madem madem komentáře u knih

Proč zemřel Jan Masaryk? Proč zemřel Jan Masaryk? Petr Kettner

(SPOILER) Nikdy mě nezajímalo, jak zemřel Jan Masaryk. Myslela jsem, že pravda je přeci jasná. Pak jsem narazila na tuto knížku v dědově knihovně, kterou vyklízím. Každou knížku zkoumám, jestli prodám nebo knihobudka. Tahle měla nulovou šanci k prodeji, ale tak dobré recenze, že jsem si ji přečetla.
A teď nevím, byla to vražda nebo sebevražda? Kniha mě dost navykala.
Je dobře napsaná a čte se sama.
Jen ta grafika pokulhává, ale vzhledem k roku vydání, chápu.
A knížka zůstává u mě.

08.04.2022 5 z 5

Zpověď šílené matky - Upřímný pohled na mateřství Zpověď šílené matky - Upřímný pohled na mateřství Jill Smokler

Pro mě jedna z nejlepších knížek na toto téma. Bohužel, když vidím obálku a název, tak mě neláká (myslím si, že název knihy šel přeložit lépe). Nakonec jsem se přinutila začít ji číst a dobře jsem udělala. Kniha je jiná, než na první pohled vypadá: umí pochválit a povzbudit. Přitom je autorčin smysl pro humor laskavý a plný něhy. Občas to přežene, ale i přesto z knížky cítíte hodně lásky k dětem.
A miluji zpovědi ostatních matek.

08.04.2022 5 z 5

Odvolání Odvolání John Grisham

(SPOILER) Nevím, jak se mi to podařilo, ale toto už je třetí knížka od Grishama v řadě, která skončí jinak než chci. Zlo má být poraženo a Grisham to umí na posledních stránkách bravurně. Několikrát jsem to zažila, ale poslední tři, co jsem četla skončí všechny zle.

08.04.2022 3 z 5

Pavučina Pavučina Agatha Christie

To není Agatha! Je to zajímavý pokus, místy veselý, ale většinou tak trošku přehnaný.

08.04.2022 3 z 5

Batolata útočí Batolata útočí Bunmi Laditan

Na začátku jsem si říkala, zda je to možné. Hodně vulgární a přehnané. "Stále být v lihu - jen tak se dá přežít." Uklidňovaly mě přidané tabulky s dokonalou matkou a odpovědmi na její pohoršení. Ke konci se kniha o autorka zklidnila a bylo znát, že i ona má ráda své batole.

28.03.2022 3 z 5

Hodina nachové růže Hodina nachové růže Maria Krüger

Milé a vtipné počtení na jedno odpoledne, v hodině nachové růže.

25.03.2022 4 z 5

Malá povzbuzení pro mámy a táty Malá povzbuzení pro mámy a táty Helena Chvátalová

Na mě je kniha až moc přesladká a pozitivní. Nějak mi přišlo na mysl, všeho moc škodí. Nějak už se mi nechtělo věřit, že je to pravda, že jsou takové děti, rodiče a učitelé.

24.03.2022 3 z 5

Moje zero-waste kuchyně Moje zero-waste kuchyně Kate Turner

Příjemná délka knihy: je v ní do začátku vše potřebné a není toho moc na zapamatování. Dobré zpracování kniha a pár zajímavých nápadů.

24.03.2022 3 z 5

Tajná zpráva z Prahy Tajná zpráva z Prahy Josef Nesvadba

Čekala jsem asi na zázrak a nic nepřicházelo. Střídali se léta, po válce, za deset let, za dvacet let, za deset let. Střídají se vypravěči. A do toho strašně postav, často velmi zbytečných. Několikrát jsem se ztratila a ke konci jsem jen snažila přežít konec knihy. Třeba se to vysvětlí, nevysvětlilo.

23.03.2022 2 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Knihu jsem dostala před několika lety. Zkusila jsem ji číst a nic moc. Pak znova. Až na potřetí jsem ji konečně dočetla. Za mě moc postav (a některé jsou zbytečné) a rozvláčné kličky děje. Děj zkrátit na polovinu a postav nechat o třetinu méně a je to skvělá kniha.

21.03.2022 3 z 5

Dcera královská: svatá Anežka Česká Dcera královská: svatá Anežka Česká František Křelina

Pro mě to byl velmi poetický jazyk, až jsem se ztrácela v ději.

20.03.2022 3 z 5

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

Nebudu číst pokračování skvělých knih!
Nebudu číst pokračování skvělých knih!!
Nebudu číst pokračování skvělých knih!!!
A když jsem tak blbá a čtu, tak se nesmím divit, že je tam docela dost nelogických věcí - prostě se vše musí ohýbat, aby celek dával smysl. Takže ujíždí maličkosti.
A konce jsou ještě horší než v původních dílech.
A přitom stačilo málo a byla by to skvělá kniha.

Víra a láska Víra a láska Erich Segal

(SPOILER) Tak krásná kniha a tokový šeredný konec. Neouhlasím s Timem. A ne a ne a ne. A vůbec už mi nepřijde mi, že by si ho Debora zasloužila.

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Vždy jsem si myslela, že Follettovy romány mě chytnou a nepustí. A že je nezapomenu. Tak jsem se začetla a až v půlce mi pošlo, že jsem knihu četla. Vůbec jsem si ji nepamatovala! To se mi nikdy nestalo. Tak si říkám, zda je to má chyba, nebo je kniha poněkud měně výrazná.

Předvolání Předvolání John Grisham

Za mě skvělá kniha. Ano, hrdina občas jedná nelogicky, ale to se dá pochopit - umřel mu otec a našel 3 miliony. Kniha má spád a vy mu přejete štěstí a klid a jeho vysněné letadlo. Takže mě konec pěkně naštval.

03.03.2022 3 z 5

SexyMamas: Matky matkám SexyMamas: Matky matkám kolektiv autorů

Oceňuji osobní přístup všech tří matek. Napsaly velmi intimní zpověď svých mateřství. K tomu přidaly i všeobecné rady, pár fotek svých dětí a pak je tu ještě takové haha (a tak to mám já a podobně). A to je to co mi nesedí. A bohužel mi nesedly ani matky.

03.03.2022 3 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Jako dítě někoho, kdo sloužil 10x Štědrý den za sebou mám naprosté pochopení pro autora. A taky je to tím, že je to první kniha, co jsem od něj četla.

01.03.2022 4 z 5

Dokonalá matka je mýtus Dokonalá matka je mýtus Virginie Duplessy

Za pokus něco napsat a ty dva recepty.

01.03.2022 1 z 5

Nevinný Nevinný John Grisham

Dost dlouho jsem nedokázala uvěřit, že tato kniha není fikce jako ostatní knihy autora. Ano, rozjezd trval možná o trošku déle, ale vše odsýpalo a byly tu i velké zvraty.
Nedalo mi to a koukla jsem se po dočtení, zda je to celé pravda. Auvajs! To bolí!

24.02.2022 5 z 5

Vyčuraná máma Vyčuraná máma Laurie Kilmartin

Kniha je souborem rad pro čerstvé matky: jak si opařit chůvu, jak zvládnout cestování, nakupování. Kniha je psaná s velkou nadsázkou, která je chvílemi hodně vtipná a chvílemi na můj vkus už přestřelila. Ke konci mi přijde, že popírá několik rad ze začátku.
Chvilkové odreagování, nic vážného.

23.02.2022 3 z 5