Tajná zpráva z Prahy

Tajná zpráva z Prahy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20016/bmid_tajna-zprava-z-prahy-IPA-20016.jpg 3 35 5

Vědeckofantastický příběh a neskutečný cestopis rozvíjí dramatickou zápletku kolem vynálezu zhoubnějšího než atomová bomba, přičemž v postavách obou hlavních hrdinů, lékaře a scénáristy, provází čtenáře labyrintem šedesátých let na Západě.. Jde o podstatně přepracovanou verzi rukopisu z let 1967–69, který byl cenzurou zakázán, neboť příliš odvážně psal o tehdejší situaci v našem státě. Původní verze vyšla tiskem jako První zpráva z Prahy až v roce 1991.... celý text

jprst
22.12.2022 2 z 5

Tohle mi jaksi nesedlo, ale chyba byla asi u mne, s tímto druhem literatury, bohužel, poměrně často poněkud zápasím.

madem
23.03.2022 2 z 5

Čekala jsem asi na zázrak a nic nepřicházelo. Střídali se léta, po válce, za deset let, za dvacet let, za deset let. Střídají se vypravěči. A do toho strašně postav, často velmi zbytečných. Několikrát jsem se ztratila a ke konci jsem jen snažila přežít konec knihy. Třeba se to vysvětlí, nevysvětlilo.

petr_
29.12.2019 1 z 5

Velmi obtížná četba, která prý nemohla být vydána v původní podobě kvůli cenzuře. Nějak jsem se nedokázal dostat k nějaké pointě.

čef
30.11.2016 4 z 5

Kniha o futurologické literatuře, o nadějích konce 60.let v ČSSR o emigraci a vůbec o životě. Někdy trochu příliš komplikované, mezi vejci socialistické ideologie tančící a vůbec nepřehledné. Autor asi honí příliš zajíců, rozběhlých myšlenek, vyčpělých obav a protichůdných pocitů. Obdivuji každého kdo přečetl a plně pochopil.

WEIL
11.08.2011 4 z 5

Kniha která se mi zalíbila hned při prvním čtení a rád se k ní vracím.