Socha Afrodity

Socha Afrodity https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9495/bmid_socha-afrodity-hRy-9495.jpg 4 110 15

Vanza série

Ve své čtrnácté knize, která mistrně navazuje na tradici středověkých hororových románů, tolik populárních na začátku 19. století, se autorka obrací do doby regentské Anglie. Její hrdinové - odvážná vdova a spisovatelka Beatrice Pooleová i záhadný učenec Leo Drake, hrabě z Monkerestu - jsou vtaženi do vroucího kotle vášně a nebezpečí. Pohnutkou všeho je tajemství záhadných Afroditiných prstýnků - klíči k tajemné středověké soše, jež údajně skrývá ohromující tajemství slibující propůjčit svému majiteli nadpřirozenou moc. Na dosah ruky se k němu dostal Beatricin strýc Reggie, jenž však náhle za podivných okolností zemřel. Beatrice má podezření, že byl zavražděn. Pomoc při řešení záhady, kolem níž se vrší vraždy, hledá u tajemného hraběte z Monkcrestu.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

With This Ring , 1995

pip11
22.11.2023 4 z 5

Záhadné a nečekané úmrtí strýčka donutí Beatrice začít pátrat, neboť se domnívá, že za tím musí „něco“ být. Osloví, či spíše přepadne hraběte z Monkerestu, zvaného Šílený mnich a zároveň odborníka na artefakty. Detektivní příběh odehrávající se v prostředí temného Londýna, kde nechybí dobrodružství, vtipné dialogy a špetka romance.

vcielka
30.07.2023 4 z 5

Bolo to celkom zaujimave, aj ked nechapem tej potrebe zlocincov na konci porozpravat cely pribeh ako vsetko bolo, koho vsetko zabili, ako nieco ukradli to je take nerealne. Nevie sa autorka k tomu dopatrat inym sposobom? A ten romanik medzi hlavnymi hrdinami na mna neposobil velmi doveryhodne. Hrdina este ok, ale hrdinka bola trochu zabednena

Síma97
01.12.2021 4 z 5

Přestože tato kniha byla vydána již před nějakou dobou tak k mému překvapení byla velmi čtivá a stránky velmi rychle ubíhaly. Dobrodružný a zároveň romantický příběh který vás po pár stránkách vtáhne do děje. Postavy byly popsány velmi realisticky a barvitě. Příjemná oddechovka

Kudík
18.03.2021 4 z 5

Beatrice Pooleová byla zajímavá postava s krásným vstupem na Monkcrestské opatství. :) Sice vdova, ale se správným pohledem na život, snící o dobrodružství, pomáhající druhým a nevlastnící lahvičku se čichací solí. Celou dobu byla rovnocenným partnerem tzv. Šíleného mnicha alias Lea Drakea, hraběte z Monkcrestu. Ten také neměl chybu, a co teprve jeho "Skřítek" (jehož rasu jsem neodhalila, asi to byl kříženec vlkodava). Líbilo se mi žertování hlavních postav hlavně o jejich "stáří". Epilog to krásně uzavřel.

cukrovka
17.01.2021 5 z 5

Romantické, dobrodržuné a s trochou detektivního pátrání. Čtivá oddechovka na víkend.

kokrokr
24.09.2020 4 z 5

Dobrodružný příběh, vtipné situace a dialogy, náznak lehké parodie na gotické a hororové romány a až v pozadí milostná romance. Lehké odpočinkové čtení, které dokáže pobavit a nemusíte si s ničím lámat mozkové závity.

petraj30
25.02.2020 4 z 5

Moc krásný romantický příběh. Moc se mi líbilo, že hrdinka nebyla žádná ufňukaná princezna. Lea jsem si zamilovala okamžitě, to prostě ani jinak nešlo, ten snad neměl žádné negativní vlastnosti. K sobě se opravdu hodili a jsem ráda, že oba našli toho pravého pro život.
Už jsem měla možnost číst třetí díl, ale nějak se tam neobjevilo propojení s Vanzou nebo jsem to někde v textu přehlédla. Ale jinak to bylo krásně strávené odpoledne

moudivlacek
02.04.2019 4 z 5

Je to romantický příběh s prvky detektivky. Co mě ale nejvíce zaujalo a nad čím mé srdéčko zaplesalo - byly vtipné a osvěžující dialogy mezi hrabětem a vdovou. Ty neměly chybu. Oba inteligentní, zajímaví, tvrdohlaví, ale také hledající lásku, byť si to z počátku vůbec nechtějí připustit. Rovněž mladá dvojice byla typickou ukázkou nelítostného a občas nerozumného mládí.
Moc hezké na odreagování od běžných starostí.

Lembac
13.08.2018 5 z 5

Knížka stojí především na vtipných dialozích mezi Leem a Beatrice - a musím říct, že ty se se autorce opravdu povedly. Jejich slovní výměny jsou svěže ironické a škádlivě dvojsmyslné, přitom ale nikoho nezraňují. Detektivní zápletka na červenou knihovnu taky ujde.
K této knize nemám výhrad, je to romantické osvěžení pro horké letní odpoledne.

haWranka
09.08.2018 4 z 5

Jde o jednu z nejlepších knih, kterou jsem od autorky četla. Potěšilo mě, že hlavní hrdinka nebyla vyjukaná naivka a hlavní hrdina nebyl přehnaně nabručený. A musím se přiznat, že jsem padoucha neprokoukla, což se mi moc často nestává.

Laf
03.04.2018 5 z 5

Výborně napsané. Už od začátku mě to vtáhlo a knihu jsem přečetla jedním dechem. Příjemná odpočinková kniha, které nechybí akce a šťastné konce :)

Majdule
18.11.2015 4 z 5

Příběh výstředního páru mě potěšil po všech stránkách. Se zvyšujícím se věkem stále více oceňuji romance "zralých" (míněno okolo 30, spíš pod :) :)) hrdinek. Těším se, až si přečtu nějakou romanci se 40letou důchodkyní jako jsem já :). Příjemné a pohodové čtení, jak tady již několikrát zaznělo.

kacaaba
15.07.2015 5 z 5

Další úžasná historická romance z 19. století od této autorky. Už jsem přečetla skoro všechny a tato je jedna s nejlepších.

kika 13
26.02.2013 3 z 5

Pěkné a pohodové čtení.

Cajda
30.11.-0001 5 z 5

Napínavé čtení, jedním dechem. Těžko zavíráte nedočtenou knihu.....

Amanda Quick (p)
americká, 1948