Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

mnohokrát čtená pubertální kniha a vždy se ráda podívám na filmového Lubomíra Lipského a Mílu Myslíkovu

12.08.2019 5 z 5

Magor dětem Magor dětem Ivan Martin Jirous

Krása, poetika, hravost - paráda

11.08.2019 5 z 5

Tichá srdce 2 - příběhy míst a lidí Tichá srdce 2 - příběhy míst a lidí Alena Ježková

Krásná kniha, kterou jsem si vychutnávala docela dlouho. Zajímavé pohledy na místa naší dávné historie i současnosti a hlavně příběhy úžasných lidí, žijících a tvořících vše pro druhé a větší čest a slávu Boží. Díky.

20.07.2019 5 z 5

Buď, kde jsi Buď, kde jsi Štěpán Smolen

Velmi pomalé meditativní čtení jednoho donutí podívat se pravdivě na svoje působení na této zemi. Velký dík.

11.06.2019 5 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Pěkná vzpomínka na spravnýho kluka

29.03.2019 5 z 5

Miluji svou babičku víc než mladé dívky Miluji svou babičku víc než mladé dívky Ondřej Macl

Když se mi útlá knížka dostala do ruky, nevěděla jsem si s ní rady. Zírala jsem na název, co to je? Otevřela jsem náhodně několik stránek a spadla mi brada. Krásný vztah ke staré nemohoucí osobě, vzpomínky na rodové kořeny, s humorem podané rodinné hlášky, no paráda. Hned se mi vybavily moje starenky a jejich robota. Obdivuji vyzrálost tak mladého autora. Díky, pane Ondřeji.

08.02.2019 5 z 5

O duši a dívce - Pohádky z hor O duši a dívce - Pohádky z hor Martin Vopěnka

Za poslední měsíc šestá přečtená kniha od pana Vopěnky a jednoznačně nejlepší! Myslím, že si v ní každý najde svůj příběh. Co se týká čtení pro děti - určitě ano, ale přesná kniha pro společné čtení a prožívání. (viz Godvindův komentář)

24.01.2019 5 z 5

Všecky krásy světa Všecky krásy světa Jaroslav Seifert

a stále se vracím

09.11.2018 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

nebylo to lehké čtení, ale líbilo

29.05.2018 4 z 5

Drahý pane Kolář... Drahý pane Kolář... Madla Vaculíková

Paní Madla měla vždy můj obdiv, obětavá pragmatická ženská s poetickou duší, chytrými postřehy. Ráda jsem se vrátila o čtvrstoletí zpět a připomněla si, co jsme prožívali a o čem jsme vůbec nevěděli. Díky.

takže paní Madlo - díky za váš statečný život

03.03.2018 5 z 5

Audience Audience Václav Havel

S audiencí jsem se již potýkala vícekrát, stejně se mi stále nejvíc líbí audiozpracování v podání autora a pana Landovského

02.02.2018 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

tak přemýšlím na jaký způsob si tu růži ještě dám - v rádiu jsem slyšela, film viděla, v městském ( u Mrštíků) též viděla a několikrát četla, tak nevím. A stejně je ta klášterní knihovna nejlepší...

16.01.2018 5 z 5

Slova mezi barvami Slova mezi barvami František Nepil

F.N. dokázal přiblížit s laskavostí a zaujetím vše, co kolem sebe viděl, a v každém najít něco krásného.

19.08.2017 5 z 5

Můj táta Josef Lada Můj táta Josef Lada Alena Ladová

Krásné vzpomínání a pohlazení po duši

03.07.2017

Říkadla, písničky a hádanky Říkadla, písničky a hádanky Karel Jaromír Erben

Tak jsem otevřela svoji starou knihovnu s patřičnou vůní a našla jednu z mých prvních knih. Obrovská nostalgie - snad všechny texty bych si ještě vybavila...

12.06.2017 5 z 5

3x vraždy 3x vraždy Agatha Christie

vynikající, četla jsem poprvé, i když s notorickou znalostí zfilmovaných ... podle abecedy s Davidem Suchetem a znalostí audio černoušků. Moc se mi líbil i příběh ze starého Egypta.
Na pohled mě zaujala obálka s nastavitelnými názvy jednotlivých povídek, jsem hračička a dost dlouho mě bavilo naklánět knihu a vzpomínala jsem na dětství s podobnými efekty pohlednic (no holt stará páka).
Opět jsem se vrátila ke čtení egyptského příběhu a dávám do výzvy

30.05.2017 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

po třech nocích dočteno a paní Tučková je pro mě hvězda, opět díky za její mravenčí práci a plně sdílím předchozí komentář Lectora
Jo, a už otvírám mapy a jdu sledovat uličky od jihu na východ od centra.

22.04.2017 5 z 5

Pohádkový svět Františka Nepila Pohádkový svět Františka Nepila František Nepil

Předčítám úryvky pohádek manželovi a upřímně se bavíme. Slyšíme nezapomenutelnou Nepilovu dikci z Dobrých jiter. Rodinné stříbro zůstává.

09.03.2017 5 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Sci-fi není můj šálek kávy, ale do výzvy jsem to překousla.

02.03.2017 3 z 5

Velké dobrodružství Pepíka Střechy Velké dobrodružství Pepíka Střechy Pavel Čech

Nádherná kniha, líbilo se mi bruslení na řece jako na holandském kanále a postupně bez lidí až do Stínadel ...

20.02.2017 5 z 5