Hodina nachové růže

Hrdinka této knížky, čtrnáctiletá Anda - veselá a sportovní holka, měla ve svém pokoji obrázek pratety Eleonory, krasavice z doby před osmdesáti lety. A jednou se nějakým podivným řízením osudu, pohádkovou náhodou (spíš nešťastnou než šťastnou) octla Anda v jejím století.

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113008/hodina-nachove-ruze-113008.JPG 4.613

Godzina pąsowej róży (1964)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Hodina nachové růže

Toffee
30.12.2016

Vzpomněla jsem si na ni a na to, jak jsem ji opakovaně četla v útlém mládí/dětství a jak se mi strašně líbila. Je pořád dobrá, i když teď už jsem si všímala i nelogičností nebo nedotažených nápadů. Věřím ale, že i dnes se malým holkám může líbit.

aneleh18
01.03.2014

Krásné počteníčko pro náctileté slečny. Ale já se k této knize vracím i ve svém již "pokročilém" věku. Moc hezký náhled do dob minulých, svým způsobem naivních v pohledu člověka moderní éry..

Elor
06.08.2013

Také to byla moje oblíbená. Nepamatujete si někdo jinou polskou knížku pro náctileté o Napoleonově zubu, ukrytém pod magnolií?? A dívčích polských románů jsem četla více, bohužel už neznám názvy :(

bbara155
06.08.2013

Krásná, vtipná a zábavná knížka. Četla jsem ji před mnoha lety, ale dodnes si pamatuju, jak moc mě bavila. Autorka krásně vystihla potíže moderní dívky ve společnosti konce devatenáctého století.

Venezia
14.06.2013

Moc milá kniha. Také porovnanie, ako by vyzeral náš život /život dievčat/ v 19. storočí. Matika v škole takmer žiadna, telesná výchova len opatrne, ale tie spoločenské pravidlá tiež neboli bohviečo...

Polsko 19. století

Maria Krüger