Čtvrtý den až navěky

Čtvrtý den až navěky

Sbírka jedenácti vědeckofantastických povídek uvádí čtenáře do světa myslících robotů, překvapivých vědeckých objevů a obřích kosmických lodí. Autorovi slouží k zobrazení současných problémů jako je vztah morálky k stupni vývoje techniky, pokrytectví v mezilidských vztazích a problém odlidštění současné generace. Povídky... celý text

Autorovi slouží k zobrazení současných problémů jako je vztah morálky k stupni vývoje techniky, pokrytectví v mezilidských vztazích a problém odlidštění současné generace. Povídky mají provokativní pointy, originální nápady a určitou dávku humoru. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1049/ctvrty-den-az-naveky-1049.jpg 3.857
Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Albatros

Vidlička

Z několika povídek "neffovina" přímo sálá, některé jsou neutrálnější, ale Čtvrtý den až navěky je opravdu pecka. Povídka zůstane v člověku zaseknutá někde uvnitř. Celkově opět super, pane Neff!

Eremites

Nebylo to špatné. Jen mi došlo, jak těžké to mají autoři sci-fi....čas není jejich přítelem. Často i originální a výborné povídky se stále se zrychlujícím vývojem nových technologií tak ztrácí na své působivosti a čtivosti.
Nicméně Neff píše dobře, místy hodně vtipně, takže za přečtení to určitě stálo.

tlapička
16.07.2014

Střední kvalita, originální nápady

Athena
14.12.2011

Moje první sci-fi knížka. Od těch dob mě sci-fi nepustilo.

machalcz
08.03.2011

Také parádní serie povídek od předního českého autora tohoto žánru.

messi@h

Jedna z prvních knih, kterou jsem od Neffa četl, možná dokonce úplně první. Je z ní znát autorův talent, na poli české SF myslím Neff neochvějně vládne dodnes. Jeho povídky v sobě dokážou spojit zábavnost a akční stránku s určitou filozofickou hloubkou (i když samozřejmě dokáže napsat i čtivé kousky bez větších ambicí). Povídky Čtvrtý den až navěky a Tvář (!) člověka (?) patří dodnes k mým nejoblíbenějším SF povídkám vůbec (i v konkurenci světové SF).

Ondřej Neff

Ondřej Neff