malazluta

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Po Haně je toto druhá kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a opět nemůžu najít slova. Autorka opět nezklamala a její styl vyprávění příběhu je přesně to, co je blízké mému srdci. Oproti předchozí knize se tentokrát jedná o komorní příběh otce a dcery a autorka nás nechává nahlédnout do nitra obou z nich. Děj je skvěle vystavěn a vypointován. A tak, jako nic není jen černé nebo bílé, není v tomto příběhu kladných ani záporných hrdinů - v této knize, stejně jako v životě, je to jenom o různých odstínech šedi.

16.07.2019

HanaHanaAlena Mornštajnová

Já asi nemám slov... tato kniha mě dostala.

06.06.2019

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Tato kniha je pro mě srdcová záležitost.

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolLadislav Fuks

Nejdřív jsem znala film, který z nějakého zvráceného důvodu mám opravdu hodně ráda. Ke knize jsem přistupovala s obezřetností. Ono většinou srovnání film/kniha nedopadne dobře, ve většině případů kniha vyhrává, ale i tak ... Toto je jeden z případů, kdy se nemůžu rozhodnout, jestli mám raději filmové zpracování nebo knižní předlohu (zatím se mi podařilo být tolik rozpolcená jenom u Saturnina). Při čtení Spalovače mrtvol jsem si neustále představovala Rudolfa Hrušinského jako Kopfrkingla a i ostatní postavy byly v mé představivosti hodně ovlivněné tím, co zná člověk z filmu. Snad právě proto jsem v knize nacházela především jeho hororovou a zvrácenou podstatu. Jeho pitoreskní, grostekní a divně-komendiální rovinu snad objevím až si knihu přečtu podruhé.

CestaCestaCormac McCarthy

Z této knihy mě běhal mráz po zádech. Postapokalyptický svět, odosobnění - žádná jména, jen otec a syn, kteří se v "novém světě" snaží přežít a zůstat přitom lidmi. A hlavní je pokračovat v cestě ....

01.03.2018

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceVáclav Kaplický

Úžasná kniha, ale nejděsivější na této knize je to, do jaké míry je historicky autentická...

15.05.2020

SekáčSekáčTerry Pratchett

Nechápu, proč by Krysí Smrť nemohl jezdit na kočce .... :-)

16.09.2013

Já, PoutníkJá, PoutníkTerry Hayes

Poutníka jsem přečetla jedním dechem. Narazila jsem na ni více méně náhodou a jsem z ní doslova nadšená. Doufám, že se někdy dočkáme další knihy tohoto autora.

02.12.2016

RiskRiskElle Kennedy

Elle Kennedy opět nezklamala a napsala příběh, který se čte sám. Hlavní i vedlejší postavy jsou super a čtenář si užívá už jenom vzájemné dialogy. Těším se na další knížku této autorky, její knihy si opravdu vychutnávám.

18.10.2019

Tajemství letní nociTajemství letní nociLisa Kleypas

Série Čekanky se L. Kleypas opravdu povedla, její první díl je vtipný, romantický i erotický... opravdu skvělý začátek série.

05.12.2014

Rockové tangoRockové tangoMonika Wurm

Mám ráda romatické příběhy, i ty poněkud hloupé, pokud jsou dějově zajímavé, vtipné a hlavní hrdinové mají vzájemnou chemii. Podle mě to u této knihy autorka s osudovostí hodně přehnala, při zpětném pohledu mám z celé knihy pocit jako ze špatné telenovely.

02.12.2016

Sladké nicSladké nicJamie McGuire

Z této knihy mám opravdu smíšené pocity. 3/4 knihy mě opravdu nudily a musela jsem se do čtení hodně nutit, závěrečné kapitoly to již nezachránily. Těžko se člověk nadchne knížkou, kde jsou mu hlavní postavy prakticky ukradené - chyběla jim vzájemná chemie a jejich vzájemnou lásku jsem jim věřila jen stěží. Když se zpětně za celou knihou ohlédnu, tak se jedná o hezký příběh, na který by stačilo jen pár stran, ale u rozsahu více než 300 stránek bych čekala od děje něco víc.

07.08.2017

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Skvěle napsaná kniha a poutavě zpracované téma bohyní o kterých většina z nás neměla ani ponětí. Díky této knize jsem si nastudovala řadu dalších materiálů na toto téma a jsem ráda, že jsem si rozšířila rozhled.

06.06.2019

Strážce nádržeStrážce nádržeZdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák a jeho krásná čestina ... příběh psaný formou dopisů, které jsou takové jako život sám - místy úsměvné, jindy plné starostí.

07.06.2019

SelfiesSelfiesJussi Adler-Olsen

Za mě povedený díl, který rozhodně nepatří k neslabším v celé sérii (tím je pro mě jednoznačně Marco). Líbil se mi tím, že to bylo zase něco trošku jiného. A Asadovy hlášky o velbloudech stále nemají chybu:-)

13.06.2019

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJack London

Jsou knihy, které člověka ovlivní, někdy i na celý život... a toto je jedna z nich.

Kylandovo vykoupeníKylandovo vykoupeníMia Sheridan

Krásná kniha od výborné autorky.

