Poutnický deník

Poutnický deník https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204318/bmid_poutnicky-denik-2Xg-204318.jpg 4 22 16

Kniha akademického malíře Jiřího Boudy (syn Cyrila Boudy) shrnuje zážitky z jeho velkých cest na kole po Evropě, které absolvoval v posledních deseti letech. První vedla do Santiaga de Compostela, druhá odtamtud zpět a třetí směroval do Paříže. Jiří Bouda si na cestách vše nejen zapisoval, ale samozřejmě také kreslil, neboť kresba je Boudovým základním vyjadřovacím prostředkem. Vnímal krásu krajiny, objevoval nová města, potkával zajímavé lidi. Nádherných obrázků je v knize téměř 160. Jeho kresby věrně zachycují přírodu i skvosty architektury a jsou dokumentem o době, o lidech, městech, o stavbách. Jiří Bouda je dokumentarista virtuózní a přesný, má jistou ruku a čisté srdce. Publikace je určena nejen pro cyklisty, ale pro všechny cestovatele. V této výpravné podobě může být i vhodným dárkem pro milovníky výtvarného umění. Kniha vychází k 80. narozeninám autora, které oslaví začátkem května.... celý text

Jirinamac
07.05.2023 4 z 5

Knížka se mi moc líbila vzhledově, hezké obrázky vytvořené autorem a dále smekám, před J.B. že se na takovou štreku vydal i v pozdějším věku, jen mě to popisování občas nebavilo číst.

miroslav2644
28.12.2022 5 z 5

Díky pane Boudo, díky Vám jsem se dal na bikepacking, respektive dálkovou cyklistiku...škoda, že už Vám nemohu poděkovat osobně.

Nermal
23.08.2022 3 z 5

Je škoda, že autor nevyrazil na cesty tak o dvacet let dříve, jeho zážitky by byly asi popsány ještě užitečněji pro čtenáře jeho deníku. Chápu ale, že původně jejich vydání knižně asi neplánoval.
Milovníci jeho ilustrací si přijdou na své, ale nehledejte tady cestopis - spíš inspiraci pro své cesty.
A způsob zpracování knihy po typografické stránce je také velmi zajímavý.

soukroma
04.08.2022 3 z 5

Vpravdě moderní cyklo-deník: popis stravy a cen a ubytování na třech dlouhých cestách v minulé dekádě - do/ze Santiaga de Compostela a nepovedeně nedokončené cesty do Paříže. O projížděných městech a zajímavostech jen příliš stručné zmínky.
Pěkná výprava: denní trasy sice místně nepopsané (mapa zvlášť), ale délka trasy a počasí uvedeno, hojně doprovázeno barevnými kresbami a také razítky z hostelů a hranic.

Mufa
29.03.2020 2 z 5

Hodně jezdím na kole, četla jsem spoustu knih o putování na kole či pěšky. Tahle kniha mě ale vůbec nezaujala, jen popis cesty a stravování. Nedojet na mys Finisterre, protože "je to do kopce"?
Oceňuji ilustrace, ty jsou moc hezké. A nápad na to, do deníku kreslit a přidávat razítka.

ripo
17.09.2019 5 z 5

Úžasne pútavo napísaná kniha s nádhernou grafickou úpravou, s autorovými ilustráciami. Keď som to čítal, cestoval som spolu s panom Boudom do Compostely ...

popeluška
01.07.2019 5 z 5

Kniha se nám s manželem moc a moc líbila :-) Užili jsme si ji maximálně, krásně se četla .A nádherné obrázky tak to jen doplnilo bezvadnou atmosféru u čtení :-)

Iwíček
11.06.2019 5 z 5

Poutavé a čtivé vyprávění o úctyhodných cyklovýletech výtvarníka Jiřího Boudy. Celá kniha je doprovázena jeho vlastními kresbami a ilustracemi. Četlo se téměř samo.

bruntal
01.02.2018 4 z 5

Vzhledem k věku se jednalo o obdivuhodné výkony. Kniha je psaná skutečně formou deníku avšak velmi poutavě a pečlivě.

Alma5
08.12.2017 5 z 5

V knize opravdu není příliš informací o navštívených místech (což jsem původně očekávala). Nicméně mně přišlo úžasné, že autor popisuje tisíce kilometrů dlouhou cestu stylem "jedu na kole na nákup do sousední vesnice", jako by to bylo úplně lehké. Nakonec se mi líbilo i jak je každý den popsáno co měl k snědku, a samozřejmě jsou krásné ilustrace.

sinpa
30.08.2017 5 z 5

Moc hezky psáná , doprovázena autorovými kresbami

Norizna
13.07.2017

Vyjímečná kniha..krásně udělaná ,čtivá a poučná !!I vtipná !!!

Tomul
05.06.2017 4 z 5

Opravdu krásná knížka. Super ilustrace. Dokonce ji přečetly i moje dvě děti.

Magdalena5
21.04.2017 5 z 5

Opět vánoční dárek již dva roky zpět a teď se mi dostala opět pod ruku. S láskou ji znovu otvírám a vzpomínám na cestování po Evropě prstem (teda né prstem, ale myší a klávesnicí) po mapě, milé a příjemné vyprávění s rozkošnými obrázky. Čtené nedlouho po výstavě rodiny Boudovy v našem muzeu s o to větší chutí a nadšením.

Ivetaa
23.02.2016 5 z 5

Na knihu jsem "narazila" náhodně a od začátku mě zaujala kouzelnými kresbami, které doplňují ještě kouzelnější texty z putování na kole Evropou. Škoda, že nebylo vydáno více takových knížek, co umí pohladit na duši...

Márinka
04.08.2014 3 z 5

Text je velmi popisný, takže ho zřejmě ocení spíše "kolaři". Ovšem dvě věci jsou na této knize úžasné - autorovy kresby a jeho věk! Ještě mám naději :)