Maedros Maedros komentáře u knih

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Ten konec jsem vůbec nepochopil....

23.03.2024

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

(SPOILER) Za mě průměr. Akorát mě zaráží, že vůbec nebylo objasněn původ toho co řádilo, ale jen to, proč právě je.

29.10.2023 2 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Po 100 stranách jsem to musel odložit. Vykládání holky, u které to vypadá že jede v alkoholu nebo nějakém fetu mě fakt nechytlo. Nepotřebuju vědět co všechno a kde má v domě. To se fakt nedalo.

03.10.2023

Proměna Proměna David Věrný

Po slabší Smrkové tišině jsem k tématu Šumavské lesy navíc ještě od českého autora přistupoval trochu s obavami.
Pan Věrný mi ale připravil tak napínavé a zajímavé čtení, že každá volná chvíle musela patřit téhle knize. Příběh o souladu člověka s přírodou a síle přátelství vás prostě chytí a nepustí. Za mě výborný autorský debut, který mohu doporučit. :)

07.08.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Vůbec jsem se v tom neorientoval. Hromada postav, skoky v čase. Odloženo po 100 stranách, to se fakt nedá.

25.04.2023 odpad!

Smrková Tišina Smrková Tišina Kristýna Sládečková

Podprůměrná detektivka, která skáče od jedné postavy ke druhé, takže orientovat se v tom moc nedá. Navíc u jedné z postav (Rudolf) autorka neobjasnila co se mu stalo ani jeho linku nijak neskončila. Zvláštní.

27.03.2023 odpad!

Únikovka Únikovka Marc Meller

Komu se libili filmy jako Saw nebo Úniková hra bude jistě s tímto příběhem spokojen. Děj rychle ubíhá, kapitoly nejsou dlouhé a pořád se něco děje, takže knihu přečtěte ani nevíte jak.
Pevně doufám, že bude pokračování. :)

05.03.2023 5 z 5

Dlouho jsem četbu této knihy odkládal, přece jen recenze nebyly nic moc. Nakonec jsem se do toho pustil s tím, že je to jen nostalgické zavzpomínání a pohled do světa Harryho. S tímto pocitem mě kniha bavila a moc jsem si četbu užil.

04.05.2022 2 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Občas se člověk trochu ztrácí v postavách a posunech v čase, ale zase touha zjístit kdo tedy vlastně zemřel a proč většinou vždy zvítězí. :-)

04.05.2022 4 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Na to, že je to autorův debut to není vůbec špatný mrazivý horor. I když těch 187 stránek uteče rychle jako voda a o nic moc se to v ději neposune ani nevysvětlí. Přišlo mi to spíše jako trochu delší povídka. :-)
Tak snad se brzy dočkáme pokračování.

04.05.2022 4 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Co jsem očekával, to jsem dostal. Mám rád knihy z prostředí lesů, takže paráda. Jediné co mě zarazilo bylo, kde teda byli ti narkomani?

12.04.2022

Pekelný pastýř Pekelný pastýř Oskar Fuchs (p)

Když si chce člověk přečíst něco lehčího z žánru fantasy tahle kniha je ideální volba. Prostě akční řezničina od první stránky do konce. Nemadchne ani neurazí. :)

27.02.2022 4 z 5

Koruna z čarodřeva – Svazek 1 Koruna z čarodřeva – Svazek 1 Tad Williams (p)

Začátek nového příběhu z Východního Ardu mě tedy 2x nezaujal. Nic moc nového se neděje, postavy z minulých knih spíš nostalgicky vzpomínají na minulé události, nové nijak nezaujmou. Zatím hledám důvod číst i 2 díl. Zklamání

23.01.2022

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

(SPOILER) Tradiční duchařina, která se sice tváří jako pokračování T.Léta, nikterak ale nic z předchozího dílu nevysvětluje, jen se k němu nostalgicky občas vrátí při vzpomínkách hlavní postavy.
Spíš nechá ještě spoustu dalších otázek za životem zklamanou a možná i psychicky nemocnou postavou z prvního dílu.
Čekal jsem tedy od obou dílů víc. :(

20.10.2021 2 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Přišlo mi to jako první film kingova To. V postavách jsem se moc neorientoval a konec byl takový nijaký.

10.10.2021

Božská hra Božská hra Danny Tobey

Víc než o samotné hře je to spíš o psychologii a problémech dnešních náctiletých.
Konec hodně divný, ani jsem jej moc nepochopil.

19.09.2021

Křivé ostří (+ 2 novely) Křivé ostří (+ 2 novely) Martin D. Antonín (p)

Dalo to zabrat, ale dočteno. Základní příběh byl fajn, zbytek spíš průměr.
Co mi ale nejvíc chybí byl nějaký seznam postav, přece jen jich je dost a občas jsem už měl docela zmatek kdo je kdo.

04.09.2021

Rybář Rybář John Langan

(SPOILER) Po ujasnění toho, co je vlastně lowecraftovský horor jsem se rozhodl do toho pustit a pocity spíše smíšené.
Vyprávění zajímavé, ale v kopě postav se rychle ztratíte a potom už ani nevíte co se teda vlastně děje?
Návrat do současnosti a závěrečné rozuzlení spíš divné. Já jsem vlastně ani nepochopil, co byl ten rybář a ostatní bytosti zač???

17.08.2021

Kořist Kořist Darcy Coates

Mix Záhady blair witch a knižního Rituálu. Ale jo, čte se to pěkně.
Kapitoly jsou krátké, jen jejich ukončení v tom nejnapínavějším a přeskočení k jiné dějové lince je občas teda na prášky. :D Moje první kniha od Coates mě rozhodně hodně navnadila na její domy. :)

14.07.2021 4 z 5

Bard z Rilanty Bard z Rilanty Filip Okáč

Příjemné lehké počtení. Pokračování by bylo super. :)

10.07.2021