Čekání

Čekání https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411370/bmid_cekani-yhe-411370.jpg 4 34 7

Stvoření Riley Paige série

Brilantní 22letá stážistka FBI, Riley Paigeová, se snaží dekódovat hádanky sadistického sériového vraha, přezdívaného "vraždící klaun" – ale všechno se změní v příliš osobní záležitost, když se ona sama stane cílem v bitvě o její vlastní život. Nedávná absolventka Riley Paigeová je přijata do prestižní letní stáže FBI a je odhodlána se prosadit. Vystavena mnohým oddělením FBI, myslí si, že prožije klidné léto – dokud nezačne sériový vrah udržovat celý Washington v napětí. Přezdívaný "vraždícím klaunem", vrah obléká a maluje své oběti do podoby klaunů a vysmívá se FBI, prostřednictvím vzrušujících hádanek v médiích. Nechává všechny na vážkách: je on sám také klaun? Zdá se, že pouze Riley má dostatečně brilantní mysl na to, aby odpovědi dekódovala. A přesto je cesta do mysli tohoto vraha příliš temná – a bitva příliš osobní – aby Riley vyvázla bez úhony. Může vyhrát tuto smrtící hru na kočku a myš?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Blake Pierce

Waiting , 2018

Pulp_catastroph
14.01.2024 3 z 5

Mrzelo mě, že náš klaun nedostal větší prostor, byl nejzajímavější prvek knihy.

petulik330
21.12.2023 2 z 5

Opět se hlavní hrdinka bude potýkat že šíleným vrahem, kterému skončí v rukách a půjde ji o život jako v prvním dílu?
Tentokrát byl dej již lehce předvídatelný. Nemyslím vraha, ale chování hlavních postav. Reily má být inteligentní dívka, dle chování bych to neřekla. Svou vlastní vinou se dostává do maléru, ze kterých jen horko těžko vyvázne.
Jako oddechová kniha super.

sun.from.ibiza
04.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Na to, jak je hlavní hrdinka inteligentní, dělá monstrózní chyby. Nezlobte se na mě, ale jít čekat na vraha sama? To jsem se chytala za hlavu. Chování Crivara mě také dostávalo často do kolen, mnohem raději jsem ho měla v prvním díle. A to ani nemluvím o Ryanovi. I přesto mě ale kniha bavila a dám šanci dalšímu dílu.

Lenama18
14.02.2023 3 z 5

První díl byl super, tento už trochu pokulhával, ale ještě dám šanci třetímu dílu. Doufám že bude k něco lepší než tento

ArwenAragorn
07.12.2022 3 z 5

60%

Riley zalapala po dechu.
Myšlenky jí vystřídal její vlastní pohled na scenérii.
Cítila, že vrah stojí stále před ní.
Na okamžik si pomyslela, že by jej mohla uchopit pod krkem a dožadovat se...
Kdo jste? Kde vás teď můžeme najít?
Ale to nemohla udělat. A její pohled na něj se začal rozmazávat.
____________________________________________________________________________________________________________
Čekání je slušným pokračováním knihy Hlídaná. Děj docela letěl a napětí tam bylo taky.
Ušetřím si výhrad, které jsem měla k první knížce série a které pořád trvají. Dá se na ně ale zvyknout (tady se navíc pořád opakovalo "Ó můj bože"), knihu doporučuji opět jako nenáročnou detektivní četbu.

A tady přikládám nějaké perličky, tedy chyby v textu, které mě rozesmály:
Ryan zakoktal...
Ech, Riley Sweeneyová, vezmeš si mě - vezmeš si mě za ženu?"

Poté jediným pohybem prsu zvolila "Poslat."
A báseň byla pryč.

MalejTucnak
12.10.2020 5 z 5

Pokračování nezklamalo. :) Jak děj, tak překlad, ale ani to mi nezabránilo knihu dočíst. Autora jsem si během posledních pár jeho děl velmi oblíbila.

hana1039
11.08.2020 4 z 5

Vidím, že tuto knihu ještě nikdo nehodnotil, myslím si, že celá série má opravdu co nabídnout, kromě několika chyb v překladu :( Pojednává o mladé stážistce v FBI, která má velmi vyvinutý instinkt,který ji umožňuje se jakoby propojit s myslí vraha, teprve si na tento,, dar,, zvyká a snaží se s tím vyrovnávat..I když je tak mladá, FBI ji pomalu povolává k případům,aby jim pomohla a využívala tu svou jedinečnou mysl... Její kariéra se tak pomalu, ale jistě rýsuje... Četlo se mi to moc dobře,i když je to jen druhá kniha od tohoto autora, co jsem četla, myslím si, že všechny jeho knihy budou mít velký potenciál a bude nám čtenářům, mít co nabídnout...