Citové pouto

Poznejte svůj typ citového pouta a najděte trvalou lásku Dnes už víme, že touha být připoután k partnerovi je přirozená lidská potřeba, kterou máme zakódovanou v genech. Teorie attachmentu podložená více než dvěma desetiletími výzkumu odhaluje vliv citového pouta vytvořeného v raném dětství na naše partnerské vztahy v dospělosti. V této knize najdete praktický návod (a test) jak rozpoznat vlastní typ citového pouta i vzorce attachmentového chování u svého partnera. Dozvíte se, jak se vyhnout úzkostně‑vyhýbavé pasti, proč lidé s jistým citovým poutem mohou být dobrým partnerem pro každého a jak využít efektivní komunikaci ve vztahu. Skrze porozumění teorii attachmentu si můžete najít – a udržet – hluboce uspokojující partnerský vztah, místo abyste ponechali jeden z nejdůležitějších aspektů svého života náhodě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400064/big_citove-pouto-fCO-400064.jpg 4.728

Kniha Citové pouto

vejnar
10.12.2021

Spolu s knihou Pět jazyků lásky vnímám tyto knihy jako nejzásadnější a nejpřínosnější tituly o partnerských vztazích. Recenzi a citace jsem napsal do samostatného článku. http://blog.vejnar.com/kniha-citove-pouto.htm

ditul
22.11.2021

Úžasná kniha, která mi dala odpovědi. Doporučuji ji přečíst všem.
*Teorie citového pouta, attachementu, říká, že dítě potřebuje v prvních měsících a letech svého života péči jedné stále blízké a bezpečné osoby. Jen tak bude samo sebe vnímat jako dobré a láskyhodné , bude toužit po blízkosti jiných lidských bytostí a svět bude považovat za zajímavé a bezpečné místo k životu. Pokud není pečující osoba schopna poskytnout dítěti psychickou a/nebo fyzickou blízkost, a pokud mu nezajistí pocit psychického a/nebo fyzického bezpečí, jeho vývoj bude vážně narušen. Bude se snažit vyhýbat se blízkosti jiných lidských bytostí a/nebo se bude bát.

R.E.M.
04.07.2021

Teorie attachmentu - teorie vazby... Přehledně napsáno. Užitečné informace, obzvlášť pro ty čerstvě dospělé. Ale nejen pro ně.

Ossisa
16.05.2021

Rozhodně zajímavá knížka, přesně tohle jsem si potřebovala přečíst. Je to taková povinná četba pro všechny, co tápou ve vztazích. Je tam z mého pohledu spousta zajímavých a užitečných informací, které se do budoucna budou určitě hodit.

anansie
05.04.2021

Asi nejpraktičtější a nejužitečnější kniha o vztazích, kterou jsem kdy četla. A pro mě osobně docela převratová, protože jak se píše v knize, tenhle svět nás chce přesvědčit, že už od mimina musíme být samostatní, nezávislí a hlavně se nevázat, ačkoli je to proti vší přirozenosti člověka. Tahle kniha přichází s myšlenkou naprosto opačnou a vysvětluje na základě citové vazby, proč je ve vztazích tolik nedorozumění a trápení a jak se zaměřit na hledání partnera, který odpovídá naší citové vazbě a naplní tak naši potřebu emoční blízkosti. Autoři dále ukazují, jak se naučit efektivně komunikovat, čili nebát se vyjádřit partnerovi své oprávněné požadavky na blízkost ve vztahu a přestat používat tzv. protestní chování, které je právě typické pro lidi s nejistou čili úzkostnou a vyhýbavou vazbou a které vytváří další konflikty. Tato kniha ukazuje potenciál, kde může každý na sobě zapracovat, aby se posunul blíže k vytváření spokojených vztahů anebo přinejmenším uměl rozpoznat, s kým ten spokojený vztah není možné vytvořit.

za.ma
29.03.2021

Tohle by měla být povinná literatura! :)

raw_me_ow
13.12.2020

Pop naučné. Vystačilo by na kratší článek než knihu. Prima tipy pro efektivní komunikaci, když se dva světy protnou. Líbila se mi pozitivní poselství knihy - i pokud si naskórujete ne-bezpečný attachment, pořád s jistou mírou píle, se s ním dá pracovat a je šance ve vztazích zdravě fungovat.

EvaSo
09.03.2020

Jednoduché a pochopitelné se spoustou příkladů ze života. Doporučuji.