Milenka

Milenka https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9497/bmid_milenka-4nv-9497.jpg 4 138 15

Hrdinkou románu Milenka je mladá dívka Ifigenie. Její teta obdrží zlý dopis, v němž jí vyděrač vyhrožuje, že pokud nezaplatí, vyzradí ve společnosti její dávné tajemství. Neteř Ifigenie, která dosud žila na venkově, se nabídne, že vyděrače vypátrá. Jako svobodná, osamělá dívka by neměla do londýnské společnosti přístup. Vydává se proto za majetnou vdovu a zároveň milenku nedávno zabitého lorda Masterse. Jaké je však překvapení nejen její, ale i celé londýnské smetánky, když vyjde najevo, že lord Masters žije, a pouze se na čas stáhl do ústraní. Ifigenie ho požádá, zda by nemohla hrát roli jeho milenky až do té doby, dokud nezjistí, kdo stojí v pozadí vyděračských dopisů. Protože vyděrač ztrpčuje život i dávné přítelkyni lorda Masterse, mladý muž souhlasí. Netuší však, že Ifigenie není vdovou, ale je ve skutečnosti nevinnou pannou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Mistress , 1995

Senza Jenka
17.12.2023 4 z 5

Je to překvapivě zajímavé a zábavné. Celkem intelektuálně vedené přestřelky mezi hlavními hrdiny, nečekaně neohrabaný první milostný pokus, dobře skrytý vyděrač, jehož jsem odhalila až v závěru a to čistě vylučovací metodou... Osvěžující počin v rámci žánru.

katkaq
12.02.2022 3 z 5

Romantika s detektivní zápletkou a k tomu čtivě napsaná. Ifigenie byla popsána jako velmi inteligentní a nezávislá dáma a v kombinaci s Matersem je opravdu na co se těšit. Zkrátka oddechovka na jeden večer, u které nemusíte moc přemýšlet.

kopeceli
29.01.2021 4 z 5

V tomto žánru čtivá kniha s dobrou zápletkou.

biki
01.08.2020 4 z 5

Další povedená historická romance s detektivními prvky. Jak už je u A.Q. zvykem, její hrdinové i hrdinky tak úplně nezapadají do společnosti, v níž se děj odehrává, i když se v ní umějí pohybovat s jistotou a šarmem. Detektivní zápletka je docela nápaditá a přivede oba hlavní hrdiny do několika nepříjemných situací, které samozřejmě nemohou skončit špatně. Také zde jsem ocenila (patrně i díky dobrému překladu) slovní šarvátky, okořeněné jemným humorem a sarkasmem. Prostě příjemná relaxační kniha pro zlepšení nálady.

Kudík
29.06.2020 4 z 5

Hledání vyděrače mě celkem, v podání Ifigenie, bavilo. Kniha měla jak romantickou, tak i detektivní linku a hlavně i dost vtipu, např. u "Muzea pana Hardstaffa". :)
No a "nemechanický" lord Marcus Masters byl také super. Ideální oddechovka s tím, že vyděrače je relativně snadné odhalit.

moudivlacek
05.03.2020 4 z 5

Romantické, vtipné, nádherné vyprávění o tom, co se stane, když se mladý gentleman díky rodinné historii stane brzy vůdcem rodiny a musí se o ni starat, a na druhé straně lady, která se rozhodne vzít svůj život do svých rukou a pomáhat svým blízkým. Marcus se domnívá, že je nejlepší ze svého života odstranit city, které mu kdysi ublížily, Ifigenie je zase přesvědčená, že je to velice skvělý muž, jen musí otevřít srdce.

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Krásný romantický příběh jako vždy s detektivní zápletkou

evik75
03.11.2018 3 z 5

Příběh nebyl špatný, ale četla jsem od autorky lepší knihy.

helenkan
15.09.2018 5 z 5

Líbilo.

RADIN
03.10.2017 2 z 5

Detektívka mi nezapadá do romantiky.

Majdule
15.10.2015 4 z 5

Dívka, která chce uniknout omezením, muž, který lásku vymazal ze života. Najít se jim trvá o trochu dále, ale o to je sladší :)

kacaaba
27.06.2015 4 z 5

Další knížka od této autorky, kde nechybělo napětí a romantika. Líbilo se mi to, ale přišla mi slabší než ostatní z prostředí lordů. Historická romance z 19. století.

miruska1
12.10.2014 5 z 5

pribeh bol svojim sposobom detektivka ale nechybala romantika ani zabava, Bolo to prijemne čitanie..

kika 13
23.02.2013 4 z 5

Pěkná knížka na oddychové odpoledne-nebo i večer.

Pokušení
06.12.2012 4 z 5

Kniha zahrnující lásku, humor a napětí... Pohodová knížka na odreagování :)