makynka911 makynka911 komentáře u knih

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Po prvním díle seriálu jsem nedokázala čekat ani jeden den, jak příběh dopadne, natož několik měsíců. Nevím jestli jsem udělala dobře, že teď už všechno vím, ale z mého pohledu na knihu, jsem ohromena...
Naprosto skvělá kniha, propracovaný příběh. Minulost upíra, kousky skládačky, které do sebe krásně zapadají. Nebojácnost, se kterou se Diana vrhá do vztahu, tajemná kniha. Jsem opravdu nadšena. A hlavně bych někdy opravdu chtěla vidět dům čarodějnic, a taky jsem zvědavá, jak ho vykouzlí právě v seriálu.

Moc povedená kniha, určitě doporučuji přečíst :)

19.10.2018 4 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Série mě naprosto uchvátila. Je mi strašně líto, že v Česku vyšly jen čtyři díly, zbytek budu muset přečíst v originále.

Čtvrtý díl byl stejně boží jako předchozí, je opravdu škoda těch dalších dílů. Nicméně pro všechny, komu se tyto knihy líbí - na uloz.to je asi nějaký fanouškovský překlad pátého dílu :)

12.10.2018 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Třetí díl opět boží, jen trošku skákání z jedné situace ke druhé. Nicméně Reyes a motorkáři byli naprosto úžasní :)

12.10.2018 4 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Myslím, že žádný další díl nedosáhne kvalit prvního dílu. Druhý díl byl sice naprosto boží, ale něco mu ještě pořád chybělo.

Co se týče třetího dílu, v něčem zklamal, v něčem potěšil. Jak napsala Kroana3, klanová politika a chování NPC daly knize určitý náboj. To vše ale na úkor informací o levelování profesí a aktualit o vlastnostech a bodech postavy.
První myšlenka byla udělit knize plných 5*, ale po tom, co jsem si to nechala v hlavě uležet, jsem došla k názoru, že tato kniha mi připadá jako typické zachraňování některých titulů her. Je základní hra moc ohraná, přidejtě DLC Noční život a máte upíry, přidejte Mazlíčky a máte pety, přidejte Trosečníky a máte osamělé hráče v Temném hvozdu.

Začátek knihy až někam k dvousté stránce si těch 5* zasloužil, ale o zbytku už to z mého pohledu říct nelze. Ale určitě se těším na čtvrtý díl, který by mimochodem měl podle edičního plánu Fantom Printu dorazit ještě letos :)

11.10.2018 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Druhý díl byl jen o něco slabší než první. Ale zase to vyvažovalo řešení případu, navíc pořád ten úchvatný Reyes. Za mě 4* :)

25.09.2018 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

První díl, naprostá bomba, seznamování s postavami, nebezpečný a tajemný Reyes. Sice se jedná o puberťáckou story, ale na oddech ideální. Četlo se rychle a další díly na sebe nenechaly dlouho čekat. Za mě splnilo očekávání :)

25.09.2018 5 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Z mého pohledu se nedá říct, že by byla kniha špatná, jen byla hodně zmatená. Rozdíly mezi halucinací a realitou nebyly moc znatelné, ale na konci mi to tak nějak začalo dávat smysl. Víceméně jsem si ten konec myslela od začátku druhé knihy.

Spíš mě moc nebavilo neustálé natahování a nesmyslné bláboly. A taky to, že kniha si v několika místech protiřečila s první knihou.

Zachraňovaly to pasáže s Finnem a honba za tajemným mužem. Každopádně bylo Verum o dost slabší než Nocte, ale pokud by byl nějaký třetí díl, tak do něj jdu :)

05.09.2018 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Nelze jinak než hodnotit plným počtem. Kniha se četla rychle, dobře a hlavně jsem byla pořád plná napětí, jak to všechno dopadne. Ano, místy byly pasáže nudnější, místy nepochopitelnější. Ale ten konec ... to bylo nečekané, překvapivé, zvrácené a úplně boží :) Vím, že na další díl se nepějí ódy, ale určitě to zkusím :)

04.09.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Uzavření světa Selekce. Mám z povídej rozporuplné pocity. Hodně se mi líbila Marlee, Amberly a Celesta. Naopak Maxonova povídka a povídka o Aspenovi a Lucy už tolik neupoutaly. Nicméně se mi toto završení knih velmi líbilo a jsem ráda, že jsem se si celou sérii přečetla :)

03.09.2018 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Když odbočím od svého žánru, je série Selekce přesně tou oddechovkou, kterou jsem hledala.

