MakiMel Online MakiMel komentáře u knih

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Bravurně vyskládaný děj, napínavý až do posledních stránek. Vřele doporučuji.

25.03.2019 5 z 5

Daň z orgasmu Daň z orgasmu Lenka Teremová

Nejprve na mě příběh působil jako typická produkce Lenky Lanczové jen pro o generaci starší čtenáře. Ale postupně mi přišel sympatický a dobře psychologicky propracovaný a na konci už jsem ho úplně hltala. Takže překvapivě zajímavá kniha, která má sice silný vzdělávací náboj, ale také silný příběh.

19.03.2019 4 z 5

Možná ho najdeš na ulici Možná ho najdeš na ulici Iva Hercíková

Povídky mám ráda, ale tyhle teda nejsou zrovna mým šálkem kávy. Uvěřitelné i neuvěřitelné, zajímavé i prvoplanové. Čekala bych od toho trochu víc.

19.03.2019 3 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Krásná a čtivě napsaná kniha, jako odreagování parádní, ale přece jen příliš připomíná široce rozpracovanou harlekýnku...

17.03.2019 4 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Zajímavé osudy čtyř žen, které se vyvíjejí úplně jinym směrem, než by si dotyčné přály. Zajímavé, překvapivé a hlavne čtivé a uvěřitelné.

17.03.2019 4 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

To nejkrásnější Hrubinovo dílo

11.03.2019 5 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Příběh mě navzdory počátečním obavám poměrně chytil, hlavně ta hravost, opakovací pasáže a jakási experimentálnost celého díla. Rozhodně se jedná o nevšední dílo, i když asi ne pro většinového čtenáře.

10.03.2019 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Pokud bych se zaměřila na klišé a happy endy, asi bych moc dobře nehodnotila. Stejně tak závěr ve smyslu "a žili spolu šťastně až do smrti". Ale! Navzdory nedostatku volného času jsem tu knihu přečetla v průběhu dvou dnů, zůstala jsem kvůli ní dlouho do noci vzhůru a nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem nedošla na konec a nevydechla obdivné wow. A jestli právě takový zážitek nema dobrá kniha přinést, tak už nevím. Možná mi jen sedí víc to duševno, které se celou knihou táhne.

21.02.2019 5 z 5

Můžeme si vykat? Můžeme si vykat? Luisa Binder

Příjemné čtení o cestě domů a také o cestě k sobě. Místy lehce humoristické. Spíš odpočinkové a pohodové.

14.02.2019 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Strašně rozvlekly děj, ale zajímavé téma. Měla jsem ve čtení dlouhé prodlevy a nemohla jsem se dokopat k pokračování, ale přesto vřele doporučuji, hlavně pro příznivce psychologické prózy.

03.02.2019 4 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Z počátku trochu vleklé, ale tak přibližně od poloviny nabral příběh spád... Nevěřila jsem, že se to může odehrávat téměř v dnešní době, každopádně konec me svou "horkostí" dostal.

02.02.2019 5 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Až po otevření jsem zjistila, že se jedná o young adult, ale příjemně mě tato kniha překvapila. Ačkoliv se dal konec předpokládat, tak jsem ji zhltla na jeden zátah a rozhodně to bylo příjemné relaxační počtení.

01.02.2019 4 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Pro milovníky Jane Austenové je to zajímavý námět. Krásně propracované střídání minulosti a současnosti. Byla bych nakloněna tomu celému i věřit, kdyby na konci nebylo upřesnění fikce a faktu.

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Jak jsem mohla projít tolika léty studia a nepřečíst Nemou barikádu, to nechápu. Ale možná je to právě dobře, protože teď jsem k ní tak nějak dozrála a přečetla ji jedním dechem a to ještě zatajeným.

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Osobitá a velmi otevřená kniha nebo spíš příručka, která vnáší trochu světla do všech názorů na stravování a životní styl jako takový.

27.01.2019 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Temné, syrové, ponuré, ale zajímavé. Proplétající se životy hlavních protagonistů, náhledy na jejich životní osudy a nečekaná rozuzlení mě hodně přitáhly. Vřele doporučuji.

Sokyně Sokyně Miloš Smetana

Velmi příjemné čtení, které mě docela překvapilo a také motivovalo přečíst si nějaká další životopisná fakta hlavních hrdinů.

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Příjemný příběh, typická oddechovka s romantikou. Líbí se mi její humor.

19.01.2019 5 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Trochu jako Bridget Jonesová, ale poněkud slabší. Některé části mě vyloženě nebavily, ale torzo příběhu bylo fajn, konec očekávatelný. Oddechové čtení.

19.01.2019 3 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Fascinující ve všech směrech. Svižné tempo, nečekané zvraty, osobitý humor. Dlouho jsem se tak nepobavila.

19.01.2019 5 z 5