Madi Madi komentáře u knih

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Slátanina.
Fakt by někdo v klídečku sdílel byt s úplně cizím chlapem, aniž by měl pod polštářem schovaný nůžky??
Proč si dva dospělí lidi neřeknou do očí jak to mezi nima je/není, ale radši okolo toho dělaj tanečky jakoby jim bylo 20??
Samozřejmě nechybí usmíření s úhlavní nepřítelkyní. Co na tom, že jí chrápala s chlapem.
A věta : „ďábelsky se usmál a zavrněl“ byla fakt věta roku :D

05.01.2022 1 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Hodně průměrný thriller, který zaujme spíš toho, kdo tenhle žánr moc nečte.

04.01.2022 3 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

10 stránek mě to bavilo, dalších 10 ne. Dočteno se sebezapřením.

04.01.2022 2 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Tak to ne tohle. Anotace mě fakt nalákala, myslela jsem že to bude pěkné, čtivé scifi. Ale byla to jedno dlouhá, rozvleklá, ukecaná nuda. Není tam skoro žádný děj, pořád jenom dokola mektají o EED, o telepatii, o tom jak to blokovat...Ta nekonečná pasáž v knihovně mě málem zabila.
Postavy jsou hrozné, málo uvěřitelné. Briddey chodí s Trentem 6 týdnů a souhlasí s jeho návrhem, že si budou moct číst emoce?? A když jí pak ještě řekne o zásnubách je z toho happy?? Já bych zdrhala o sto péro. Ten spratek Maeve byla nesnestitelná.
No od Conie willis už snad ani radši nic...

16.11.2021 1 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Všechno podstatné už bylo napsáno v komentářích pode mnou.
Ona ufrfňaná, on taky. Nechápu proč spolu vůbec byli. A už vůbec nechápu to přeskakování v čase.
Líbila se mi část o brigádě v obchodě a že někdo viděl svoje děcko realisticky - jako pomačkaného dědu. Žádní mimísci a lásečka na první pochování.
Strašně trapná část byla u porodu. Jak se Kóta nudí a chce Veroniku natáčet. To mi přišlo jako : Podívejte jak jsme za každou cenu vtipní a taky mi to připomnělo Dominka Landsmana a jeho Deníček moderního fotra a za to nedík.

27.10.2021 2 z 5

Nebýt jako máma Nebýt jako máma Věra Řeháčková

(SPOILER) Tam bylo emocí jak v pěti telenovelách najednou. Pláč, zvracení, drásání si obličeje a zase pláč. A všechny ty decinky, Marcelky, Srdíčka a rozkoše mi taky lezly krkem.
a je to škoda, protože námět nebyl špatný. Otec kurevník, matka gambler, děvka a alkoholička.
smejkalova.m - no nevím jestli happyend. Ona byla hromadně znásilněná a mučená a on si v osmnácti uplet děcko s holkou, se kterou byl chvíli.

22.10.2021 2 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Nalákala mě pěkná obálka a téma, které normálně nečtu. Bohužel jsem docela zklamaná. Ta detektivní zápletka mě moc nebavila. Škoda, že děj nebyl zaměřený víc na samotnou May a její osud v průběhu víc let.

05.10.2021 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Našlápnuto to má dobře, ale od půlky je to tááák roztahané a nudné, že jsem byla ráda, že už mám dočteno. Jediná sympatická postava byl Tim, na děckách mi nezáleželo, bylo mi jedno jak dopadnou. Příběh mě nedokázal pořádně vtáhnout.
Ta mašinérie Ústavu mohla být popsaná líp, mrazivěji.

29.09.2021 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

(SPOILER) Knížka je to čtivá, to jo, ale tím končí veškerá pozitiva. Je to vlastně taková Rosamund Pilcher z gulagu.
Cilka byla tak strašně úžasná, sluníčková a obětavá. Dokonce i lékaři na ní dali a propouštěli pacienty podle její rady. S ostatními děvčátky se procházely za bílých nocí a ještě laškovně pokřikovaly na chlapce. Jen Cilka má výhody z úspěšné operace velitelova děcka. No a jelikož je tak úžasná, tak samozřejmě nechce žádnou odměnu pro sebe, ale pro kámošku.

Sice to má uspěchaný a useknutý konec, ale to mi nevadilo, protože už jsem na to neměla nervy a byla jsem ráda, že je konec.

A mimochodem, skutečná Cecílie Kleinová nikdy nemluvila o to, co v Osvětimi a v gulagu zažila. Celá kniha je jen výmysl a honba za mamonem H.Morrisové.

14.09.2021 odpad!

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

OK, milujete se...ale proč o tom dělat celou knížku??? Autorka měla nechat udělat 1 kus a ten dát manželovi k výročí.

02.09.2021 2 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

(SPOILER) Hodně průměrný thriller, což je škoda, dalo se z toho vytřískat daleko víc. Námět totiž potenciál má.
O děcka jsem se vůbec nebála a bylo jasný, že Danny všem natrhne řiť. Policajti zaujatí, ani jednoho nenapadlo, že Audra mluví pravdu.
Docela se mi líbila postava Collinsové, její postava měla aspoň trošku hloubku.

28.08.2021 3 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Začíná to skvěle. Děj má spád a napětí. Při čtení jsem si několikrát vzpomněla na JonBenet Ramsey. Ale tak od půlky se to začalo zbytečně zamotávat a konec mi přišel vyloženě jako kravina.

11.08.2021 3 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Místy až moc tlačení na pilu. Snaha pobavit za každou cenu.
Mít takovýho souseda, zblázním se taky.

11.08.2021 3 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Tahle série se mi docela pozdává. Zajímavé zápletky, nečekaná rozuzlení. Všichni vyšetřovatelé docela sympaťáci.

11.08.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Tak já chápu, že Edita o ty děcka nestála, ne každej je z těhotenství odvařenej. Obzvlášť když jedno těhotenství je důsledek znásilnění. Každopádně jsem ráda, že doby, kdy se ženská musela podřizovat chlapovi (hlavně aby lidi nepomluvili ! ), jsou pryč.
Pro mě taková lepší červená knihovna.

03.08.2021 3 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

O něco lepší něž první díl. Inspektor Fawley se mi líbí a asi si přečtu i další díly. Samozřejmě nechybí něco temného v inspektorově minulosti, to už je takové klišé v detektivkách.

28.07.2021 4 z 5

Čtyři synové doktora Marche Čtyři synové doktora Marche Brigitte Aubert

O dost lepší než Vražedný seznam. Několikrát jsem nechápavě kroutila hlavou nad Jeanie. Ví, že jí někdo je po krku, ale stejně chlastá jak duha. Konec byl docela fajn.

12.07.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Bavilo mě to. Doufám, že se autorka dlouho nevrátí do strašidelných domů, tohle jí sedlo o dost víc.

22.06.2021 5 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Roztahané, ukňourané,tupé. Citování Shakespeara trapas jako hrom. Tajemství tety Nan naprosto nezajímavé. Pořád dokola o Popelčiných střevíčkách, botách, meddyg, že nebude mít děcko...Hra Jako v bavlnce zmíněna asi desetkrát.
Z obálky mě bolí zuby.

10.06.2021 1 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Strašná blbina. Ano, opravdu naivní. Vhodné pro babičky a čtenářky časopisů Psáno životem a podobných skvostů.

04.06.2021 1 z 5