Nejslabší kniha ze série, oproti matce je Eadlyn otravná a namyšlená holčička. Postupně však zjišťujeme, že tomu tak vlastně není a o to lepší kniha je. Nicméně dějově se to předchozím knihám nevyrovná, ale uvidíme co dál :)

30.08.2018 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Poslední díl mile překvapil. Kniha se četla rychle, sice od začátku bylo jasné, kdo vyhrál královnino srdce, ale i přes to byla kniha napínavá až do konce.

Bylo to skvěle strávených pár odpočinkových dní, k sérii se ráda vrátím :)

30.08.2018 5 z 5

První První Kiera Cass

Třetí díl opět nezklamal. Od začátku jsem se dobře bavila, četlo se rychle a hlavně lehce, tak nějak samo. Ale ke konci už jsem si div nervala vlasy hrůzou. Chápu, že tento příběh byl vymyšlený docela složitě, ale pokud autorka nevěděla o čem psát, tak si měla dát pauzu. Takhle nám pouze naservírovala jakési nouzové řešení krize s rebely, kde stačilo pár stránek na ukončení celé války. A to nemluvím o chování Ameriky a Maxona a jejich hádky, nehádky. Ale i přes to, jsem ráda, že jsem se dostala ke konci jejich romance, stejně tak jako šťastného konce pro otravného Aspena. Nyní pokračuji Dcerou, jsem na to docela zvědavá :)

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl nezklamal. Aspen je stále na pěst, Maxon miláček, u kterého je pochopitelné, že nevsadí vše jen na jednoho koně. Místy se dokonce konečně chová jako chlap. Jen Amerika se nám začíná měnit, místy je otravná a myslí si, že jí projde všechno. Uvidíme co bude dál :)

Selekce Selekce Kiera Cass

První díl mě překvapil, líbí se mi nápad s výběrem nápadnic a kasty, sice mi to připomíná nápady jiných knih, ale není to tak hrozné. Amerika je holka se srdcem na správném místě, Aspena bych trefila nejlíp květináčem po hlavě a Maxona, toho nelze než nemilovat od prvního setkání v zahradách. Uvidíme, co bude dál :)

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Vcelku divně napsaná kniha. Místy trošku popletená, ale číst se dala. Nepochopila jsem nerozhodnost hlavní hrdinky a pokoru, se kterou přijímala Pavlova rozhodnutí a obviňování. Restart na konci byl pochopitelný, ukončení knihy však bylo dost na hlavu. Za mě spíš průměr, ale znovu už nikdy :)

27.08.2018 3 z 5

Sexie: deníček nymfomanky Sexie: deníček nymfomanky Starcante (p)

Průměrná kniha o sexu. Oproti jiným knihám zde chyběl erotický náboj, ale pro ukrácení chvíle a přečtení jiného žánru kniha stačí :)

20.08.2018 3 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

Málo kdy si přečtu něco vyloženě romantického nebo podobného rázu jako je tahle kniha. Ale splnila mé očekávání co se týče odreagování, četlo se lehce, rychle a některé povídky dost pobavily. Za mě dobrá kniha :)

15.08.2018 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Jako většina sérií, i u této je lepší první díl. Ale i tak je pokračování strhující, plné napětí, překvapení a legrace. Pomyslný křeček mě vždycky rozesměje :) Mahan sice stoupá raketovou rychlostí, což je trošku divné, ale na druhou stranu musí překonat hodně nástrah a kdyby to byl obyčejný příběh o levelování postavy, tak by to asi nebylo moc zajímavé. Určitě se těším na další díly, snad budou brzy :)

13.08.2018 5 z 5

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

Nedočetla jsem. Prostě jsem se nemohla prokousat přes přílišné popisování postav, které ani nepatřili do hlavní dějové linie. Hvězdy dávám za vcelku vkusnou obálku a námět, který mohl být zajímavý, ale bohužel jsem k němu nedošla.

03.08.2018 2 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Pro mě asi největší překvapení z letošních přečtených knih. Koupeno v Levných knihách, ale hned po prvních pár stranách jsem se nechala vtáhnout do děje a nemohla přestat. Skvěle napsané, sázení na životy lidí, kdo přežije, jak se potom bude cítit, atd. Opravdu dobrá koupě, mohu jen doporučit :)

03.08.2018 4 z 5