maid maid komentáře u knih

Jak udělat revoluci Jak udělat revoluci Naděžda Tolokonnikova

Kniha není pro každého, ale kdo se alespoň trochu zajímal o tématiku Pussy Riot nebo ho trápí nedostatek práv pro LGB komunitu či mocichtivý prezidenti, v této knize si jistě najde to své. Některé citáty N.T jsem si musela vypsat. Inspirující.

24.10.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Po přečtení prvních pár kapitol jsem si říkala, jak to s tou holkou vydržím, neboť Eadlyn je jistě daleko nesnesitelnější než Amerika v předchozí trilogii a rozhodně jsem se nad některými jejími činy, rozhořčovala a nechápala je. Neustálé komentáře o korunkách byly také únavné. Na druhou stranu, je to relaxační kniha a nic víc, tudíž se všechny mouchy musí brát s rezervou. Dobrý průměr a určitě si přečtu další díl.

20.10.2016 3 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Dlouho jsem nebyla z knížky tak zklamaná, jestli vůbec. Autor se pravděpodobně snažil o rádoby originální ukončení, které ovšem po čtení 400 stran knihy působilo nanejvýš trapně a přitom to celom dobu vypadalo tak dobře a nadějně. Zn. Zhrzený čtenář

30.08.2016 2 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Dobré letní čtení. Není to nic intelektuálního, ale knížka je to překvapivě čtivá. Občas bych měla výtky k překladu (některé slovní obraty působily trošku těžkopádně), ale jinak spokojenost.

20.08.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

4,5 hvězdy, ale bohužel musím zaokrouhlit dolů. Pro mě nejslabší díl Cormorana Strika. Nevadilo, že na úkor vyšetřování se řešily více osobní věci, to bylo jedině k dobru, neboť Rowlingová je mistryně popisu a dokáže zajímavě podat i úmorné pondělní ráno. Přesto jsem si začala všímat v tomto díle aspektů, které se mi ne zrovna líbili. Ale těším se na další díl, ta poslední scéna/strana mě dostala, ostatně jako vždy.

20.07.2016 4 z 5

Fiktivní deník Oscara Wildea Fiktivní deník Oscara Wildea Peter Ackroyd

Nádherná knížka shrnující Wildeův život neobvyklým způsobem. Četlo se to pěkně. Spisovatelova osobnost je moc hezky vykreslena, jsem ráda, že nebyla podána černobíle.

13.07.2016 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Kniha se velmi dobře čte. Nedá se říct, že by to byla typická oddechovka, neboť i v Odvrácené tváři lásky si vychutnáme tradiční Hooverské tragické osudy. Postavy ale působí sympaticky, nebyla zde žádná, která by mě otravovala od začátku do konce (včetně hlavní hrdinky, což se moc často nestává).

11.06.2016 4 z 5

Prach a stín Prach a stín Lyndsay Faye

Krásné počtení. Pro fanouška Sherlocka Holmese a jeho přítele doktora Johna Watsona je tato kniha ušitá na míru. Pravděpodobně nejlepší "vzkříšení" detektivní dvojice, které jsem kdy četla, perfektně navazuje na původní Doylovu tvorbu. Oceňuji také provázení dobovými reáliemi, které se vyskytují buď přímo v příběhu či jako poznámky pod čarou. Bravo!

04.06.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Jak už bylo mnohokrát zmíněno, tak tato knížka má velice povedené ilustrace, ale upřímně to je to, co tuto knihu drží nad vodou. Z počátku mě Aňa bavila, pak se ale začala v tématech opakovat a zdálo se mi, že pořád omílá to stejné. Jako fejetony do časopisu by to byla skvělé, ale čtení (a ne po kouskách) v knížce působilo mdle.

28.05.2016 3 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Knih s viktoriánskou/rozaprovačskou tématikou se nyní vyrojilo jako hub a tato kniha rozhodně nepatří k těm slabším, právě naopak. Bohužel jsem se od půlky knihy nedokázala pořádně začít, ale tady asi bude chyba na mé straně.

02.05.2016 4 z 5

Oscar Wilde & vraždy za svitu svíček Oscar Wilde & vraždy za svitu svíček Gyles Daubeney Brandreth

Toto bylo opravdu roztomilé. Líbí se mi styl, jakým Brandreth píše.

