Majdule Majdule komentáře u knih

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Jeden z nejzábavnějších reprezentantů žánru YA, který by vlastně měl být mimo můj obzor. A není. Neuvěřitelně mě to bavilo a hlavní hrdinka Helena se mi opravdu líbila. Je to plytké, ale tak moc zábavné. Další díl, prosím.

27.04.2017 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Od první stránky dost hustá jízda. Sympatičtí a přitom rozporuplní hrdinové nás přitahují blíž a blíž. Napětí se stupňuje, co kapitola, to zvrat, navíc i zajímavé čtení.
Podivuhodné, jak autoři dokázali nenásilně propojit tolik legend. A použité fantasy prvky jsou osvěžující. Oceňuji vývoj postav i děje i to, jak chytře nás autoři zaháčkovali na další díl.

22.04.2017 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Bude těžké napsat svoje hodnocení tak, aby zprostředkovalo moje vjemy, můj zážitek z tohoto příběhu. Vezmu to postupně, jak se měnily moje pocity.
Začátek: je to zvláštní a trochu bolestné. Mám pocit, že Annin život je jako místnost s kukátkem, jímž kouká ven. A proboha, kdo kdy zbohatnul sběrem bylin?
Prostředek: je mi Anny tolik líto a tolik se o ní bojím. Ale té potřebě samoty rozumím. Chápu její opojnost i nebezpečí. Vím, že bych se do ní, za určitých okolností, mohla také potopit. Moje lítost se stupňuje a číst některé pasáže bolí.
Konec: je téměř nesnesitelné číst dál. Nejraději bych Annu pořádně propleskla nebo objala. Bolí každý řádek, až do posledního.
Nádherná kniha s krásným jazykem a popisem krajiny a bylin. Ta Annina posedlost sběrem je vlastně poetická, dokud nedojde na úterní odevzdávání ve sběrně. Pak bodne ten osten skrytý v kráse bylin, ta posedlost, která mění lásku v utrpení. Sledovat, jak se její svět mění vlivem nemoci je matoucí, bolestné, ale současně vlastně fascinující.
Ohromující čtenářský zážitek. I když drásal, vím, že jakmile vyjde volně navazující román Ke dnu, běžím pro něj.

22.04.2017 5 z 5

Zátoka lží Zátoka lží Amanda Quick (p)

Autorka zde zdařile propojuje paranormálno, fantasy, detektivku a milostnou romanci. Dávám sice přednost historickým slaďákům, ale příběh mě potěšil.

22.04.2017 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Druhý díl přivádí na scénu První hrdinku a mě se to opět líbilo. Autumn je silná, přes všechny překážky a komplexy neuhýbá z cesty. Příběh je vyrovnaný v tom, že hrdinka ví o existenci jiných dimenzí i v tom, že má moc, byť o ní nestojí. Jsem zvědavá na další hrdinky.

22.04.2017 4 z 5

Rasputinův stín Rasputinův stín Raymond Khoury

Musím poznamenat, že na mě je tu až příliš testosteronu, současně je dlužno podotknout, že je kniha neuvěřitelně napínavá. I když zase ... Na mě až příliš akce. Musím ocenit, že ačkoliv je kniha v sérii, ten kdo jí vezme do ruky bez předchozí znalosti, se dobře orientuje a nezasekává se .
Za mě celkově skvěle řemeslně zvládnutý příběh okořeněný atraktivním vhledem do minulosti, který se sice minul s mým vkusem, ale přesto mě bavil.

16.04.2017 4 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Napínavé tak, že mě chvílemi přepadalo neodolatelné nutkání přetáčet stránky dopředu. Líbilo se mi, jak autoři mají celé téma v rámci série promyšlené a přitom každý díl má svůj vlastní příběh, který funguje a je vlastně uzavřený.
Jsem skutečně ráda, že podobný svět neexistuje, ale baví mě se do něj ponořit ve fantazii. Autoři navíc stvořili mě sympatické postavy a okořenili to i vztahovými zápletkami. Co mě pak skutečně potěšilo, byl vývoj Jidášovy linie. Pro mě skvělá oddechovka.

