machalcz machalcz komentáře u knih

Murphyho zákony – kompendium Murphyho zákony – kompendium Karl Wagner (p)

Mimo to, že mám konkrétně k výtisku co mám doma citovou vazbu, tak tuhle knihu považuji za báječný relax a povznesení se nad starosti všedního života.

Praštěné pohádky Praštěné pohádky Ludvík Aškenazy

Tohle je naprosto luxusní záležitost pohádek. To co zde LA předvádí jsem už v žádné jiné knize nenašel. Fantaskní absurdita nezná hranic. I po letech (teď je mi 28) si rád knihu znovu pročítám. Ty příběhy mají své kouzlo. Předčítal jsem je i přítelkyni před spaním. Tréning na čtení dětem. Tohle jim budu chtít rozhodně přečíst :)

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Tuhle knížku (i druhý díl) mám vážně rád. Můžu se k tomu vracet stále dokola. Ten příběh se mi prostě líbí. Jak člověk musí měnit sám sebe, aby přežil.

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Cesta krve pro mě nejlepší věc, co jsem od JK četl. Rád se k tomu vracím.

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

První věc, která se mi kdysi od Kulhánka dostala do ruky. Upíři? Fajn! Ale po pár stránkách, mi došlo, že to nebude jen obyčejný horor. Cynismus pomalu v každé druhé větě. Hrdina s nadlidskými schopnostmi je vlastně chudák, co má víc kliku, než sil. A obyčejní lidé, kteří se v Kulhánkových knihách objeví, jsou jen spotřební zboží na výrobu krve a masových kousků :)

Čtvrtý den až navěky Čtvrtý den až navěky Ondřej Neff

Také parádní serie povídek od předního českého autora tohoto žánru.

Mlha Mlha James Herbert

Tohle byla vskutku zajímavá kniha pro mé mladé já (školák). Každopádně utkvěla v hlavě a do dnes dokážu vyprávět spoustu zajímavých momentů.

08.03.2011 5 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Četl jsem krátce po Dnu Trifidů a tak jsem už bohužel nebyl tak nadšen, protože Den Trifidů tato kniha nepřekonala.

08.03.2011 2 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Četl jsem ještě na základní škole. Po letech jsem si musel koupit nové vydání. Je to jedna z prvních sci-fi knih co jsem četl a jedna z prvních knih, které nasměřovali můj oblíbený žánr :)

08.03.2011 5 z 5

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

To jsme kdysi četl a vcelku si z toho dost pamatuji. Ostatně Den Trifidů od tohoto autora považuji za nejlepší jeho počin.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Prostě JK klasika. Pro mě toto byl takový návrat k Vládcům Strachu.

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Serie nočního klubu je dobré čtení. Autor se nezapře a líbí se mi narážky na starší autorova díla i na jeho vlastní osobu. Zpochybnění vlastních "nápadů" v již publikovaných knihách se mi líbilo. No a mimo jiné samozřejmě pohyb v známých lokalitách :)

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Na tomhle díle mi něco chybělo. Celkově to mělo nádech a to všechno co bych čekal, ale od JK jsem četl i lepší věci.

Povídky Povídky Jiří Kulhánek

takové minibalení dvou povídek :( Škoda, že toho není víc.

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Pár stránek mi trvalo, než jsem si navykl na styl psaní tohoto autora. Přeci jen to je něco jiného než Kulhánek. Ale když se do toho člověk dostane, tak to stojí za to. Akce, akce, akce.

Strašák Strašák Matthew Reilly

Doporučeno přítelkyní a po všem tom sci-fi vcelku dobrá změna. Rozhodně se chystám na další Strašákovi akce. Spád, akce, realita. Dobré čtivo.

Rigor Mortis Rigor Mortis * antologie

Tak tohle je opravdu hardcore záležitost :) Jen mě mrzí, že to nelze nikde sehnat papírově ani digitálně.

Roboti nemají ocas Roboti nemají ocas Henry Kuttner

Celá serie povídek na sebe pěkně navazuje. Škoda, že není povídek víc. Určitě by mě zajímaly další trampoty, které se hlavní postavě staly.

Reparátor Reparátor Ondřej Neff

Četl jsem to hned po přečtení "Měsíce mého života" a ta se mi tyto dvě knihy příjemně "spojily".

Hvězda mého života Hvězda mého života Ondřej Neff

Tak tohle je pecka. Návrat do "dětství" kdy jsem četl "Měsíc mého života". Známé prostředí i lidé. Prostě paráda. Neffofsky tradiční styl psaní je i zde příjemný čtivý :)