makovec201 makovec201 komentáře u knih

Nikomu nezvoní hrana Nikomu nezvoní hrana Charles Bukowski

Osvěžující, drsný a cynický text, který si na nic nehraje. Jak já obdivuju nekorektnost v dnešní době!

11.01.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha se mi moc líbila. Došlo i na přečtení dalších titulů, tuhle prvotinu ale hodnotím jako velmi povedenou. Hezky vypointovanou a čtivou.

16.12.2021

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Hezké fotky, ale text eufemicky řečeno - divný.

23.02.2023 2 z 5

Tahle kniha mi moc nedala, stokrát omletých deset pouček o tom, že v jednoduchosti je krása, respektive útulnost...

27.02.2022 2 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Knihu jsem dostal k Vánocům a podle anotace jsem nevěděl, co čekat. Stalo se toho v ní ale tolik... Líbily se mi postavy starých fotbalistů, lelkování na hřišti i úvahy o smyslu uzavírání hor. V mnohém je text aktuální.

11.01.2022 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Mrazivé, napínavé, báječně napsané!

01.02.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Skvělá kniha, tenhle autor nikdy nezklame.

23.11.2020 5 z 5

Ptáci - Příručka k určování všech evropských druhů Ptáci - Příručka k určování všech evropských druhů Rob Hume

Tahle kniha mě baví, v létě si ji beru na dovolenou a zatím nezklamala, všechny pěvce jsem v ní zatím našla.

25.02.2024 5 z 5

Fosilie Fosilie Michal Kašpárek

Aktuální téma nasazané na nepříliš poutavý příběh, ale dobré.

16.01.2024 4 z 5

První člověk První člověk Albert Camus

Líbilo se mi, že si díky té fragmentánnosti může člověk leccos domýšlet a stát se tak spolutvůrcem.

16.05.2022 5 z 5

Svedu to na tebe Svedu to na tebe Lucie Šilhová

Bavilo mě to moc. Moc se mi líbil lehký a vkusný jazyk, jakým je kniha napsaná. Dialogy i i výstižně popsané vztahy, které všichni přesně takhle známe, minimálně z doslechu. Zábavné čtení.

26.02.2022 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Přečteno za dvě víkendová dopoledne, místy sranda, jindy trochu depka, rozhodně ale ne nuda.

16.12.2021 5 z 5

Vzpomínky, co neuletí Vzpomínky, co neuletí Hana Andronikova

Překrásná kniha velmi talentované autorky.

23.11.2020 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih, ale je tak dojemná a bolsetná, že mi asi ještě potrvá než se k ní vrátím.

23.11.2020

To, čo máš okolo krku To, čo máš okolo krku Chimamanda Ngozi Adichie

Je to lehce aktivistické, ale není to v tomto případě naspodu. Velmi hezky vykreslené postavy, jejich vnímání světa. Povídky mě donutily přemýšlet mimo můj zajetý svět.

02.04.2024 5 z 5

Hodináři Hodináři Harry Lenga

Knihu jsem neznala a mile mě překvapila, čtivý příběh o složitosti vztahů za války.

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

Chytře napsané, má to spád. Bavilo mě to.

Růže z Jericha Růže z Jericha Michaela Štěchová

Krásně udělaná, ale hlavně napsaná kniha.

Naruby Naruby Joris Karl Huysmans

Trochu kostrbatě napsané, možná je to překladem.

28.05.2022 3 z 5

Carol Carol Patricia Highsmith

Moc mě neoslovil styl, jakým je kniha napsaná.

25.04.2022 3 z 5