Madame R Madame R komentáře u knih

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Ve druhém díle se nám děj začíná projasňovat, některé postavy se více projeví a některé jsou stále zahaleny tajemnem. Velice mě nadchlo zakomponování doby před překročením, Lily, Williama a Jonathana jsem si velice oblíbila a kdyby vyšla kniha jejich příběhů samostatně určitě bych si jí pořídila. Mě se tento díl velice líbil!

26.08.2016 5 z 5

Princ Princ Sylvain Reynard

Jsem ráda, že autor tuto krátkou knihu napsal a dal tím jasně najevo, jakým směrem se bude celá další série ubírat. Pro některé je fantasy svět upíru nesnesitelný. Mě naopak nevadí. Myslím i že pan Reynard je všestranný spisovatel, který dokáže najít krásu i v něčem tak temném jako jsou nebezpeční upíři.

17.08.2016 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Příběh v této knize se mi líbil, neztrácel tempo z předchozí knihy a všechno do sebe zapadalo. Děj byl romantický a napínavý do poslední stránky. Dlouho se mi nestalo, aby mi kniha nedala spát a já musela pořád číst. Trochu mě zamrzelo, že je kniha na rozdíl od předchozí Temné Raven tenčí ale za to je víc nabytá emocemi. Dávám 5 hvězdiček a vřele doporučuji.

17.08.2016 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Ani nevím proč ale čekala jsem něco na způsob Selekce nebo Divergence, musím však podotknout, že mě kniha příjemně překvapila. Ze začátku mi dělalo potíže zorientovat se v příběhu, nejprve jsem si myslela že se děj odehrává v minulosti až později mi došlo že se jedna o budoucnost ale je to fantasy takže proč ne? :)
Jinak se těším až začnu číst pokračování jsem zvědavá jak to nakonec všechno dopadne.
Vřele doporučuji.

04.07.2016 5 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Knihu bych přečetla jedním dechem ale ke konci knihy jsem jí několikrát odkládala a až se konec knihy protáhl na 3 dny! až po čtení posledních řádku jsem si uvědomila proč.. chtěla jsem číst dál a dál a bylo mi hrozně líto že příběh končí, prostě jsem knihu nechtěla zavřít.
Kniha je psaná pro děti s dětských domů, má jim pomoci se svou situací vypořádat pochopit že v tom nejsou sami a namotivovat je k lepší budoucnosti.

01.04.2016 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Podle mě naprosto dokonalý příběh. Bavilo mě, že každou kapitolu vypráví někdo jiný, děj byl tímto dosti obohacen, byl to skvělý nápad, který podle mě nemá obdoby. Příběh nemá žádná hluchá místa, všechno souvisí ze vším. Kniha je psaná ve smyšleném světě kde roční období trvají několik let, přesto je hodně reálně zpracovaná. Čáry a nadpřirozeno jdou spíše stranou. Z knihy jsem hodně nadšená a mohu jen doporučit protože když hraješ hru o trůny, buď zemřeš nebo zvítězíš...

17.01.2016 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Ačkoliv mě to překvapilo kniha se mi vážně líbila. Bylo to nenáročné čtení ale i tak tam bylo něco co mě nutilo tu knihu dočíst a zjistit jak to vše dopadne. Opravdu zajímavý příběh.

17.01.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Naprosto krásná kniha s opravdu zajímavým koncem. Bylo tam všechno napětí, láska, dojetí, radost, smutek,atd.. Všem vřele doporučuji.

09.12.2015 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Ze začátku mě v knize začala štvát povaha Julie, opravdu byla ukňouranější než dřív, třeba když něco vyčítala Gabrielovi a vzápětí udělala to samé co on. Ke konci si u mě ale zase zvedla reputaci. Jinak se mi příběh líbil ale musím uznat, že z celé trilogie se jedná o nejslabší knihu. Kdybych knihu měla shrnout tak by vyšla klidně na 200 stránek zbytek bylo jen prodlužování konce.

09.12.2015 3 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Opravdu nepochopím, jak někdo může srovnávat Julii a Gabriela s něčím takovým jako je 50 odstínu šedi! Možná je to tím, obě jsou trilogie nebo tím, že obě jsou to docela bychle o víc než 500 stránkách. Prostě mi to nějak nejde na rozum... Jinak je to jedna z mála knih, kde se mi líbil druhý díl víc než ten první. Měla dobrou zápletku, je fajn že si hrdinové prošli tím čím si prošli, protože se tak vyvíjeli jejich charaktery. Docela si díky knihám začínám zamilovávat Itálii.