16.04.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tento příběh mě okouzlil. Rodinná sága mapující osudy tří silných (byť u poslední z nich spíše nevědomky) žen je také fascinujícím výletem do historie. Přináší otázku viny, kterou nelze vykoupit, přesto s ní musíte žít. Je o pravdě a její roli v životě.
Hodně jsem přemýšlela o názvu a tom, jak se mi zdá tentokrát důležitý a výstižný. Vykládám si ho jako paralelu se životem, který je také slepou mapou a my se jen snažíme odhadovat pevná místa, jasné obrysy a učinit správná rozhodnutí.
Osudy krásné a odhodlané Anny, neústupné, přímočaré a chladné Alžběty i životem vláčené Anežky nám předkládají tři výrazné prototypy žen i způsobů, jak uchopit život. Nezdolnost, která v nich všech byla, vzbuzuje sympatie, nejvíc snad u Anežky, která ve svých očích prohrává srovnání s babičkou a matkou a přes to stále jde dál, krok za krokem, rozhodnutí za rozhodnutím, tragédii za tragédií.
Slepá mapa vzbuzuje empatii, porozumění, umožňuje vhled a to je deviza, kterou zas tak často nenajdete.

16.04.2017 5 z 5

Počestné lži Počestné lži Amanda Quick (p)

Autorka umí svoje řemeslo velmi dobře a má obrovskou fantasii. Přestože miluji zejména její historické romance, bavila mě i tahle současná okořeněná paranormálnem.

15.04.2017 4 z 5

Muž bez dechu Muž bez dechu Philip Kerr

Tak to mě vzalo dech. Válka pokračuje a v Berniem se sváří touha přežít, bolestná minulost a současná nenávist k režimu. Mezitím se připlete do Katyně. Příběh ve velkolepých kotrmelcích přidá pár vražd a zejména fascinujícího hrdinu, který od minulého setkání prodělal drobnou, ale přesto určující změnu. Už ani nepředstírá, že on a svět mohou být v pořádku, je jen krůček od beznaděje. A právě ta bezohledná upřímnost k sobě i ostatním je až živočišně, morbidně přitažlivá.
A na svoje si přijdou i milovníci nečekaných zvratů, takže zbývá jen si počkat, jak to s Berniem bude dál, v dalším pokračování.

14.04.2017 5 z 5

Květ lásky Květ lásky Amanda Quick (p)

Příběh sice obsahuje přesně takový zlom, jaké nemám úplně ráda, ale jinak se to čte velmi dobře.

14.04.2017 4 z 5

Klam lásky Klam lásky Amanda Quick (p)

Svěží a zábavné, mám ráda podobný typ příběhů, kde se cit postupně rozvíjí, bez srdcervoucích zápletek.

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

Romance, kde si netypicky všechny překážky klade hrdina sám, ale díky velkorysé a tvrdohlavé hrdince to stejně, jak taky jinak, dopadne tak, jak se sluší a patří.

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Osudový omyl, díky němuž jsem prožila jedno příjemné odpoledne.

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Milé připomenutí mé oblíbené série Čekanky, kde na svoje štěstí čeká bratr Lilly a Daisy.

Splněný sen Splněný sen Lisa Kleypas

Příjemný příběh o hrdince, která se nebála, společnosti navzdory, změnit svůj život. Odpočinkové čtení na dlouhé večery.

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Tenhle příběh patří k mým nejoblíbenějším. Hlavní hrdinové jsou okouzlující. Rozervaný, zdánlivě chladný hrdina, staropanenská a přesto úchvatná hrdinka, která prolomí jeho bariéru a on se jí rozhodne chránit před sebou samotným. Ráda se k nim zase vrátím.

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

Tento příběh se pro mě vymyká v tom, že mě úplně neoslovila hlavní hrdinka. Její touha po nezávislosti je pochopitelná, ale v kontextu příběhu a žánrů až moc urputná.

14.04.2017 3 z 5

Kde jsi, lásko? Kde jsi, lásko? Lisa Kleypas

Další americká romance se vymyká zejména velkou vnitřní proměnou hrdinky. A silné hrdinky je jedna ze silných stránek Lisy Kleypas.

13.04.2017 4 z 5

Jen ve tvém náručí Jen ve tvém náručí Lisa Kleypas

Tvrdý, zahořklý hrdina a neodolatelná a vnitřně silná hrdinka. A já si vychutnávám typ příběhu, který mám ráda. O rostoucí lásce a důvěře, kterou ohrožuje nebezpečí zvenčí.

13.04.2017 5 z 5