Makoves Makoves komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Četl jsem to, už tomu bude pár let a byl jsem spokojen. Pěkný a čtivý příběh.

22.08.2013 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Kdykoliv jsem večer knihu odložil, těšil jsem se až ji druhý den zase otevřu. King píše skvěle.

03.07.2013 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Opravdu se v knize dá najít několik zajímavých pouček, které pomohou. Podáno srozumitelnou formou.

14.06.2013 5 z 5

Havarijní stav Havarijní stav Kamil Marcel Hodáček

Četl jsem. Mohu říct, že verše rozhodně stojí za přečtení. Není to běžná poezie. Kamil do ní rafinovaně ukryl zvláštní erotično.

22.03.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Je mnoho knih, které jsem přečetl jedním dechem, je jich moc od kterých jsem se nemohl odtrhnout, ale jsou jen čtyři (Zatím) při kterých mi k tomu všemu naskakovala i husí kůže. My děti ze stanice Zoo je jednou z nich.

01.10.2012 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Dobře jsem udělal,že jsem dal na doporučení. Nesbo píše skutečně skvěle. Má smysl pro dramatičnost, překvapení a občas se čtenář i zachveje.

17.08.2021 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Cuja řadím k tomu lepšímu, co King napsal. To znamená, že se mu to opět povedlo.

26.06.2017 5 z 5

To To Stephen King

Stephen King na vrcholu své literární tvorby.

18.09.2016 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Vynikající příběh. Kožík je prostě mistr.

18.04.2016 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Neskutečně skvělé.

06.05.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha skvělá. Už se těším na film.

19.11.2014 5 z 5

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Některé povídky mi připadaly o ničem. Ty ostatní to ovšem vyrovnaly, nalezl jsem v nich i myšlenky, které stály za objevení.

26.06.2014 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Báječné dětské čtení.

19.06.2014 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Můj druhý román od Kinga. Misery se mi líbila víc, nicméně Carrie si také zaslouží plný počet hvězdiček.

18.07.2013 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tuto knihu jsem četl jako povinnou četbu k maturitě a vůbec toho nelituji, od té doby jsem ji přečetl ještě dvakrát.

30.11.-0001 5 z 5

Můj život v politice Můj život v politice Jiří Paroubek

Můj život v politice... co k tomu napsat? Snad jen zaplať pánbůh, že už skončil.

30.11.-0001

Jáma Jáma C. J. Tudor

Moc dobre napsane. C. J. Tudor ma opravdu talent

13.12.2020 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Trošinku jiná záležitost než na jakou jsem u Kinga zvyklý, ale vůbec to nevadilo.

20.02.2020 5 z 5

Finále Finále František Kožík

Věděl jsem, že František Kožík uměl psát i romány pro ženy a dívky. Tento mi přišel do ruky náhodou, nalezen v knihobudce v Cholticích, a jsem za to rád. Kožík je vždy záruka dobrého čtení.

01.05.2019 5 z 5

Člověk obojživelník Člověk obojživelník Alexandr Romanovič Běljajev

Patrně jediná z oblíbených knih mojí mamky, kterou jsem byl ochoten si přečíst. Ale nelituju toho. Pěkný příběh i když místy přinejmenším trochu zvláštní.

12.10.2017 4 z 5