Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Malý atlas mého srdce Malý atlas mého srdce František Nepil

Moc krásné počteníčko. Část z návštěvy Skandinávie jsem využila při konfrontaci vyprávění mých dětí, které navštívily popisované oblasti nedávno. Škoda, že nám František odešel tak brzy. Jeho dobré a ještě lepší ... jsem přebrala do přání mým blízkým velmi lehce a ráda.

05.05.2017 5 z 5

Klauzura – vstup zakázán! Klauzura – vstup zakázán! Consilia Maria Lakotta

Přečteno ráno po filmu Psi Páně k 800 letům dominikánského řádu. Neplánovaně to na sebe pěkně navázalo a otevřelo mi to trochu tento kazatelský řád. Kniha se nedá číst dlouho, prostě strhne a nepustí.

28.04.2017 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

po třech nocích dočteno a paní Tučková je pro mě hvězda, opět díky za její mravenčí práci a plně sdílím předchozí komentář Lectora
Jo, a už otvírám mapy a jdu sledovat uličky od jihu na východ od centra.

22.04.2017 5 z 5

Umývač výloh a arcibiskup Umývač výloh a arcibiskup Miloslav Vlk

Díky za život a službu tohoto vzácného člověka

Poutnický deník Poutnický deník Jiří Bouda

Opět vánoční dárek již dva roky zpět a teď se mi dostala opět pod ruku. S láskou ji znovu otvírám a vzpomínám na cestování po Evropě prstem (teda né prstem, ale myší a klávesnicí) po mapě, milé a příjemné vyprávění s rozkošnými obrázky. Čtené nedlouho po výstavě rodiny Boudovy v našem muzeu s o to větší chutí a nadšením.

Maturita z lásky Maturita z lásky Marián Kuffa

Nikdy nevzdávat zápas!

21.04.2017 5 z 5

Olšava ví svoje: Výpravy proti proudu řeky i času Olšava ví svoje: Výpravy proti proudu řeky i času Jiří Jilík

Moje krevní skupina, postupuji krajinou i historií, paráda.

15.04.2017 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Přečetla jsem, ale nemusím.

15.04.2017 2 z 5

Návrat Návrat Maria Calasanz Ziesche

Knihu jsem objevila před mnoha lety skrzevá čtení na pokračování na Radiu Proglas a moc se mi líbila. I její pokračování Nový začátek. Díky tomuto čtení jsem pochopila i velikost německého kancléře Konrada Adenauera. Díky sestro Marie!

Chřiby záhadné a mytické Chřiby záhadné a mytické Jiří Jilík

Od narození cesty s rodiči pěšky po Hradské nebo autobusem ke košickému chodníku a do kopce na Zemanové. Krásné světlé bučiny, které mě celý život nabíjí.
Pozdější zkoumání stále západnějším směrem. Z jihu od Kyjova už to moc neznám.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Paní Tučková opět nezklamala. Povědomost o pochodu Němců na Pohořelice jsem měla hodně dlouho a Tučkové fabulace mi ji hodně přiblížila. Nic není černobílé ...
29.5. už jsem viděla i představení Hadivadla - opravdu síla

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha přečtená již dva roky zpět. K žitkovským bohyním jsem se dostala coby čtenář Gabry a Málinky ve velmi útlém věku s dětským pohledem, proto mě lákalo si o nich přečíst ve zralém věku. Moc jsem po ději nešla, ale hlavně jsem ocenila nasbíraný materiál. V části o psychiatrické léčebně, kde jsem prožila ve služebním bytě své dětství, mi naskakovala hodně husina. Konfrontace idylického dětství a toho, co se dělo za zdmi secesních pavilonů, byla docela krutá.
Paní Tučkovu čtu ráda, její tvorba je hodně čtivá s výbornou znalostí reálií.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem četla hlavně uprostřed noci po probuzení, kdy jsem nemohla spát, ale je fakt, že to opravdu není relaxační uspávací kniha. Jsem moc ráda, že jsem se k ní dostala, doporučuji!

Straka na šibenici Straka na šibenici Daniel Petr

Kniha se četla jedním dechem, více se mi líbila část s hrdinou dítětem. Ve druhé půlce jsem měla problém se orientovat.

09.04.2017 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Slepou mapu jsem četla dva roky zpět a dost se mi líbila, zvlášť popis česko-německých vztahů. Moc dobře se četla.

17.03.2017 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Včera jsem si odnesla z práce, navečeřela se a v 19:00 začala číst, po hodině říkám, už musíš spát, ráno brzo vstáváš. Tak jsem si to řekla ještě ve 21:00 i 22:00, knihu jsem zavřela, zhasla a brouček v hlavě vrtal, vždyť tam máš jen pár stránek. Opět jsem rozsvítila a 22:30 jsem 213. stranu dorazila. No a nakonec se mi děj vracel i několikrát ze sna. Takže asi dost dobrý.

17.03.2017 4 z 5

Dokonalá svoboda Dokonalá svoboda Maria Calasanz Ziesche

Můj Heřman z Althausenu je z roku 1970 ( pro vnitřní potřebu) napsaný na psacím stroji a posléze svázaný. Dostala jsem ho od kamaráda asi v devatenácti a hned mě dostal. Byla to moje první kniha od sestry Zieschové a další její knihy na sebe nedaly dlouho čekat. Stojí na čelném místě v knihovně a často se k nim vracím.

Láska za lásku Láska za lásku Jiří Anderle

Rozhlasový pořad Láska za lásku jsem objevila poměrně pozdě před několika lety při jedné z cest v neděli odpoledne domů od rodičů a již mě nepustil. Vyhledávám každou příležitost sledovat reprízy na Dvojce. Můj syn si velice šplhl, když jsem pod vánočním stromečkem našla knihu i s autorovým podpisem.

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Díky Lukáši Hejlíkovi a jeho Listování mám tuto knihu podepsanou autorem na jevišti brněnské Reduty jednoho horkého červnového večera.

13.03.2017 5 z 5

Byla moje první Fulghumka a stále se k ní vracím a čtu další