Majdule Majdule komentáře u knih

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Příběh má spád a šťávu. Z běžných příběhů se vymykal i tím, že autor použil motiv bezdůvodného, zbytečného zla, ze kterého mrazí. Trošičku mě rušily některá nedovysvětlení, vůbec třeba nechápu proč král nemohl Oldřichovi dát jasné zadání, proč jej vysílá doslova se zavřenýma očima, když jindy mu svěřuje otázky života a smrti i svého vlastního panování. A proto, aby měl spisovatel šanci pěkně příběh rozvinut, to snad nebylo :).

18.11.2015 4 z 5

Socha Afrodity Socha Afrodity Amanda Quick (p)

Příběh výstředního páru mě potěšil po všech stránkách. Se zvyšujícím se věkem stále více oceňuji romance "zralých" (míněno okolo 30, spíš pod :) :)) hrdinek. Těším se, až si přečtu nějakou romanci se 40letou důchodkyní jako jsem já :). Příjemné a pohodové čtení, jak tady již několikrát zaznělo.

18.11.2015 4 z 5

Kočka, která zmizela ve skříni Kočka, která zmizela ve skříni Lilian Jackson Braun

Qwill se na zimu odstěhuje ze stodoly, na dálku vyřeší sebevraždu, která pochopitelně sebevraždou nebyla, a v jedné scéně mě rozesměje tak, že se po mě lidi v autobuse divně dívali. Jinak průměr, což je u této autorky záruka dobré zábavy.

18.11.2015 4 z 5

Řeka to ví Řeka to ví Amanda Quick (p)

Další ze série hrdinek předstírající, že je vdovou, tentokrát se silnou detektivní zápletkou. Téma "vdovy" nepatřilo původně k mým oblíbeným, ale časem jejich půvab oceňuji víc a víc.

18.11.2015 4 z 5

Kočka, která brala růžové pilulky Kočka, která brala růžové pilulky Lilian Jackson Braun

Qwill na dovolené ve Skotsku bez koček. Ale Koko umí hledat stopy i na dálku. Případ, u kterého nikdo kromě Qwilla nevěří, že je případem, je opět velmi svižný a zábavný. Paří ke zlatému průměru autorky.

18.11.2015 4 z 5

Na druhý pohled Na druhý pohled Amanda Quick (p)

První příběh ze série Společnost arkány přináší devizu historických kulis. Příběh Gabriela a Venetie nabízí milé čtení, které potěší vším, co autorka umí, ale nepatří podle mého k úplné špičce.

Kočka, která pohnula horou Kočka, která pohnula horou Lilian Jackson Braun

Qwill je definitivně majitelem dědictví a svoji další životní cestu si chce promyslet mimo Moose County a zamíří do hor. A přestože nás děje zavede mimo domov, přestože se vražda stala z pohledu děje již docela dávno a přestože je již zdánlivě vyřešená (což jsou velmi často indikátory vedoucí spíše k průměrným dílům), je tento svižný, vtipný a ukazuje nejenom genialitu Koka, ale i Qwillovo dobré srdce.

16.11.2015 4 z 5

Kočka, která se znala s kardinálem Kočka, která se znala s kardinálem Lilian Jackson Braun

Qwill se stěhuje do stodoly, Polly flirtuje s jiným mužem, Koko se přátelí s kardinálem a na Qwillově pozemku je zastřelen nesnesitelný režisér amatérského divadla a ředitel střední školy v jednom. Napínavé, čtivé, zábavné. Nad průměrem. Spoiler! Polly v jednu chvíli čeká nabídku k sňatku, která nepřijde a právě tady bude zakopaný pes tohoto vztahu.

16.11.2015 4 z 5

Kočka, která žila na vysoké noze Kočka, která žila na vysoké noze Lilian Jackson Braun

Tento příběh zavede Qwilla a Koka zpátky na jih. Autorka použije u ní nezvyklou retrospektivu, která příběh pořádně napne. Celkově je Kočka, která žila na vysoké noze fajn, ale chybí mi jasný zločin a Pickax. Qwill a Koko už prostě patří na sever.

