Hodina nachové růže

Hodina nachové růže https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113008/hodina-nachove-ruze-113008.JPG 4 19 6

Hrdinka této knížky, čtrnáctiletá Anda - veselá a sportovní holka, měla ve svém pokoji obrázek pratety Eleonory, krasavice z doby před osmdesáti lety. A jednou se nějakým podivným řízením osudu, pohádkovou náhodou (spíš nešťastnou než šťastnou) octla Anda v jejím století.

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Godzina pąsowej róży , 1964

madem
madem
25.03.2022 4 z 5

Milé a vtipné počtení na jedno odpoledne, v hodině nachové růže.

Toffee
Toffee
30.12.2016 4 z 5

Vzpomněla jsem si na ni a na to, jak jsem ji opakovaně četla v útlém mládí/dětství a jak se mi strašně líbila. Je pořád dobrá, i když teď už jsem si všímala i nelogičností nebo nedotažených nápadů. Věřím ale, že i dnes se malým holkám může líbit.

aneleh18
aneleh18
01.03.2014 5 z 5

Krásné počteníčko pro náctileté slečny. Ale já se k této knize vracím i ve svém již "pokročilém" věku. Moc hezký náhled do dob minulých, svým způsobem naivních v pohledu člověka moderní éry..

Elor
Elor
06.08.2013 5 z 5

Také to byla moje oblíbená. Nepamatujete si někdo jinou polskou knížku pro náctileté o Napoleonově zubu, ukrytém pod magnolií?? A dívčích polských románů jsem četla více, bohužel už neznám názvy :(

bbara155
bbara155
06.08.2013 5 z 5

Krásná, vtipná a zábavná knížka. Četla jsem ji před mnoha lety, ale dodnes si pamatuju, jak moc mě bavila. Autorka krásně vystihla potíže moderní dívky ve společnosti konce devatenáctého století.

Venezia
Venezia
14.06.2013 5 z 5

Moc milá kniha. Také porovnanie, ako by vyzeral náš život /život dievčat/ v 19. storočí. Matika v škole takmer žiadna, telesná výchova len opatrne, ale tie spoločenské pravidlá tiež neboli bohviečo...

Polsko 19. století

Maria Krüger
polská, 1904 - 1999
1972  88%Hodina nachové růže
1980  90%O princezně Sněhurce
1986  70%Apolenka a její oslíček

Kniha Hodina nachové růže je v