Mississippské povídky

Sedmička Grishamových povídek zavádí čtenáře na americký Jih, do prostředí Grishamovi důvěrně známého a dokonale poznaného. Ze střípků v podobě humorných i smutných příběhů několika obyvatel mississippského okresu Ford – rozvodového právníka, na kterého se usměje štěstí; rodiny odsouzence k smrti, jež se vydá na jeho poslední návštěvu; opuštěného manžela, který se rozhodne k vpravdě netradiční pomstě své ženě i jejímu milenci; či trojice náhodných známých, jejichž hrdinná akce na pomoc spoluobčanu se poněkud zvrtne – dokázal Grisham sestavit barvitou mozaiku, mistrně zachycující místní životní koloběh a kolorit, jeho půvaby i nešvary, marné boje i nečekaná vítězství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58175/mississippske-povidky-Khf-58175.jpg 3.946
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Knižní klub

Ford County: Stories (2009)

Kniha Mississippské povídky

katka134

Povídky se dobře četly, v podstatě všechny měly smutný námět, ale některé konce byly úsměvné. Asi nejvíc se mi líbila povídka Klidný přístav

Boženka2

Skvělé povídky, ani nedovedu vybrat nejlepší z nich.

pejty

Sedm povídek z amerického zapadákova. Bylo úžasné číst si o lidech, kteří žijí své životy ve své ulitě a ve svém málem světě. Každá povídka měla zajímavý příběh a přinášela nám osudy různých lidí, které si žili své životy a bojovali si svoje životní bitvy. Autor tyto okamžiky pak mistrně zanesl na papír a utvořil z nich výborné příběhy, kde se z relativně obyčejných příhod, stáváji životní zážitky a události.

LutherKing

Tenhle bourák mně zatím nikdy nezklamal.

1amu
27.03.2018

Zase jiný Grisham.Hned ta první povídka Krvavá jízda je crazy. Burani z vesničky Box Hill vezou zraněného (ne vlastní vinou) do nemocnice v Memphisu. Ale mládenci to mají těžké, mají vesměs žízeň, v hospodách po cestě jsou rajcovní holky, které dovedou vytáhnout dolárky ze šrajtofle. Ale bohudík vše končí (jak jinak) happy endem.
Nebo ta třetí Rybí spisy.Začátek vypovídá o čem to bude: Mack Stafford si 17 let v potu tváře vydělával na živobytí v advokátní kanceláři a nedovedl si představit, že by jednoho dne, jeden telefonát dovedl změnit jeho šíleně nudný a prostý život....
Velikost J.Grishama je v tom, že má vždy připravenu (skoro neuvěřitelnou) pointu a čtenář spokojeně vrní.
Nejde o obvyklá drsné právní thrillery, ale i tak vypadá život malých lidiček za "Velkou louží".

rengers
16.03.2018

Víceméně jsou to všechno smutné příběhy o osudech lidí, kteří buďto neví jak dál vynaložit se svým životem a nebo to vědí až moc dobře.

Pedro69
07.09.2017

Vcelku se dala. Povídky vcelku dobré.

čef
09.11.2011

Všechny povídky jsou zajímavé a hodné k přečtení. Těžko srovnávat s jeho romány - tady jde asi o něco jiného.

John Grisham
americká, 1955