madem madem komentáře u knih

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Tak krásně popsaná celosvětová epidemie. Jak se zachovají některé státy. Proč někde to jde a jinde převládnou feministky?
Hodně skvělá knížka.

21.08.2022 5 z 5

Maminko, není mi dobře Maminko, není mi dobře Ladislav Hanousek

Krásná přehledná knížka, obzvlášť co se týče nemocí.
Při některých pokynech při péči o kojence se mi však ježí vlasy.

21.08.2022 4 z 5

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Do knihy jsem se podívala párkrát po narození a spíše než jednotlivé návody mě uklidnila lehkost. Na rozdíl od jiných tolik nenutí, upozorňuje, že každý model je jiný. Nevyhrožuje, že to můžete pokazit (jako třeba v Něžné náruči, která vyhrožuje stále). Ve chvílích nabitých hormony mě kniha uklidnila, přinesla lehkost a podporu.
Nic světového v ní jinak není, až tak vtipná mi nepřišla. Mého muže pobavila, takže pro pány je zřejmě hodná.

13.08.2022 4 z 5

Deník těhotného muže Deník těhotného muže Andrew Cullen

Nevím, jestli to je tím, že nejsem muž, ale vůbec mě tento humor nebyl blízký. Partnerka je těhotná, těhotenství je dlouhé, je jí blbě, bude to drahé, jak to budeme zvládat, ...
A tak to šlo den ode dne. Možná dobré pro chlapa, že zjistí, že stejné pocity má i jiný muž, ale humor k popukání to není.

13.08.2022 2 z 5

Hrajeme si s nejmenšími Hrajeme si s nejmenšími Jackie Silberg

Pokud někdo opravdu neví, co dělat, knížka ukáže směr. Opírá se i o výzkumy. Jelikož jsem před ní už pár přečetla, nic nového mi nedala.
Uznávám, že je dobře zpracovaná, spoustu fotek, pěkně se v ní orientuje.

13.08.2022 3 z 5

Kladivo na Skoty Kladivo na Skoty Jean Plaidy (p)

Za mě jedna ze slabších děl. Přijde mi chyba překladu - občas se mluví o dceři, v další větě to je sestra. A hodně mi vadí stálé opakování předchozího děje: Měl jsem svou ženu moc rád (asi 20x), můj otec nebyl dobrý král (35x), syn je velmi slabý a vypadá nemocně - dožije se dospělosti? (asi tak 60x).
Jeto jedna z posledních knih, tak si říkám, zda si autorka pamatovala předchozí stránku. Občas mi přišlo, že ne.
Je to škoda, mám ji jinak moc ráda.

11.08.2022 3 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Knížku jsem četla krátce po Letu číslo TPA 545 a pro tomu mi kniha přišla takováááááá táhlááááááá a nudnááááá. Zvlášť cesta zpět.

06.08.2022 3 z 5

Let číslo TPA 545 Let číslo TPA 545 Michael Crichton

Knížka mě nadchla, silná hrdinka, i když knihu napsal muž. Vše udělá, vše zařídí, vše ví.
Jen nechápu, proč má tedy další kolegy, když by to zvládla i bez nich.

06.08.2022 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Přečetla jsem staříka a zamilovala se. Po Analfabetce jsem stále byla na obláčku. Po zabijákovi Jsem tvrdě dopadla na zem, druhého staříka jsem měla problém dočíst. Pak se objevila Sladká pomsta a měla dobré ohodnocení, tak jsem za začala zase těšit.
Po přečtení knihy jsem stále rozpačitá. Je to ono nebo je kouzlo pryč? Knížka má humorné momenty, zajímavá propojení, pro autora obvyklé šílené zvraty.
Ale jako celek mi to nesedí.

05.08.2022 3 z 5

Ceny Ceny Erich Segal

Za mě snad nejpovedenější dílo autora. Tak skvěle proplést všechny hrdiny.

30.07.2022 5 z 5

Osudová láska Osudová láska Erich Segal

Je podvečer, nikam se vám nechce, chcete něco pěkného a poutavého. Za pár hodin knížku přečtete. Děj se čte sám, Segal to umí. Jen ten konec bych jsem si v mysli pozměnila.

Nejcennější, co mám Nejcennější, co mám Noëlle Loriot

Nápad je dobrý, jen hlavní hrdinka je místy tak protivná baba, že se mi nechce jí fandit, když to potřebuje. Zkusím film, když ho všichni chválí. Třeba hrdinku lépe pochopím.

30.07.2022 3 z 5

Deník matky Deník matky Veronika Jonášová

Milá, lehce čtivá kniha.

Muž, žena a dítě Muž, žena a dítě Erich Segal

Když odpoledne prší a není, co dělat: ideální kniha. Rychle se přečte, je vám po ní dobře. Jen ten konec mohl být jiný.

Stroj lásky Stroj lásky Jacqueline Susann

(SPOILER) Strááášně dlouhé. Ale má jednu výhodu oproti jiným knihám autorky: skončí dobře.

Generace velkého třesku Generace velkého třesku Gary Russell

První čtený doktor Who a nenadchl mě. Zcela nové postavy, než jsem si zvykla, kniha skončila.

Odměna Odměna Jarmila Loukotková

Mám ráda autorku, ale postupně zjišťuji, že spíše její historické romány. Nenadchla mě Medúza a Lhůta prošla také ne. Odměna mě nudila a hnusila se mi zároveň. Nechápala jsem hlavního hrdinu, jeho přítelkyně také ne. Mimo mě byl i popis Prahy - přijde mi to tak dávno. Nechápala jsem, proč tak jedná. Proč tolik utrácí za Marcelu, kdyby to spořil, nemusí si půjčovat.
Těch posledních pár stránek bylo hodně šílených a já si přála konec.

12.07.2022 2 z 5

Lady Hamiltonová Lady Hamiltonová Alexandre Dumas, st.

Nevadí mi, jak autor psal knihu. Vadí mi hlavní hrdinka. Je pro mě podobná Mary Anne. Zapomene na lásku svého života, na děti, na manžela. A jde dál. Pak si diví, jak skončí.

09.07.2022 3 z 5

Mimořádný případ Mimořádný případ Ota Dub

Milé, hezky se četlo, ale žádný mimořádný případ jsem nezaznamenala.

07.07.2022 3 z 5

Utajená svatba Utajená svatba Inna Rottová - Mirovská

Nějak mě neuchvátilo. Seznámíte se s jednou dívkou a víte hned, kdo to je i to jak skončí.

07.07.2022 3 z 5