Můžeme si vykat?

Můžeme si vykat? https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362206/bmid_muzeme-si-vykat-bLv-362206.jpg 4 19 11

Ellen po pětatřiceti letech manželství přestalo bavit skákat, jak muž píská. Jen mu to neměla říkat na dovolené ve Skandinávii, protože teď musí nějak dopravit nenáviděný karavan do vzdáleného domova. Jejím zachráncem je floutek Ronny, co se protlouká jak povoláními, tak vztahy. Jak asi dokáže s vynervovanou a poněkud úzkoprsou starší dámou vyjít?... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Darf ich dir das Sie anbieten? , 2017

Buchtičkajani
15.09.2023 3 z 5

Nenáročné, pohodové, humorné čtení s pěkným koncem.

Bakana
19.09.2022 5 z 5

Není to velké dílo ani velká sonda do lidské duše, i když nějaká aspirace na psychologii postav tu je. Ale čte se to moc pěkně, má to milý závěr a celkově je to příjemné dovolenkové čtení.
Pánové nečtěte, toto je literatura pro ženy :-).

Nymfadora.T.
02.11.2021 3 z 5

Až tak, jako ostatní, jsem nadšená nebyla. Celkem čtivé, zajímavý námět, ale Ellen mi nebyla moc sympatická a ani Ronny mi úplně nesedl... no, víc jak na tři hvězdy to za mě není.

sonia
18.09.2021 5 z 5

Vtipné, čtivé, postavy dobře vykreslené, mohlo klidně být i delší. Obálka knihy je matoucí.

Pralinka1910
21.06.2021 3 z 5

Mne se to líbilo. Originální příběh, sympatičtí hrdinové, dobrý konec.
Dovolím si dát doporučení nakladateli: ať si autor obálky knihu nejprve přečte. Vrcholky hor na obrázku připomínají Alpy, na kole se v příběhu nejezdi a podle popisu jsou Ellen i Ronny blondati.
Co se mi ale opravdu líbilo, je autentické chování obou hlavních hrdinu a nenásilná změna jejich životního postoje.
Každý musíme poznat sám sebe, abychom se dobře cítili ve vlastním životě, převzali za nej plnou zodpovědnost a prožili ho tak, jak chceme.

yonda
24.09.2020 4 z 5

Překvapivě příjemná četba na volné chvíle. Trochu mi vadilo jen časté opakování situací, ale v reálném životě by to mohlo probíhat podobně.

Hasko
05.03.2020 4 z 5

Oddychové počtění. Při cestě přes 3000km si dva rozdílní lidé ( věkem i povahou) z počátku nucenou komunikací ujasní své pocity a to ,co chtějí od života....

MakiMel
14.02.2019 4 z 5

Příjemné čtení o cestě domů a také o cestě k sobě. Místy lehce humoristické. Spíš odpočinkové a pohodové.

sadlo
27.06.2018

Mně se dobře četla. Kdo čeká love story, nečtete ji. Doporučuji čtenařům knih autorky Colgan Jenny - Ostrov s vůni cerstveho chleba, Báječný krámek s čokoládou ...

alzbeta4340
01.05.2018 3 z 5

Ellen se ocitne shodou okolností sama v kempu v Norsku a Ronny je "žlutý anděl", který ji má pomoci dopravit se domů. Výchozí situace je originální, stejně jako její důvod. Ze čtení jsem měla ale spíš rozpačitý pocit. Doporučuji čtenářkám, které jsou zvyklé číst jednu knihu delší dobu po malých úsecích. Při souvislém čtení působí příběh zdlouhavě - ostatně stejně jako dlouhá cesta sama.

JakubiRa
26.02.2018 4 z 5

Hořko-sladký román, který konfrontuje ženský a mužský pohled na svět a nabízí život jedné ženy, ve kterém se nejedna žena určitě najde. Čte se bezvadně. Žádné hluboké myšlenky, zato všechno ze života, zkrátka pěkná oddechová četba. Více v mé recenzi.

Autorovy knížky

Luisa Binder
německá, 1960
2018  75%Můžeme si vykat?

Kniha Můžeme si vykat? je v