14.04.2016 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Měsíc nad Soho se mi líbil snad ještě více než první díl. Autor vyžehlil drobné nedostatky - například zredukoval příliš detailní popisy města, které se sice v knize stále vyskytují, ale již ne v tak přehnané míře. Na druhou stranu moje britofilské srdce plesalo, když jsem společně s Peterem procházela po nábřeží Temže či po rušné čtvrti Soho.
Kniha je vtipná, vtipnější než první díl série, občas se objevují vtipy místní, které pochopí spíše více zasvěcení. Celkově kniha je opravdu hodně povedená a je mi líto, že jsem na ni neměla tolik času, jinak bych ji zhltla jako malinu za jediný den, což by byl pravděpodobněji větší čtenářský zážitek.

25.03.2016 5 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Klasická konverzační komedie, která je určitě daleko lepší na jevišti než-li čtená, už jen kvůli lepší orientaci v postavách.

14.03.2016 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Od Jackabyho jsem přeci jenom čekala něco víc. Kdybych neměla tak vysoké očekávání, možná bych i pět hvězd dala. Knížku jsem si samozřejmě vybrala podle anotace: Sherlock s Doctorem Who, no to je naprosté must-read. Musím říct, že popis knihy rozhodně nelhal, ale i přesto mi v ní chybělo něco, co by s ní udělalo knihu nejenom dobrou, ale ještě lepší. Pravděpodobně to byla její předvídatelnost, ale pokud hledáte knížku na odpočinek (a třeba jste fanoušek či fanynka jednoho ze zmíněných seriálů - nebo rovnou obou), tak knížce dejte šanci.

01.03.2016 4 z 5

Krajinou mrtvých mužů Krajinou mrtvých mužů Robert Ryan

Snad první kniha, kde pokus oživit Doylova geniálního detektiva a jeho báječného kolegu a přítele nepůsobí parodicky. Sherlock, ale zvláště John Watson jsou uvěřitelní. Jsem ráda, že si autor vybral jako svého hrdinu právě doktora, který je za stínem velkého detektiva mnohdy přehlížen, přitom je to tak skvělá postava.
Kniha by se dala zkrátit, zvláště o postranní dějové linky, které nebyly zas tak důležité. Ve výsledku mě to ale nijak nevadilo. Těším se na další případ, majore!

21.02.2016 5 z 5

Silueta Silueta Justin Richards

Rozhodně lepší než Závoj Smutku, přesto mě ani jeden knižní doktor (jak 11. tak 12.) nedokázal přesvědčit, že je tentýž, co je v seriálu.

13.02.2016 3 z 5

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Podle anotace bych čekala spíše něco ve stylu Panství Downton, a tak mě docela překvapilo, když jsem zjistila, že kniha se odehrává v současnosti. Každopádně se z toho vyklubala příjemná limonáda přečtená za jeden den a časové umístění nijak nevadilo. Přečtu si určitě i další díly.

06.02.2016 3 z 5

Panství Downton Panství Downton Jessica Fellowes

Pár knih o Downton Abbey jsem již četla v angličtině, a tak jsem nadšená, že se překlad první knihy dostal i do českých knihkupectví. Je to skvělá kniha pro fanoušky. Výborné je to, že pouze nepopisuje děj, ale jde i za hranice seriálu a popisuje dobu, ve které se seriál odehrává, celkově.

14.01.2016 5 z 5

Scotland Yard Scotland Yard Alex Grecian

Lehce nadprůměrná detektivka se sympatickými postavami. Měla bych pár výhrad ke překladu, občas věty zněly poněkud kostrbatě, ale jinak moc milé počtení.

10.01.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Knížku jsem si přečetla, neboť se těším na film, který vejde příští rok do českých kin, a tak jsem si řekla, že jako správný milovník knih bych si měla přečíst předlohu. O TS tématiku se zajímám a tudíž se mi námět velmi zamlouval. Musím ale uznat, že jsem po přečtení knihy trochu zklamaná, protože se valná část knihy věnovala spíše Einarově manželce, což je škoda. Jinak to byla příjemná a hlavně zajímavá kniha o počátku objevení TS problematiky.

17.12.2015 3 z 5