Pekelný pastýř

Chtít řídit Peklo jako firmu není ten nejlepší nápad. Spousta problémů se nakupí, hrozí, že vás zavalí, protože nepružnost a zkostnatělost dosavadního feudálního systému nedovolí převést dobré úmysly do praxe. A nakonec se všichni bývalí přátelé a stoupenci obrátí proti vám, protože dojdou k názoru, že vaše skvělé nápady, ty geniální pokrokové ideje, jim vlastně nejsou po chuti. Je to tak – nevděk Peklem vládne a cesta do něj bývá dlážděna dobrými úmysly. A tak se mrtvoly hromadí, stejně jako další potíže. Z místního problému se stává globální apokalypsa a řešení zmatků je v nedohlednu. A ten, kdo měl být obětním beránkem, stane se sám mstitelem připraveným zúčtovat se samotným Peklem. Jenže Peklo se jen tak nevzdává…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466374/big_pekelny-pastyr-5wa-466374.jpg 3.449

Kniha Pekelný pastýř

Maedros

Když si chce člověk přečíst něco lehčího z žánru fantasy tahle kniha je ideální volba. Prostě akční řezničina od první stránky do konce. Nemadchne ani neurazí. :)

Deimos

Moje první kniha zakoupená v knihkupectví Arrakis. Ano stydím se, že jsem je objevil tak pozdě, ale už to pravidelně napravuji. A rovnou pekelná trefa. Autora už mám v povědomí nějakou dobu, tak jsem sáhl rovnu po jeho nové knize. Je to hodně fantasy vyprávění a místy dost přepálené, ale neskutečně mě to bavilo. Super hlášky a přirovnání (tolik hlasitého smíchu jsem ze sebe už dlouho nedostal), sympatické postavy, které máte rádi, zajímavý vývoj hlavního hrdiny a prostředí kolem něj. Čtení jsem si vyloženě užíval (a také často předčítal) a kdybych měl citovat co vše mě pobavilo, vydalo by to na třetinu knihy.

Vím jen o jednom problému. Knihu jsem koupil podruhé a jako vánoční dárek jsem ji dal mému potenciálnímu tchánovi - on je silně věřící - já měl přečteno v tu dobu asi jen 50 stránek, tak jsem netušil, co se bude v knize dít dál. ON ji nesmí číst, jinak nás vydědí :O

Na závěr: škoda možná zbytečné délky. Sice je fajn, že je příběh dovyprávěn, ale měl jsem pocit, že ke konci ztrácí a vytrácí se vše co dosud dělalo knihu naprosto "topovou". A také síla, štěstí a nepřemožitelnost hlavního hrdiny se v určité fázi knihy přejí. Dlouho jsem měl chuť jít přes devadesát procent. (87%)

Racek213
11.10.2021

No, číst se to rozhodně dalo, to tedy jo. Nicméně ... napsali to mí předchůdci. Tak 3 hvězdy dám. Za originalitu v tomto žánru...

SirCine
27.09.2021

Jelikož se mi předchozí díla autora jako Hitokiri a Frost dost líbili nedoufal jsem ani u této knihy v nic jiného. Opak byl ale bohužel pravdou, ač jsem po celou dobu četby doufal že nastane nějaký zvrat a kniha se přehoupne v něco lepšího, nestalo se tak. Nezajímavé plytké postavy a hromada neobratného "humoru".
Ať jsem se sebe více nažil do postav vcítit a příběh s nimi žít, nepodařilo se. Avšak dám autorovi určitě alespoň ještě jednu šanci u další knihy. Uvidíme...

stanislav0373
19.09.2021

(+ SPOILER) Aby to satan spral! Takový potenciál a takové zklamání...

Osobně mám rád akční příběhy, zajímavé zvraty a napětí, které je okořeněno libovými hláškami, které mě rozesmějí, i když porcují nevinnou oběť... Nicméně tady se to nějak nepotkalo. Je to sice mix, ale žalostně špatný.
Řídit peklo jako firmu? Probudit Blanické rytíře? Bůh je černoška? Super mega obrněné vozidlo na ovládání myslí? Je tam toho až příliš a nic není dovedeno k dokonalosti, což je opravdu škoda...Ani ta politická satira, nasílu našroubená na Satana se nepovedla.
Vždyť postava Pastýře, povolání sběračů, Hrobaři, to vše je materiál na mnoho knih! Naprosto fenomenální nápady jsou pohřbeny v laciné střílečce, kdy už od začátku víte, že je hlavní hrdina nesmrtelný zabiják všeho a neskutečně skvělý taktik, kterému ale vše vždy spadne do klína...

