Madi Madi komentáře u knih

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Je to King, ale King to není.
Průměrná duchařina, místy hodně přitažená za vlasy. Strašidelné to nebylo ani trochu, hlavní hrdinové se mi líbili.

30.04.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Prozatím odloženo na neurčito. Nepodařilo se mi začíst, tak snad příště.

30.04.2021

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

Úplně zabitý potenciál. Začátek mě nalákal, ale pak se to tak pitomě zamotalo..škoda.

14.04.2021 2 z 5

Jonáku, ty fantasto a pohádkáři!
Těch 2142 žen asi muselo být po lobotomii, protože nechápu jak jinak by na něj mohl někdo dobrovolně vlézt. Hodně vtipný byly ty historky, jak si nějaká femme fatale vlezla v tramvaji na chlapa a jeho přítelkyně tomu jen přihlížela, aniž by jí rozkřápla podpatkem hlavu.
Kam Jonák přišel, vše vyřešil dokonce i vlnu sebevražd ve vězení. Známe osobnosti ho milovaly, až na jistou paní Kateřinu. Ženy ho přeochotně počastovaly zlatým deštěm a když se ještě přidal Jonákův kámoš, vůbec to nevadilo.
A mě to bavilo, fakt jo. Škoda, že už nestihl sepsat memoáry z Discolandu Sylvie.

09.04.2021 3 z 5

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

Rozhodně příjemné překvapení. Hlavní hrdinka byla sympatická a velká bojovnice.
Jedna hvězda dolů za konec, ten už byl moc přitažený za vlasy.

06.04.2021 2 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

(SPOILER) Tak když nebudu koukat na to, jak hrozně byla Em naivní a pitomá, tak jo, byla to dobrá kniha. Čtivá a byla jsem zvědavá jak to dopadne. Ačkoliv jsem tušila ještě před rozuzlením.
Ale ta naivita a pitomost Em byla neskutečná. Adam se k ní choval jak hadru, podváděl jí, zrušil svatba a ona pořád tvrdila, že ho miluje víc než svůj život??? A ještě k tomu byla zamilovaná do jeho bráchy...
Pammie by stačilo, kdyby si spolu rozumně sedli a všechno vyříkali, to by ale knížka skončila už tak ve čtvrtině že jo.

26.03.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Je to prostě jiné, ale ne špatné.
Škoda, že tu nebylo víc Angely. Garcia opět úplně zbytečná postava. Hunter opět nadčlověk.

20.03.2021 3 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Richard Cole

Věřím tak 65% obsahu, že se vážně stala. Na dotaz J. Page, proč tuhle knížku Cole napsal, odpověděl, že byl prostě závislý na drogách a potřeboval peníze. To asi hovoří za vše. Viz. slavná historka se žralokem. A ještě si pamatuje slovo od slova rozhovory, od kterých uběhlo 2O let.
Zbytek Zeppelinů bylo taky pobouřeno, jak byl vylíčen J. Bonham. Náhoda (ne), že si Cole vybral zrovna toho, kdo už se nemůže bránit.
Nicméně si nedělám iluze o tom, že LZ nebyli pěkný hovada. Když začali hrát, bylo jim něco málo přes 20 let. To by sláva stoupla do hlavy asi skoro každýmu. Ženský vám samy skáčou do postele, drogy dostanete na pokývnutí hlavy.
Taky mi to dost často přišlo jako vzpomínky R. Cola na R. Cola. Píše tu hlavně o sobě a Bonhamovi. O J. P. Jonesovi se nedozvíme skoro nic.
Knížka se četla docela dobře, ale hvězdičky dávat nebudu.

20.03.2021

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Moje první knížka od autorky.
Začátek byl skvělý. Napínavý, záhadný, říkala jsem si co sakra bude dál. Pak se děj tak nějak rozpliznul a zbytečně zamotal. Konec to ale zase docela pozvednul. I tak to bylo dost těžko uvěřitelný a za vlasy přitažený. Detektiv Tom mi nepřišel nějak zvlášť zajímavý. Mám radši aktivnější a akčnější vyšetřovatele. Suma sumárum 3 solidní hvězdičky.

13.03.2021 3 z 5

Tajemství skotské krve Tajemství skotské krve Jan R. Hrdina (p)

Nedočteno, nebavilo, pletla se mi jména.