Sexy mlékařSexy mlékařAlice Clayton

Musím přiznat, že toto je první kniha Alice Clayton, která mě zklamala. Vtipná mi moc nepřišla (ano, párkrát jsem se uchechtla, ale ve srovnání s předchozími díly této autorky je to skoro nic) a hlavní hrdinka mi, především ze začátku, moc sympatická nebyla. V první polovině jsem se nudila tak, že jsem uvažovala, jestli tu knihu vůbec dočtu. Druhá polovina je podstatně lepší, ale celkově nemůžu knížku hodnotit jinak, než jako průměrnou.

02.07.2019

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Hypnotizér je pro mě jedno velké zklamání. Začátek knihy vypadal slibně, prostředek mi příšel hodně nudný, bez nějakého náboje a energie, a závěrečné "vyvrcholení" mi přišlo až nechtěně směšné. Žádná z postav mi nebyla sympatická a bylo mi celkem jedno, co se jim v knize děje. To, že jsem knihu přečetla do konce, považuju za osobní výkon. S tvrzením, že jde o druhého Larssona zásadně nesouhlasím, tato kniha spíše než poctou je pro mě parazitováním na oblíbenosti a popularitě tohoto švédského autora. Netvrdím, že pro někoho Hypnotizér nebude mít své kouzlo, já ho ale neobjevila.

15.03.2013

ZáměnaZáměnaN. Peas (pseudonym)

Kniha o tom, jak chudá překladatelka ke štěstí přišla... Příběh je podle mě slabý a předvídatelný - již na začátku je jasné, jaký bude konec a jakým směrem se bude děj ubírat. Autorka nepřekvapí žádným zásadním zvratem, který by čtenář nečekal. Nemůžu si pomoct, ale z této knihy mám stejný pocit jako z nějaké telenovely a ty zrovna nemusím.

17.04.2013

Kouzlo podzimuKouzlo podzimuLisa Kleypas

Série Čekanky si drží svůj vysoký standard... opravdu moc pěkný příběh.

05.12.2014

Červený vrchČervený vrchJamie McGuire

Moje první kniha se zombie tématikou, která mě doteď opravdu nelákala. Jamie McGuire se s ní vypořádala se ctí a kniha se mi moc líbila. Neříkám, že se vrhnu na další knihy tohoto žánru, ale další díla od této autorky si přečtu moc ráda.

04.02.2015

NenasytnáNenasytnáSylvia Day

Musím přiznat, že jsem z tohoto dílu poněkud rozpačitá - první 3 díly mi přišly osvěžující, ale "Nenasytná" je spíše nemastná, neslaná. Autorka jde podle mě s kvalitou dolů. V tomto díle se prakticky nic nového a zásadního neděje - jenom Eva nestále roní horké slzy, Gideon v tomto ohledu nezůstává pozadu, oba jsou neustále nadržení a jejich sex několikrát denně je opravdu těžko uvěřitelný - stávají se z něj nudné pasáže na úkor děje, skoro všichni ostatní v knize jsou proti vztahu hlavních hrdinů a jejich životní náplní se stalo ty dva vzájemně rozeštvat, Eva mi byla občas nesympatická tím, že se chovala, jako by měla doktorát z psychologie a dělala z komára velblouda (ale chápu autorku, že potřebuje děj natáhnout, tak něco - byť nesmyslně - hlavní postava řešit musí) a Gideon poněkud vyměkl (a to ne ve fyzickém smyslu:-). Nezbývá než doufat, že si autorka tímto dílem připravila půdu pro "velké finále", které nás snad čeká v posledním díle. Uvažovala jsem, že dám 2 hvězdičky, o jednu víc jsem dala spíše ze sentimentality k předchozím dílům.

21.05.2015

Dohoda s láskouDohoda s láskouR.L. Mathewson

Co na tom, že příběh je nereálný, místy až absurdní. Knížka je především zábavná a takovou je třeba ji taky brát. Mě se tato série líbí a u tohoto dílu jsem se hodně nasmála. Kdo chce něco z reálného prostředí, tak si musí přečíst něco jiného...já se k této knize opět ráda vrátím.

08.12.2016

Nejvíc sexy chlapNejvíc sexy chlapJulie James

Čtení této knihy jsem dlouho odkládala, upřímně odrazoval mě hlavně její název, který mi přijde strašný. Ale vyklubala se z ní příjemná oddechovka, hlavní postavy jsou sympatické a jejich vzájemné dialogy jsem si opravdu užívala. Tuto autorku začínám mít opravdu ráda a těším se na její další knížku.

01.03.2018

Na ostří nožeNa ostří nožeJulie James

Příjemná knížka z právnického prostředí, která má hodně svižný děj, takže se dá přečíst "na jeden zátah" a člověk se najednou diví, že už je konec. Hlavní postavy byly opravdu zábavné a jejich dialogy mě hodně bavily.

01.03.2018

Romance pro křídlovkuRomance pro křídlovkuFrantišek Hrubín

Krásná... taková poezie je v dnešní době vzácnější než šafrán.

02.03.2018

Deset malých nadechnutíDeset malých nadechnutíK. A. Tucker

Tato kniha je všechno - veselá i smutná, romantický příběh na pozadí tragické události. Moc se mi líbila, jednou se k ní vrátím.

04.06.2019

NávrhNávrhElle Kennedy

Elle Kennedy je moje oblíbená autorka a tato kniha mě opět nezklamala - přečetla jsem jí jedním dechem.

MarťanMarťanAndy Weir

Neskutečně zábavná kniha a originální příběh. K této knize se určitě někdy vrátím.