Miminko nebo manžel?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ožehavé téma, o němž si nervózně špitají maminky i tatínkové v dětských hernách a na hřištích po celém světě. Ale takhle to nemusí zůstat napořád. Můžete provádět nejrůznější čáry máry s dětmi a přitom si dál užívat dospělácké techtle mechtle. Na sexu totiž opravdu záleží… a hodně. Partnery stmeluje a je zárukou toho, že se z milenců nestanou pouze spolubydlící nebo vychovatelé. Tato zábavná a upřímná příručka pomůže rodičům uklidnit rozbouřené vody kolem dříve tabuizovaného tématu a naopak rozvířit stojaté vody tam, kam velké vlny patří – v ložnici....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198588/miminko-nebo-manzel-198588.jpg 48
Žánr
Literatura světová, Literatura naučná, Rodina
Vydáno, Noxi
Orig. název

Love in the Time of Colic, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Miminko nebo manžel?

Přidat komentář
tatjana1737
01.10.2015

Knížku aktuálně prodávají v Levných knihách (tuším kolem 70,- Kč). Zaujal mne její název, ale od koupě odrazovala podoba obálky, která mi asociovala nějakou blbinu. Uvažovala jsem proto o výpůjčce z knihovny, ale pak jsem narazila na kladné recenze a těch sedm pětek obětovala :-). Rozhodně si nemyslím, že by to byly vyhozené peníze, naopak knížku vřele doporučuji. Ať už těm, kdo ji potřebují (my se po narození dítěte pořád hádáme, o TOM ani nemluvě - a to si myslím, že náš vztah nebyl předtím nijak dysfunkční), nebo těm, kdo se chtějí při čtení pobavit (a naivně si myslet, že jich se to nikdy týkat nebude ;-)).
Knížka má obrovské plus, a to že je psaná z pohledu muže i ženy, kteří si zmiňovanými situacemi sami prošli, hovoří z vlastní zkušenosti a k tomu to jsou odborníci, kteří umí věci pojmenovat a poradit, jak je zlepšit a změnit. Velmi dobrou práci odvedl překladatel, který v poznámkách pod čarou uvádí odkazy na naše prostředí (autoři knihy se odkazují na publikace, které v češtině nejsou dostupné). Jazyk je místy přisprostlý, ale explicitní výrazy vždy odpovídají kontextu a nejsou samoúčelné. Prudérnější čtenáře však mohou odradit.
Hlavní a jedinou nevýhodu knížky vidím v tom, že aby měla kýžený efekt, měli by si ji (dobrovolně) přečíst oba partneři (co si budeme nalhávat, podobný typ literatury vyhledávají především ženy - i když v tomto případě má kniha mnoho co dát i jejich mužským protějškům).

evasamankova
25.03.2014

Příručka je napsaná s velkou lehkostí i pořádnou dávkou humoru. Opravdu jsem se u ní zasmála. Přiznám, že pokud bych ji nedostala k recenzi, zcela určitě bych si ji nepořídila. Ale byla by to škoda. Autoři spolu po velkou část doby vedou jakýsi dialog a ukazují ženský i mužský pohled na radosti i strasti partnerského života, ne jen sexu, a vlastně tak poskytují rady právě opačnému pohlaví. Jsou uvolnění a ochotní sdělit i mnoho ze svého soukromého života. Příručka je určitě dobrou inspirací k nakopnutí vztahu a vlastně sama o sobě i dost humornou směsicí příběhů.


Morsie
28.02.2014

Ne, vážně nemám problém s tím, jestli si vyberu partnera nebo dítě, nemám ani jedno! :D Tuhle knížku jsem objevila jen tak náhodou, když jsem nevěděla, co dát svojí těhotné švagrové.
No, knížka Miminko nebo manžel mě zaujala, a tak ji mám doma - a jen čekám na vhodnou příležitost, kdy to předám matce mého budoucího synovce (doufám, že synovce - dvě neteře mi stačí!).

Každopádně to, že to není určené pro mě, mě neodradilo od toho, abych se knížkou neprokousala aspoň do půlky.
Stejně jsem ji nakonec přečetla celou - zajedno mě zajímala a za druhé jsem se vážně pobavila. Fakt je to někdy sranda!

Takže pokud jste rodiči a nevíte, jak na to znovu vlítnout, doporučuju přečíst si tohle ;)