makynka911 makynka911 komentáře u knih

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Jako mnoho jiných i já viděla první filmová zpracování a až nyní, po dlouhé předlouhé době, jsem se dostala ke knize.
Bylo pro mne velmi náročné představit si postavy a okolní svět tak, jak ho interpretuje pan Ende, ale nakonec jsem se s Fantazií docela poprala a po prvních stránkách jsem se do příběhu "zažrala".
Překvapením bylo (ne nesmějte se) pokračování příběhu, protože jsem si celou dobu myslela, že kniha bude rovna pouze prvnímu filmovému dílu. Byla jsem nadšená, že příběh nekončí. Ale to mě po pár stranách přešlo.
Vykreslování postav a okolí se stalo ještě náročnějším, Bastiena bych zakopala tak deset sáhů pod zem (tak tomu bylo i ve filmu) a líto mi bylo jedině Atreje a toho, že příběh záchranou Fantazie neskončil.
Nicméně šlo o docela pěkné zpracování námětu, líbilo se mi také rozdělení knihy barvami a také to, že čtenář vlastně četl komentáře dalšího čtenáře, no kdo četl tak mě chápe. Za mě nic co bych četla znovu, ale také mi nijak nevadí, že jsem knihu četla, i když jsem od ní očekávala větší zážitek :)

06.08.2017 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Asi jako mnoho ostatních tento rok, i já knihu četla z povinnosti čtenářské výzvy. Ale nelituji toho, protože kniha pro mě byla velkým překvapením.
Příběh byl poutavý, místy předlouhé pasáže, ve kterých Noah polemizoval a přemýšlel a vzpomínal, takový průměr.
Knihu jsem začala číst ráno při hodince lymfodrenáže a skončila s ní při příchodu z práce. Není moc knih, od kterých bych se nemohla odtrhnout.
Když to vezmu kolem a kolem, nic co bych četla znovu, ale přes počáteční nedůvěru to nebylo tak špatné :)

03.08.2017 3 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Tak já vám nevím. Ze začátku jsem byla zmatená z přelétávání kapitol co se týče postav. Když jsem si na to zvykla, mohla jsem se konečně ponořit do děje a nechala jsem se doslova vtáhnout do příběhu.
Moc se mi líbil námět knihy, protože je to jedna z mála situací, ke kterým by v reálném životě mohlo opravdu dojít.
Na druhou stranu, co se mi líbilo méně, tak určitě ten uspěchaný a ne moc pochopitelný konec. Čekala jsem cokoliv, možná i marně doufala ve vítězství. Ale tohle bylo až moc rychlé, jako by autorka chtěla mít psaní konečně za sebou :(
Ale i přes tuto malou chybičku se kniha dobře četla, místy byla romantická i vtipná a v určitých pasážích i napínavá :)

03.08.2017 4 z 5

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Tak právě dočteno. Bylo těžké překousat se přes prvních sto stránek, ale čím víc jsem se do příběhu ponořila, tím víc jsem chtěla odhalit všechny tajemství a okolnosti, které hrdinu vedly knihou. Jak už bylo popsáno v komentářích níž, nejlepší úsek je cca posledních 50 stránek. Ty jsem doslova hltala.

Co se týče příběhu jako takového, nebyl nijak zvlášť poutavý, místy až moc protáhlý děj. Ale na druhou stranu to nebyla ani klasická fantasy vlčí záležitost, líbilo se mi, že celá legenda nebo jak to nazvat, je pojata trošku jinak.

Nicméně, kniha se dala i přes počáteční, dlouhý ba přímo zdlouhavý úvod číst a rozhodně to pro mě nebyla až taková ztráta času. Znova si ji ale asi nepřečtu :)

28.07.2017 4 z 5

Krevní banka Krevní banka Sue Tanya Huff

Perfektní zakončení celé série. Tahle tečka na závěr by mi asi chyběla. Nicméně jsem se za celou dobu, co jsem sérii četla, nestihla nudit. Velmi mě bavily všechny knihy bez rozdílu a třeba se k nim ještě někdy vrátím :)

27.07.2017 4 z 5

Král Škorpion Král Škorpion Max Allan Collins

Já jsem knihu četla až po shlédnutí filmu, ale i tak jsem velmi spokojená. Trošku jsem odchýlila svou četbu od fantasy, ale zrovna tato kniha mi přišla jako dobré zpestření :)

27.07.2017 3 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Tady jsem asi udělala chybu a první se podívala na film. Evidentně jsem od toho očekávala víc než mi kniha mohla dát, nevím. Možná je to jen špatné období a ke knize se ještě někdy vrátím, možná spíše v originálním znění. Každopádně jsem se nedostala dál než za polovinu a tam mě to prostě přestalo bavit. Ale jak říkám, není všem dnům konec :)