GošaGoša
20.08.2021

Mělo to potencionál! Otevřete vchodové dveře a kouká na vás ovce. Škoda, že to pokračovalo jako laciná střílečka, bez svědomí, výčitek, slitování. Stejně snadno jako hlavní hrdina přepnula i jeho ex a následovala jeho příkladu. Jako vážně? Jako v PC hře, kdy postava na určitém levelu získá pomocníčky, co za ní běhají vždy a za všech okolností. Co následovalo pak, je psychedelická slátanina všeho s bonusem politických narážek, vtípků, různých hlášek a snahou tomu celému dát velkolepost Marvelu. Že zničili Prahu, to neřeším. Ale z jakýho důvodu se musí velká část děje odehrávat v Praze? Zase! Jakoby neexistovala jiná města dost dobrá pro městskou fantasy. A ten stupidní trend napodobovat Kulhánka a Kotletu je trapný. Za mě ne. Pekelný pastýř je béééčko béééčko...

robin9739
18.08.2021

Zabít v sebeobraně berana a později i jeho pastýře může někdy způsobit pekelné problémy, globalních rozměrů. Jelikož břemeno pekelného pastýře dopadá na ramena jeho vraha. Tak našemu hrdinovy nezbývá nic jiného než poslušně sloužit peklu a rohatým pánům, nebo se mu postavit a nastolit nový řad. Předchozí Pán pekel vedl tento mírumilovný spolek jako firmu a to přeci peklo není. Peklo je věčné a neodpouští .

Prvních 70 stran byla, no nevím jak to popsat, knižní Sodomagomora. Byla to bezmyšlenkovitá jízda za největším počtem smrti a ziskem nových oveček do svého stáda. Prostě psycho . Dále se nám příběh přenese do multifunkčního díla kde autor nezná hranice, doslova nám ukazuje, že má neomezenou studnici fantazie. Máme zde peklo, nebe, náboženské relikvie, roboty, androidy, také narážky na spousty legend a mýtů či mýtický předmětů. Za mě o dost povedenější část než začátek.
Kniha je psaná svižně, jednoduše, prostě se čte sama. Není to sice žádná světová literatura ale je to zábava. Nikde nebyly žádná extrémně hluchá místa, je to prostě jízda a o to v této knize jde. Je to knižní jednohubka, kterou přečtete za jeden-dva večery není to nic u čeho musíte přemýšlet, nebo se zastavovat. Je to dobrá zábava ale žádné literární terno.

Atlantis
12.08.2021

Pan Fuchs očividně někde našel svoje poznámky ze základní školy, kam si jaký mladý teenager zapisoval, jak všechny postřílí, sejme sousedku, každýho poldu rozemele na maďeru, pak půjde do Albertu, koupí si tam cíga, narazí na svoji sexy ex a potom se z něho stane kyborg a bude bojovat se Satanem... Asi chápete, že tohle je naprostá slátanina. Nepamatuju si, kdy jsem naposledy četl takto trapnou knihu. Vtipy jsou rádoby české, takže nechybí narážky na státní rozpočet, jak je Brno trapné, jak jsme mrňavá zemička a podobně. Ale když začal ďábel vyřvávat, že je to jenom kampááň, tak mi bylo za autora opravdu a doslova trapně.
Pekelný pastýř je ubohá směsice všeho, co autora napadlo. Potřeboval si asi zchladit žáhu, a tak nadává na vše, co jej napadne a mixuje přitom neslučitelné.
Nejhorší na tom všem je ale literární úroveň tohoto textu. Dialogy jsou stupidní. Postavy na sebe reagují tak, že to nedává smysl. Děj je prokládán epizodkami, které nemají žádný smysl a nikam nevedou. A navíc je to celé neskutečná nuda.
Pekelný pastýř je pro mě nejhorší kniha roku a jednu hvězdu dávám jen za přijatelnou obálku.