15.11.2015 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Neočekávala jsem, že se mi bude tato knížka líbit ale nakonec jsem neodolala a přečetla si jí. Knížku jsem sice na můj vkus četla dlouho, protože se mi příběh zdál hodně roztahaný ale celkově se mi kniha hodně líbila. Zajímavý mi přišel styl psaní ve 3. osobě, ze začátku mi to trošku vadilo ale zvykla jsem si a nebylo to tak hrozné. Docela se těším, až začnu číst druhý díl, jsem zvědavá jak se bude jejich vztah rozvíjet dál. Když jsem si četla některé komentáře, tak hlavní hrdinku Julli popisují jako ukňouranou a ubrečenou holku, mě tak ale nepřišla. Spíš jsem ráda, že na světě existuje nějaká nevinnost a ctnost tak jak je popisována ona. A co se týče pana profesora Emersona, tak pro ty jeho oči bych mu také odpustila všechny jeho hříchy.

06.11.2015 3 z 5

První kniha pro mě nejlepší série všech dob. Harry Potter, chlapec, který přežil, žije u strýce a tety a je utlačovaný a šikanovaný rozmazleným bratrancem a hlavně vůbec netuší co je zač ale to se brzo změní.. Příběh, který mě okouzlil v dětství a doprovázel celým dospíváním. Je v něm uloženo tolik moudra. Nejvíce mě ale dostává, že tato kniha o kouzlech nejen píše ale sama čarovná je! Vždyť naučila celou generaci dětí, včetně mě, číst. Je to nejkouzelnější kouzelná kniha ze všech.

13.10.2015 5 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Lord v nesnázích je úžasně čtivá kniha. Příběh je vsazen do doby, kterou mám moc ráda. Děj se zbytečně netáhne spíše naopak. První kniha celkové série Ztracených lordů byla prostě báječná.

05.08.2015 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Kniha mě naprosto pohltila. Byla to moje první kniha od tohoto autora a moc se líbil jeho styl psaní. S Raven jsem soucitila a tak trochu ji i rozuměla. William byl naprosto okouzlující. Moc se tesim na další pokračování.

05.08.2015 5 z 5

Jdi za svým srdcem Jdi za svým srdcem Barbara Cartland

Kniha mi přišla dost nereálná, nedokážu si představit, že tak křehká dívka vidí jak se její přítelkyně zabije a vše to přejde s takovým klidem. Ještě se mi nestalo abych byla ráda, že knihu dočítám. Naštěstí měla jen 150 stránek.

30.07.2015 1 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Bomba! Opravdu skvěle napsaný druhý díl. Možná se mi líbil víc než první. Docela mě šokovalo co se v tomto díle stalo a jak se začínají jednotlivé postavy vyvíjet. Už se samou nedočkavostí třesu na další závěrečný díl.

27.07.2015 5 z 5

Falešná nevěsta Falešná nevěsta Barbara Cartland

Příběh to byl hezky, nápaditý a romanticky ale přišel mi trochu nereálný, pochybuji že v té době by jim něco takového prošlo. Kniha byla podle mého názoru velmi stručná mela jen 150 stránek. Klidně bych ještě 100 stránek přidala abych děj nějak zakončila. Avšak nepřekvapuje mě to, že to skončilo tak nenadále protože jsem na to u této spisovatelky zvykla.

27.07.2015 2 z 5

Dáma s tajemstvím Dáma s tajemstvím Mary Jo Putney

První co mě na této knize zaujalo byla krásná obálka. Příběh byl čtivý a romantický. Chci si přečíst celou knižní sérii Ztracených lordů, protože je zajímavé sledovat jak jsou knihy dějově propletené. Vřele doporučuji.

26.07.2015 3 z 5

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Nenáročná kniha která je pěkně zpracovaná. Milují Anglii a proto autorce trochu závidím to, že se ji dostalo možnosti odstěhovat se do Anglie. Její zkušenosti a pohled na anglické lidí je někdy i humorný.

05.07.2015 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Tato kniha ve mě vzbudila mnoho emocí. Chvíli se mi četla dobře ale někdy jsem neměla náladu jí dál dočíst. Camryn byla celkem fajn v ničem mi nevadila ale Andrew mi přišel až moc dokonalý.
Úplně bych zrušila posledních sto stran a kdyby jste si je tam chtěly nechat tak bych tam alespoň nedala poslední kapitolu, která už byla dost i na mě, nejenom co se týká osudu Cam a Andrewa ale i všech dalších postav.
Moc se mi líbila obálka, protože konečně je dívka na obrázku podobná hlavní představitelce.

10.06.2015 3 z 5