27.07.2017 2 z 5

Omámení Omámení Jessica Shirvington

U této série mě moc mrzí, že se nedočkáme dalšího pokračování. Obě knížky se mi moc líbily, každá měla něco navíc oproti druhé, ale určitě se u mě řadí na jedno z prvních míst :)

27.07.2017 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

U knih se dobře relaxovalo, nebyly moc dlouhé, byly napínavé a zamilované. A jako asi všichni, i já jsem si všimla a asi dostatečně nedocenila (ani nechci docenit) podobenství s Vampire Diaries. Ale to je zase jiný příběh :) Za mě prostě průměr, který neoslní, ale ani neurazí :)

27.07.2017 4 z 5

Temné touhy Temné touhy Kresley Cole

Přečetla jsem již několik knih o upírech, vlkodlacích a čarodějkách, ale tohle bylo mé první setkání s valkýrami. S počtem přečtených stránek stoupalo i mé nadšení. Všechny knihy byly krásné, napínavé, místy vtipné a já doufám, že si přečtu i zmíněný 6. díl a ten bude stejně úžasný jako ty před ním :)

27.07.2017 5 z 5

Koruna osudu Koruna osudu Bertrice Small

Poslední díl byl pro mě trošku nepochopitelný, ale i tak netrvalo dlouho nechat se vtáhnout do děje a užít si jej naplno. Líbily se mi všechny knihy ze série a ráda si je někdy zase přečtu :)

26.07.2017 4 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Pro mě byly všechny tři knihy silné, romantické, energické a místy bohužel i smutné. Moc se mi líbily a snad je někdy přečtu znovu :)

26.07.2017 4 z 5

Tajemství ze záhrobí Tajemství ze záhrobí Charlaine Harris

Až do konce knihy jsem si v hlavě přemítala scénáře, co se s její sestrou mohlo stát. Nevymyslela jsem to. Na knížkách se mi líbilo právě ono napětí a to, že čtenář nic nedostane zadarmo. Za mě jedna z nejlepších sérií, které jsem četla :)

25.07.2017 4 z 5

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Kimberly Pauley

Na oddech dobrý, ale jako vážně? To se mi i to Twilight četlo asi líp...

25.07.2017 1 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Miminko sem, miminko tam. Nějak mi to k bratrstvu jako takovému, kterým to začínalo nesedí. Na druhou stranu se mi líbily příběhy vedlejších postav a ještě se máme na co těšit. Ale pro mě je Král prozatím jedinou knihou ze série, která mě nebavila. Ale těším se co vymyslí pro iAma :)

25.07.2017 3 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Přes počáteční boj s první polovinou prvního dílu jsem se dostala nakonec. Knížky od J. R. Ward jsou vždy úžasné, napínavé a prostě bomba. Moc se mi líbil námět, který není až tak častý a hlavně skvěle propracované postavy (Sissy občas lezla na nervy, ale co už :)).

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Celá série se mi líbila, ale hvězdou je pro mě stále Percy Jackson. V těchto knihách mi přišly některé pasáže moc zdlouhavé, nudné, pořád se opakující. Jediné co mi přišlo naprosto úžasné a o čem by mohla být samostatná kniha: LEO. Toho kluka s tím jeho humorem miluji :) Ale na druhou stranu knih o řecké a římské mytologii je velmi málo a tato série patří mezi ty nejpovedenější :)

25.07.2017 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

U série mi přišlo, že knihy jdou po řadě, ale obráceně. Vyvrcholení a nejlepší děj pro mě zůstává v první knize. Druhá kniha byla také úžasná, i když jsme z erotiky a napětí z odhalení Greyovy minulosti přešli spíše v romantiku a detektivku. Ale i tak se to dalo skvěle číst. Ale třetí díl to zabil, nebo spíš byl navíc. Každopádně se u série dá spokojeně relaxovat :)

25.07.2017 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Greye nelze hodnotit jako další knihu v sérii. Je to prostě jen snaha (stejně tak tomu bylo u Twilight) překopat první díl z jiného pohledu a to se podle mě nepovedlo. Grey se dal sotva číst, a i když mají i předchozí knihy své mouchy, tak tato kniha se mi nelíbila vůbec, až na několik málo okamžiků, kterých však bylo ale opravdu žalostně málo.

Kouř a popel Kouř a popel Sue Tanya Huff

První díl jsem doslova zhltla, ale další dva už pro mě bylo těžké přelouskat. Nemám ráda nedočtené knihy, takže jsem je nakonec přece jen zvládla, ale dojem z nich nemám žádný, poslední kniha mi přišla ztrátou času. Ale každý má samozřejmě jiné vjemy a názor :)