pera tohoto spisovatele.

15.07.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Úžasná knížka. Srdcovka.

10.06.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je to už pár let, co jsem ji četla, ale byla skvělá a určitě si ji přečti ještě jednou.

08.03.2020 5 z 5