28.02.2021

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Šlo to, ale škoda toho uspěchaného konce. A taky nemůžu říct, že bych s nějakou postavou vyloženě sympatizovala.
Proč si Laura trochu nedupla, nebyla akčnější a naléhavější, když šlo o jejího syna?

06.02.2021 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Jasně, má to svoje mouchy. Darby je Superhrdinka se Superschopnostmi a hlavně nechybí jedno z nejklišovatějších klišé : unesené děcko má nemoc a samozřejmě potřebuje léky, jinak umře. Ale byla to solidní zábava a četlo se to moc dobře.

01.02.2021 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

(SPOILER) Nelíbilo. A koukám, že jsem víceméně jediná. Ani jedna postava mi nepřišla zajímavá, prostředí tatérů popsáno jen tak povrchně. S tím stahováním z kůže jakoby si chtěla autorka hrát na Chrise Cartera, ale neúspěšně.
Hlavní hrdinka Marni byla chvílema na facku - zraněná uteče z nemocnice, ví že po ní půjde vrah, schválně ho provokuje a když jí fakt chytí a začne špásovat s její kůží, hrozně se diví že jí dostal a volá o pomoc.
Děj se snažil nalákat na další díl, ten ale číst určitě nebudu.

30.01.2021 1 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) V anotaci se píše o stereotypu. Tohle ale není stereotyp, to je případ naprosto zpackaného manželství. Tahle dvojice spolu vůbec neměla být tolik let, natož mít děti. Nevěra se dala čekat, myslela jsem ale, že bude odcházet Alice.
Škoda že celá knížka neměla takový švih jako poslední třetina, ta mě bavila hodně.

20.01.2021 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

První půlka s přimhouřením jednoho oka šla. Faye - na jednu stranu hrozně inteligentní ženská, která rozjela manželovi veleúspěšnou firmu. Na druhou stranu slepička, co pokvokává okolo domácnosti a nevšimne si, že manžel je totální hovado.
Druhá půlka je GIRL POWER peklo. Z Faye je rázem Bohyně Pomsty, ďábel v podpatcích a sexuální magnet pro široké okolí. Všechno jí prochází, každý jí chce. Naprosto směšné byly věty typu: Nechala jsem ho nahlédnout do své temnoty. To vypadá jako jak???
Taky by mě docela zajímalo, proč je produkt Revenge zrovna denní krém. Nebyl by lepší parfém, který je koneckonců i na obale?
Když tady tak čtu ty uvzdychané komentáře, jak byla Faye skvělá, asi jste zapomněly že svého milence nechala uhořet zaživa. Ale hlavně že feminismus a tak že jo.

16.01.2021 1 z 5

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

Je to čtení spíš pro mladší ročníky, pro mě dost nuda.

12.01.2021 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jak já byla vytočená, když jsem to četla. Takových kravin a nesrovnalostí. H. Morris by se měla stydět, že něco takového vůbec pustila do světa.
Příklad: za tatérem přijde esesák a Lale se mu dívá do očí se slovy: Co chceš??
Nebo jednoho vězně chytnou při pokusu o útěk, ale nezabijou ho hned jako výstrahu ostatním, ale nechají ho ještě další den chodit v klídku po táboře.
JO JASNĚ!!!
Prostě taková osvětimská pohodička.

07.01.2021 odpad!

Fáma Fáma Lesley Kara

Tak jsem se nechala zlákat pozitivními komentáři a zase se mi to nevyplatilo. Ono to není úplně špatné, ale takové nemastné neslané.
Ze začátku jsem hrdinčino chování i dokázala pochopit. Plácne něco,aby se vlichotila - to dělá dost lidí. Ale pak se chová zmateně, paranoidně a hloupě.
Taky tam bylo zbytečně postav, co nijak nepomohly k zajímavějšímu ději.
Chtěla jsem dát dvě hvězdy o jednu navíc se zasloužila poslední věta.

02.01.2021 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Hezky se to četlo, děj utíká ani nevíte jak.
Líbilo se mi to o dost víc než Erotikon a Víkend.
Na film se podívám, kupodivu v něm nehraje Langmajer.

17.12.2020 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Nuda. To se mám jako bát zlověstného smíchu a mušlí? Ani jedna sympatická postava. Obzvlášť trio v baráku mě silně nebavilo. Jedna hvězda za toho psa, toho mi bylo líto, že má tak debilní páníčky.

16.12.2020 1 z 5