madem Online madem komentáře u knih

Žil jsem mezi malomocnými Žil jsem mezi malomocnými Neil White

Knížku jsem dočetla před měsícem a už si nějak nevybavuji, jaká byla. Tak málo mě zaujala. Vím, že na začátku jsem nemohla přijít na chuť hlavnímu hrdinovi - novináři odsouzenému do vězení. V jeho vězení je jedna z posledních kolonií s malomocnými. A jedna moc milá paní tam je od svého dětství. Což byla tak nějak jediná věc, co mě zasáhla - celý život ve vězení, jen kvůli nemoci, kterou neovlivnila.

21.05.2022 3 z 5

Zlaté děti Zlaté děti Judy Goldstein

Čekala jsem, že to bude horší. Ale nakonec kniha rychle utekla. Že bych si z ní sedla na zadek, tak to ne. Ale ušlo to.

20.05.2022 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Konečně! Moje třetí knížka od autorky a zároveň první, kde je konec, se kterým souzním.

20.05.2022 5 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

(SPOILER) Vždycky jsem myslela, že mě už nemůže překvapit, ale když v půlce knihy zemře hlavní právník případu. To je nářez. Jen ten konec tak nějak vyšuměl do ztracena.

05.05.2022 4 z 5

Mateřská, ale určitě ne dovolená Mateřská, ale určitě ne dovolená Julie Halpern

Zcela jsem ji nepochopila. První měsíce jen řešila počet lajků u fotky. Její starosti mi přišly úplně mimo.
Ty tři hvězdičky jsou za poslední měsíc, kdy je se synem doma a konečně se projeví nějaké emoce. Dokáže něco se synem prožít.

05.05.2022 3 z 5

Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Jill Smokler

Pro mě jedna z nejlepších knížek na toto téma. Bohužel, když vidím obálku, tak mě neláká. Nakonec jsem se přinutila začít ji číst a dobře jsem udělala. Kniha je jiná, než na první pohled vypadá: umí pochválit a povzbudit. Přitom je autorčin smysl pro humor laskavý a plný něhy. Občas to přežene, ale i přesto z knížky cítíte hodně lásky k dětem.
A nejlepší jsou zpovědi ostatních matek.

05.05.2022 5 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Skvělá kniha, moc mě nadchnul příběh i konec. Jen nemůžu uvěřit, že skutečně nepoznali dvojče.

05.05.2022 4 z 5

Skandál s Modiglianim Skandál s Modiglianim Ken Follett

Jedna z autorových prvních knih je pro mě jedna z posledních, co mi chybělo k přečtení. Po všech těch podařených knihách jsem hodně natěšena a hodně zklamána. Děj se dá shrnout do pár vět a je to protahované, uměle jsou přidávané postavy.
Zvládla jsem to, ale je znát, že autor jako většina mužů zraje a je čím dál lepší.

Mississippské povídky Mississippské povídky John Grisham

Některé povídky mají hodně nečekanou pointu, někdy to až děsí. Po přečetní Michaelova pokojíku mi nešlo ani spát. Kasino mě lehce povzbudilo. Divný kluk zahřál u srdce. Ostatní mi přišly takové negativně laděné.

Miminko, nebo manžel? Miminko, nebo manžel? Heidi Raykeil

Plus knihy je, že je dobře napsaná, vtipně a lehce. Mínus knihy je, že je pouze o tom a tudíž mi přijde hodně nastavované. Poloviční délka by knize prospěla.

Dlouhé bílé sucho Dlouhé bílé sucho André Brink

Téma je dobré, vyprávění v první polovině také, pak mě kniha začne děsit a Ben se chová opravdu děsivě. Tedy reaguje na chování vládnoucí třídy. A je to náročné.

28.04.2022 4 z 5

Vincent Vincent Barbara Stok

Vincentův život nebyl nijak barevný, ale jeho obrazy ano. Stejně jako tato kniha.
Ukazuje konec života umělce, jeho boje, výhry i pády.
Přesně v jeho výtvarném stylu.

22.04.2022 5 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

A po přečtení knížky se bojím vzít i paralen :)

22.04.2022 4 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Mám ráda historické knihy autorky, ale ty novodobé mi tak nějak unikají. Blanka mi je nesympatická a s tím padá pro mě celá kniha.

22.04.2022 2 z 5

Klient Klient John Grisham

Po několika nových knihách od Grishama, které skončily zle, jsem se chtěla vrátit na začátek, kdy měl ještě naději a věřil v dobro.
Knížka mě dostala, i když jsem místy Marka litovala a bála se o něj. Možná jsem se bála až moc a chování americké justice ser mi nelíbilo.

19.04.2022 5 z 5

Jednou je málo Jednou je málo Jacqueline Susann

Kdysi dávno jsem četla údolí panenek a pamatuji, jak mě nadchlo. Tak jsem zkusila jinou knihu autorky a dost jsem narazila. Námět zaujal, chvíli to vypadalo nadějně, hlavní hrdinka, naivně se zapojující do společnosti byla občas i vtipná. Pak přišly injekce a psycho stavy. Jejich popis byl dost špatně čitelný, skutečně v tom byl znát vliv LSD. A konec?

17.04.2022 3 z 5

Vycházející slunce Vycházející slunce Michael Crichton

(SPOILER) Vždy všechno ví a všemu rozumí. Nechápu, jak to mohl Crichton zvládat. Tolik témat o kterých psal. Trvalo mi, než jsem se začetla (syn stávkuju s poledním spánkem) a pak už to šlo samo. Jednu hvězdičku sundávám za přehnaný ty 3 vrahy - to postupné odhalování mi ke konci přišlo dlouhé.

13.04.2022 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Zápletka byla dobrá, ale jak kniha pokračovala, tak jsem jí přestávala věřit. A konec? Tomu neuvěřím ani náhodou. Škoda.

11.04.2022 3 z 5

Promarněná šance Promarněná šance Erich Segal

Knížka není špatná, jen znám od autora lepší. Umí to více rozjet a ještě lepší konce.

09.04.2022 3 z 5

Moje miminko Moje miminko Martina Drijverová

Knížka obsahuje rady pro první 3 roky života. Pak tu je prostor pro váš deníček.
Autorka je milá a chápavá.

09.04.2022 4 z 5