Všecky krásy světa

Všecky krásy světa

Po mnoha letech vychází původní kompletní vydání úchvatných vzpomínek básníka Jaroslava Seiferta.

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/446/vsecky-krasy-sveta.jpg 4.878
Literatura česká
Vydáno:

pstross
25.08.2016

Ano, musím také potvrdit. Je to kniha laskavá, hladící, tichých a klidných vzpomínek. Svého času jsem ji skupoval po antikvariátech za 30 - 40 Kč a následně dával coby dárek poetickým duším podobně laděných přátel. Rád jsem ji znovu přečetl skoro po 20ti letech ale s trošku jiným asi méně romantickým pocitem z povídek.

jethro.tull
15.08.2015

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četl a ke kterým se stále vracím. Jako student jsem si kdysi koupil 1. vydání, aspoň jsem si tehdy myslel, že se jedná o 1. vydání. Byl jsem nadšený, že o umělcích, ke kterým jsem tehdy vzhlížel, Jaroslav Seifert píše lidsky jako o lidech, a knihu jsem si okamžitě zamiloval. Pak jsem se občas ke knize vracel. Nyní čtu knihu znova a opět mě uchvátilo milé, laskavé vyprávění autora s vydatnou (a pochopitelnou) dávkou nostalgie. Navíc už několik desetiletí žiji na Žižkově, takže k mnohým vzpomínaným místům mám osobní vztah. Mnohé knihy, které se mi v minulosti líbily, ztratily po letech svůj půvab, ale tato kniha je vzácnou výjimkou.

logaritmus
02.05.2015

Úžasná kniha vzpomínek, četla jsem ve čtvrtým ročníku na střední škole a strašně mě na ní lákalo i to jak popisoval své kolegy spisovatele i jiné umělce jeho doby. Všechny příhody jsou také psány s krásným básnickým citem a proto si mě velmi získaly.

Pawlisman
02.03.2015

Krásná kniha s množství vzpomínek na staré dobré i zlé časy. Jednak ty obecné na pěkné krámky, na život a literaturu. A dále ty, ze kterých se více dozvíme o Sefertových přátelích, literátech a množství známých osobností. Skutečně oboustranně zajímavé a lze vřele doporučit. Krásně se čte a pohlazení pro duši a srdce, v textu je krásně provázaná Seifertova lyričnost a procítění textu.

farinka
16.01.2013

Moc moc krásné čtení.

em54
12.08.2012

Souhlasím s Bastienem i nightlybirdem. Tohle je knížka, která se musí číst zvolna a vlastně stále - užívat po doušcích, jako dobré víno... zraje spolu se čtenářem... Jinak je to báječný doplněk nejenom k poezii Seifertově, ale především k dějinám české literatury. Takhle nějak by se měly učit dějiny literatury na školách!

nightlybird
02.08.2012

Je charakteristické (a zajímavé), že 1. vydání Seifertových vzpomínek vyšlo v roce 1981 v Torontu a ve Francii (ač oficiálně byly napsány v roce 1982) a "domácího vydání" se dočkaly až v r. 1985.
V souvislosti s knihou jsem narazil na ukázku, která potěší (jak doufám) i gurmety a milovníky výtvarného umění :

A malé podotknutí ke komentářům níže:
Bránolog - Milé a laskavé - to bude tím, že autor byl básník, nikoliv redaktor Blesku.
Jitule Š. - tenhle nick je tak trochu profláklý z diskuzí o knize paní Černucké - přesto mi to nedá, přemýšlím jak asi nazvat někoho, kdo srovnává knihu vzpomínek s knihami básní, abych nebyl za grobiána a hulváta ?

Bránolog
03.04.2012

Je to takové milé, laskavé, ale bohužel čím dál víc stejné, jak se to blíží ke konci, tak už na tu hustou laskavost by byla trochu potřeba lopata...

vhumanik
21.03.2012

Tuhle knihu jsem četl víckrát už jako náctiletý a silně se mi uhnízdila v čtenářském srdíčku. Měl jsem ji vždy jen půjčenou z knihovny a až teď se mi díky bazaru na Databáziknih podařilo ji získat do svého osobního vlastnictví.
Jsem rád, že mám tento klenot a jedinečné svědectví o životě jednoho z našich největších básníků konečně fyzicky ve své knihovničce a můžu se k této knížce vracet kdykoliv chci...

Joges
29.11.2011

Tuto knihu zbožňuju. Tváří se jako Popelka, přesto je v ní ukryto tolik krás, bolesti i radosti najednou. Autor, ačkoliv básník, zde popisuje události ze svého života krásným poetickým jazykem. Klobouk dolů, pane Seiferte.

Jitule Š.
26.04.2011

Mnohem lepší je Píseň o Viktorce i profláklá Maminka. Nejlepší je ale Býti básníkem - osobní, tajuúplná, dojemná sbírka. Nejvíc autentická. Aůe radši mám Nezvala - ten dokáže napsat všechno a bez ohledu na režim se mu to rýmuje a připomíná to umění:-)))