malazluta malazluta komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

K celé sérii o Harry Potterovi jsem přistupovala opatrně. Z počátku mě hodně odrazoval ten mediální rozruch kolem knih této autorky. Celou serii od začátku až do konce jsem si přečetla poměrně nedávno a musím dodat, že jsem ji zvládla jedním dechem. J.K.Rowlingová má opravdu talent a úžasnou fantazii, stvořila příběh, který je jedinečný, napínavý a nejde se od něj odtrhnout.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnotizér je pro mě jedno velké zklamání. Začátek knihy vypadal slibně, prostředek mi příšel hodně nudný, bez nějakého náboje a energie, a závěrečné "vyvrcholení" mi přišlo až nechtěně směšné. Žádná z postav mi nebyla sympatická a bylo mi celkem jedno, co se jim v knize děje. To, že jsem knihu přečetla do konce, považuju za osobní výkon. S tvrzením, že jde o druhého Larssona zásadně nesouhlasím, tato kniha spíše než poctou je pro mě parazitováním na oblíbenosti a popularitě tohoto švédského autora. Netvrdím, že pro někoho Hypnotizér nebude mít své kouzlo, já ho ale neobjevila.

15.03.2013 1 z 5

Jiný vítr Jiný vítr Ursula K. Le Guin

Tento díl se mi ve srovnání s předchozími knihami o Zeměmoří zdaleka tolik nelíbil , ale nic nemění na tom, že příběhy o Zeměmoří miluju.

15.03.2013 3 z 5

Tehanu Tehanu Ursula K. Le Guin

I když se nejedná o poslední knihu o Zeměmoří, znamená pro mě tento díl završení příběhu o Gedovi, byť je ústřední postavou malá dívenka.

Nejvzdálenější pobřeží Nejvzdálenější pobřeží Ursula K. Le Guin

Další díl o Zeměmoří a úplně jiný příběh Geda se zcela odlišnou, temnější atmosférou.

Atuánské hrobky Atuánské hrobky Ursula K. Le Guin

Tento díl patří společně s prvním dílem Čaroděje Zeměmoří k mým nejoblíbenějším příběhům z celé serie.

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Série o Zeměmoří mě nadchla. Příběh Geda je jedinečný a autorka vymyslela svět, který je originální a čtenář milující fantasy si jej prostě musí zamilovat. Děj má rychlé tempo a nepostrádá nic, co by správný příběh měl mít - napětí, vývoj a zvláštní kouzlo, díky kterému události v knize porožíváte společně s hlavním hrdinou.

15.03.2013 5 z 5

Záverečný díl celé trilogie, který jako předchozí díly nemá chybu.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úžasný a napínavý druhý díl. Narozdíl od Muži, kteří nenávidí ženy se nejedná o uzavřený příběh, takže čtenář musí okamžitě sáhnout po pokračování.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tuto knihu nejde přečíst jinak, než jedním dechem. Skvělý začátek skvělé série.

Sanditon Sanditon Jane Austen

Na tom, že tuto knihu Jane Austenová nenapsala mi zase tolik nezáleží, každý má svoji oblíbenou pohádku a tohle je ta moje.

Město & město Město & město China Miéville

Můj první přečtený Miéville, který se okamžitě zařadil k mým oblíbeným autorům. Detektivní příběh není zase tolik důležitý, hlavním hrdinou jsou dvě vzájemně se prolínající města a mě nezbývá než obdivovat fantazii autora.

Dumasův klub Dumasův klub Arturo Pérez-Reverte

K této knize jsem se dostala díky oblíbenému filmu a čekala jsem něco v podobném duchu. Její atmosféra je ale jiná a proto byla o to příjemnějším překvapením.

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Dokonalá sága, která se stala mou srdcovou záležitostí.

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Úžasná kniha u které mě i přes její objemnost moc mrzelo, že nemá stránek ještě víc. Propracovaný děj i postavy, z nichž žádná není jednoznačně kladná, nebo záporná.

15.03.2013 5 z 5

Tato kniha je dokonalá, určitě patří do mojí pomyslné "top 10". K některým myšlenkám v této knize podle mě musí člověk dospět věkem, i zkušenostmi. Když jsem ji četla poprvé, tak mi přišla složitá a teď vím, že to bylo vlastní nevyzrálostí. Pokaždé když ji čtu znovu, tak mě dostane svou nadčasovostí.

14.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Řekla bych, že je tento díl o něco lepší, než ten první, ale o moc ne. Stále je mi hodně nesympatická hlavní hrdinka a pasáže, které autorka pojala jako přehlídku bohatství milionáře (cestování v helikoptéře, výlet lodí apod.), si klidně mohla odpustit. Závěr knížky byl pro mě až moc přeslazený. Třetí díl si asi přečtu spíš ze zvědavosti, k celé sérii se asi těžko někdy ještě vrátím.

14.03.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Autorka opravdu má jednoduchý styl psaní a nemyslím si, že je kdoví jak dobrá spisovatelka. Popularitu této knihy podle mě zaručuje to, že je o sexu a toho je v této knize požehnaně. Hlavní hrdinka mi přišla hrozně hloupá a opravdu mi vadily neustále opakující se fráze a pasáže.

14.03.2013 1 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Tato kniha pro mě byla příjemným překvapením a navnadila mě pustit se hned do druhého dílu. Oproti Padesáti odstínům šedi mi hlavní postavy v této knize přišly opravdovější, uvěřitelnější a rozhodně sympatičtější ... je to knížka o vývoji vztahu dvou lidí a já jsem od děje ani víc nečekala. Jsem zvědavá, jak se děj bude vyvíjet dál.

14.03.2013 4 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Přečtené během víkendu. Líbí se mi to o hodně víc, než Padesát odstínů "čehokoliv". Těším se na pokračování a jsem si jistá, že se k této sérii ještě někdy vrátím.

14.03.2013 4 z 5