machalcz machalcz komentáře u knih

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Tak tohle stálo za přečtení. Celkový nápad mě bavil. Představa pekla v podání Kopřivy je hodně zajímavou záležitostí. Knihu rád doporučuji známým, kteří holdují podobnému žánru ;)

31.07.2015 5 z 5

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Od Kopřivy jsem čekal víc. Sice jsem si na jeho styl jazyka musel kdysi chvíli zvykat, ale zvykl jsem si. Asfalt byl pecka. Tohle mě zklamalo. Ne že by to bylo vysloveně špatný. I sám autor na začátku varuje, že to vycházelo jako povídky někam na web. Ale v té samé formě to mrsknout do knihy byla zvrácenost. Mimo to jsem se nemohl zbavit pocitu, že druhá část je prakticky to samé co bylo v první části. Jen jsme prohodili kulisy.

31.07.2015 3 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Víc takových kousků a nebudu se vůbec zlobit, že si Kulhánek dává na čas s novou knihou ;)

31.07.2015 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Solidní prasárnička co se prasárniček týká :D
Po dlouhé době zase jednou knižka, kde hlavní postava není nadčlověk.
Kniha zcela zapadá do oddělení podobné tvorby. Takže se dobře čte, je akční a nenudí.

30.07.2015 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Prostě dotřetice hustě nařezáno a stálo to za to. S každým dílem šla kvalita nahoru. Pro nás brakožrouty prostě skvostné čtivo ;)

30.07.2015 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Když Kulhoš nevydává, tak jedeme na vlně Kotleta ;)
Komentáře píšu se značným zpožděním. Tento typ knih kupuji většinou hned po vydání a knihovnička se mi solidně zaplnila ;)

30.07.2015 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

A to jsem si myslel, že Kulhánek je můj favorit, moje hvězda, moje inspirace. Pak si přijde Kotleta a všechny mé iluze nesměle odkráčej s nudlí utřenou do rukávu. Tohle je prostě nářez. Kluci (Kulhánek a Kotleta) se mi v knihovničce poperou :)

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Jobs byl děsnej parchant, ale geniální a buďme rádi, že byl (jsem Apple ovce) ;)
Kniha Waltera Isaacsona je napsaná věcně a nezaujatě. Žádná přehnaná oslava ikony. Prostě tak jak to bylo v dobrém i zlém. Myslel jsem si, že toho vím o Jobsovi a Apple hodně. Mýlil jsem se a i díky tomu mě kniha mohla v mnohém překvapit.

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Konečně jsem ji sehnal v antikvariátu. Tuhle záležitost jsem hltnul tak před 20 lety (minimálně) a byla to jedna z knih, která řekla: "Tak chlapče a tobě se bude líbit sci-fi."

Radosti života Radosti života František Gellner

Klasický Gellner. Básničky moc nemusím, ale ty jeho mě dokáží oslovit. Žil zvláštní život a uměl ho do básní otisknout.

25.06.2012 5 z 5

Expanze na Mars Expanze na Mars Alexandra Hrouzková

Místy jsem měl pocit, že to je snad kniha určená pro ženské publikum, ale dost jsem se u toho pobavil. Hodně otevřená zpovděď. Dobře se to čte :)

25.06.2012 3 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

No prostě Kulhánek. Co jiného k tomu říct :)))
Nejvíc mě fascinuje v úplném začátku knihy poznámka o tom, kdy a za jak dlouho byla kniha napsána :)
Teď zas čekat na další nějakou pecku z pera tohoto autora :/

01.01.2012 5 z 5

Rekvalifikační kurz Rekvalifikační kurz Ondřej Neff

Není to špatné. Místy malinko utahané. Závěr se dal očekávat, ale ten úplný finál jsem nečekal. Celkově mě kniha bavila a zpříjemňovala mi cesty do práce a z práce.

26.10.2011 4 z 5

Drak a Jiří Drak a Jiří Gordon R. Dickson

Tuto knihu jsem kdysi dostal v letech základní školy. Fantasijní příběh se mi tenkrát velmi líbil. Po mnoha letech jsem tuto knihu objevil u rodičů na půdě. Vzal jsem si ji tedy k sobě domů. Rozhodl jsem si ji znovu přečíst. Degradoval jsem ji sice na toaletní četbu, to ale nic nemění na kvalitě příběhu :)

01.04.2011 4 z 5

Můj prolhaný kůň Můj prolhaný kůň Zdeněk Adla

Tuhle knihu jsem měl jako "dítě" velmi rád. Fascinoval mě ten mluvící kůň :)

12.03.2011 4 z 5

Teplo zhaslého plamene Teplo zhaslého plamene František Gellner

Nejsme moc básničkový typ, ale tahle sbírka se mi líbí. Některé básně jsem se naučil i nazpaměť.

09.03.2011 5 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Nejdřív jsem viděl film. Vzhledem k době kdy je točený to je poměrně zajímavý filmový počin. Po přečtení knihy jsem byl nadšen prostředím a příběhem. Možnostmi, které pásmo má. Určitě zajímavé klasické sci-fi.
Tento starší výtisk jsem bohužel půjčil a zpět nedostal. Ale novější vydání ku příležitosti vydání hry S.T.A.L.K.E.R doma mám :)

09.03.2011 5 z 5

Mlok 2008 Mlok 2008 * antologie

Některé povídky jsou dobré, jiné tolik ne. Ale celkově dobrá sešlost :)

09.03.2011 4 z 5

Mlok 2009 Mlok 2009 * antologie

Dobrá sbírka. Rozhodně si další koupím. Doufám, že v některé budoucí bude i má povídka :)

09.03.2011 4 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Adam Andres (p)

K tomuhle jsem se dostal na základní škole. V té době, kdy jsme ještě neměli k dispozici pány prstenů a podobné, tak tohle byla dokonalá fantasy záležitost. Strhující popis a příběh. Zrada, odvaha, smutek, vítězství. Všechno uspořádáno ve funkční celek.

08.03.2011 5 z 5