maca5449 maca5449 komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

Bylo to trochu zdlouhavé, ale na druhou stranu i čtivé. Četla jsem Eragona před pár lety a pořád z něj mám pozitivní dojem a některé pasáže si dodnes pamatuji (pokud je kniha "nedobrá" většinou do týdne zapomenu o čem byla). Co mě mrzí je "pokus o film."

12.12.2014 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Zajímavé téma, zajímavé zápletky,zajímavý styl, kniha docela čtivá, ale že by to bylo něco extra, to se říct nedá. Ráda si přečtu další díl, abych věděla, jak to celé dopadne, ale příliš od toho neočekávám.

12.12.2014 3 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Bylo to jiné, než jsem čekala.

Začátek utekl velmi rychle, ale pak už se to začalo táhnout. Pořád jsem čekala na nějakou velkou akci nebo hrůzostrašné pasáže a místo toho jsem byla pořád vtahována do opakujících se myšlenek Viktora a jeho životního utrpení.

V době vydání musela být kniha jistě přelomová a velmi hororová, ale dnes už je to jen takový lehký odvar.
Nicméně se kniha dobře čte, je to klasika a i dnes si v ní můžeme hodně najít.

25.11.2014 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Rozhodně stojí za to přečíst! Ke konci už mě výlet do minulosti začal trochu otravovat a chtěla jsem vědět, co bude dál, ale dalo se to zvládnout, těším se na další díl. ;)

18.11.2014 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Styl vyprávění vážně zaujme, střídá se několik perspektiv vyprávění postav a zároveň je příběh protkán jejich vzpomínkami. Kniha se čte rychle, je zajímavá a stojí za přečtení, ale chvílemi mi připomínala seriál Ztraceni. :D Každopádně mi kniha přišla tak nějak pochmurná a smutná, navíc mi vadí otevřené konce. :D

13.11.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Wow! Chvílema mi to připomínalo pořad Amerika hledá TOP modelku :D ale kniha je čtivá, má docela slušný děj a než jsem se nadála byl tu (celkem i překvapivý) konec. Nenáročné čtení. :)

11.11.2014 4 z 5

Život s hvězdou / Na střeše je Mendelssohn / Žalozpěv za 77 297 obětí Život s hvězdou / Na střeše je Mendelssohn / Žalozpěv za 77 297 obětí Jiří Weil

Skvělá kniha s židovskou tématikou. Má docela ironický konec, čte se snadno a nedá se na ni jen tak zapomenout.

Delirium Delirium Lauren Oliver

Potenciál příběhu by šel využít lépe, ale autorka dokáže vtáhnout do děje a 350 stran uteče jako nic.

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Knihu bych zkrátila na polovinu. Ze začátku nic moc, ale poslední strany jsem musela přečíst 3x, abych se přesvědčila, že si to autorka s koncem nerozmyslela. Konec byl vážně skvělý.

Gotická duše Gotická duše Jiří Karásek ze Lvovic

Hm... tak tohle bylo hodně divné. Celé to na mě působilo velmi pesimisticky a negativně, nemám v plánu se k této knize ještě někdy vracet.

07.11.2014 3 z 5

On On Carey Heywood

Slaďárna jak blázen. Celý příběh hrozně předvídatelný a nedomyšlený. To jako vážně? Oba hrdinové mi přišli tak trochu slaboduší. Čekala jsem, že mě alespoň trochu překvapí na konci, ale to jsem byla dost naivní. I přesto byla kniha čtivá a některé pasáže jsem si užila, i když jsem v podstatě předvídala každou větu. Jsem zvědavá na druhou knihu a mužský úhlel pohledu. Snadno čitelné, hodně oddychové, ale zkrátka přeslazená romantická slátanina.

Vražda v Shakespearu Vražda v Shakespearu Charlaine Harris

Moc pěkné, autorka zkrátka píše dobré knihy. Ale proč to číst, když další díly v češtině nemáme k dispozici? Čtenář je natěšený, co bude v dalších dílech, ale nezbývá mu nic jiného než sáhnout po anglickém originálu nebo se vrhnout na jinou autorčinu sérii.

06.11.2014 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Nejlepší díl ze série. Pokud by se vyhlašoval nejoblíbenější pár, Zsadist a Bella tuto kategorii (minimálně u mě) vyhrají!

06.11.2014 5 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Velmi smutné, slabé, ale stojí za to dočíst sérii. Spíš takové oddychové čtení. Tato série vám asi pohled na život moc nezmění.

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Čekala jsem, co autorka zas vymyslí za problém mezi Janie a Cabelem, aby to neměli tak jednoduché. Celkem zklamání. Navíc zase přetrpět ten strašný styl, kterým je to napsané! Ze zvědavosti jsem knihu dočetla, kniha se čte dost rychle. Něco na tom příběhu bude, protože po přečtení člověk chce i poslední díl.

06.11.2014 2 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Hodně divně napsané.
+ Přečteno velmi rychle a Cabel je opravdu skvostná postava, kterou si prostě oblíbíte.
- Příběh by se dal rozpracovat lépe, myšlenka byla dobrá, ale sakra dyť se to četlo tak špatně!

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Tato kniha měla větší reklamu, než by si zasloužila. Chvíli mi trvalo, než jsem se smířila se stylem vyprávění. Ale příběh je úžasný a hlavnímu hrdinovi je až příliš ubližováno, než aby jsme si ho neoblíbili a nezačli ho litovat. Možná by stálo za to příběh více rozpracovat.

06.11.2014 4 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Nápad dobrý, zpracování ujde, ale knize něco chybí. Něco zásadního. Dočetla jsem s obtížemi, některé pasáže mě sice celkem bavily, ale asi to bylo moc rozvleklé. Moc mě to nezaujalo.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Hodně dobré, velmi humorné a zároveň silně emocionální. Skvěle napsané, milostný trojúhelník, minulost vedlejších postav, špatňáci, obsahuje vše v únosné míře.

06.11.2014 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Po přečtení jsem měla z knihy pozitivní dojem. Krátká, rychle přečtená, sympatická hrdinka.
Dnes si ani nevzpomínám, o čem to vlastně bylo.