13.11.2015 3 z 5

Kočka, která mluvila s duchy Kočka, která mluvila s duchy Lilian Jackson Braun

Z mého pohledu jedna z těch, které vyčnívají nad jinak velmi dobrý průměr této série. Výborná detektivka s napínavou zápletkou, zajímavé okolnosti. Výborná odpočinková kniha, která potěší každého milovníka žánru.

05.11.2015 4 z 5

Místo nejtemnější Místo nejtemnější Amanda Quick (p)

Příběh dává dohromady mladou učitelku, která se ráda považuje za nekonvenční a nekonvenčního vyšetřovatele, který má za sebou dráhu zloděje. Hrdinka je obdivuhodná, příběh dotažená, plynně mile a není přeslazený. Pro mě ovšem nepatří do první ligy.

05.11.2015 4 z 5

Kočka, která si potrpěla na rtěnku Kočka, která si potrpěla na rtěnku Lilian Jackson Braun

Díl plný událostí, ve kterém se Qwill stane podezřelým z vraždy. Je to fajn, je to napínavé, má to originální rozuzlení, prostě díl, který patří ke zlatému průměru. 70 %.

05.11.2015 3 z 5

Kočka, která čichala lepidlo Kočka, která čichala lepidlo Lilian Jackson Braun

V tomto díle se zamotáme do složité rodinné historie, která přeroste ve zločin. Oceňuji všechny díly, ve kterých řeší Qwill a Koko skutečné a vážné zločiny. Opět se výborně čte. Takový lepší průměr.

30.10.2015 3 z 5

Kočka, která znala Shakespeara Kočka, která znala Shakespeara Lilian Jackson Braun

Hlavní hrdina se už skutečně zabydlil v novém životě a jeho další příběh opět čtenáře pobavil. Osobní linka hospodyně paní Cobbové ukazuje, že autorka si možná svět až tak neidealizovala, jak se může z některých příběhů zdát. Opět má to švih, styl i napínavost.

30.10.2015 4 z 5

Čekej do půlnoci Čekej do půlnoci Amanda Quick (p)

Další z nezávislých, silných hrdinek zklamaných v lásce potká silného muže s jasným životním postojem. Jejich hlavním problémem je nedůvěra a naší hlavní radostí je sledovat, jak je nahrazována láskou. Opět svěží a příjemné čtení.

21.10.2015 3 z 5

Kočka, která si hrála na pošťáka Kočka, která si hrála na pošťáka Lilian Jackson Braun

Tento příběh nabízí to, co na sérii milujeme: sympatický hrdina, chytrá kočka, zločin, svěží tempo, jiskra, živoucí popis charakterů i míst. Qwill stabilizuje svůj život, zvyká si na nový domov a my s ním. V sérii nadprůměr.

16.10.2015 4 z 5

Kočka, která hrála Brahmse Kočka, která hrála Brahmse Lilian Jackson Braun

Zdá se mi, že je tento díl trochu poznamenán nejistotou, ve které visí Qwillův život. Přesto autorka dodržela vše podstatné: sympatický hlavní hrdina a jeho chytrý kocour, které milujeme. Čtivý styl a tentokrát nechyběl ani skutečný zločin (což mi vadilo u minulého dílu), ale chybí mi tu ta jiskra navíc, která z dobré oddechovky udělá skvělou. 70 %

15.10.2015 3 z 5

Milenka Milenka Amanda Quick (p)

Dívka, která chce uniknout omezením, muž, který lásku vymazal ze života. Najít se jim trvá o trochu dále, ale o to je sladší :)

15.10.2015 4 z 5

Černá vdova Černá vdova Amanda Quick (p)

Černá vdova patří k dospělejším příběhům. Hrdinka si prožila své a k dalšímu vztahu přistupuje opatrně. Muž, zvyklý se ovládat, si nechce komplikovat život. A přesto ... Milé, poklidné, osvěžující.

15.10.2015 4 z 5

Skandál Skandál Amanda Quick (p)

Emocionálně zraněný muž, naivní, bezmezně milující hrdinka, která jej postupně změní. Ano, to je vzorec, který na mě funguje. A Amandiny knihy obecně jsou jistotou potěšení.

15.10.2015 5 z 5