Kočka, která pohnula horou

Kočka, která pohnula horou https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2479/bmid_kocka-ktera-pohnula-horou-661f6706c0d46.png 4 48 6

Kočičí krimi série

Konečně! Jim Qwilleran, žurnalista veterán a společník originálního vyšetřovacího týmu, jehož vůdčí osobností je siamský kocour Koko podporovaný svou družkou Yum Yum, se stal definitivně pánem mnohamilionového dědictví. Pět let žil na konci světa, splnil podmínku uvedenou v závěti a je tedy volný. Kam se teď přestěhuje? Do hor, kde lišky dávají dobrou noc a kde mu jedinými civilizovanými společníky budou jeho kočky. Brzy ale zjistí, že zálesáci nejsou z jiného světa a najdou se mezi nimi i bezohlední spekulanti s pozemky. V zájmu zisku necouvnou ani před vraždou. Obětní beránek se vždycky najde, ale je tu někdo, koho nepřelstí: Koko umí nastražit past...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei) , MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Moved a Mountain , 1992

Česneksmedem
14.06.2021 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil. Koko byl opět ve výtečné formě a Jim Qwilleran díky němu vyřešil vraždu a zachránil nevinného. Knihu doporučuji!

Nifredil
27.07.2019 4 z 5

Milé přesunutí koček i Qwilla do jiného místa. Úžasně živá atmosféra a spousta rázovitých postaviček. Užila jsem si to, bylo to milé a pohodové čtení. Na detektivku až neskutečná pohoda, napětí jen kapka, ideální na prázdniny. V rámci celé kočičí série spíš průměr, ocenila jsem změnu prostředí a to, jak je vylíčeno.

gleti
22.07.2019 4 z 5

Ještě, že má Qwill kocourka Koko, před kterým nelze nic utajit. Příjemná nenáročná oddechovka, možná ještě nenáročnější než autorka zamýšlela. Protože čtenář má občas pocit, že by Koko potřeboval vnímavějšího parťáka, ale pak se Qwill chytí a dotáhne vše do více než zdárného konce. Dobro je zachráněno a zlo potrestáno.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

Majdule
16.11.2015 4 z 5

Qwill je definitivně majitelem dědictví a svoji další životní cestu si chce promyslet mimo Moose County a zamíří do hor. A přestože nás děje zavede mimo domov, přestože se vražda stala z pohledu děje již docela dávno a přestože je již zdánlivě vyřešená (což jsou velmi často indikátory vedoucí spíše k průměrným dílům), je tento svižný, vtipný a ukazuje nejenom genialitu Koka, ale i Qwillovo dobré srdce.

anibeni
13.02.2014 4 z 5

Další krásné čtení z kočičí krimi, i když tento díl se mi zdál slabší než všechny díly předešlé... To mě ale neodradí od pokračování, protože tuto sérii považuju za dokonalou oddychovku s troškou napětí...