maca5449 maca5449 komentáře u knih

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Kniha se mi líbila tak do první poloviny, pak jsem z toho začala mít takový divný pocit a ten přetrval až do konce. Asi kvůli tomu sexuálnímu marastu, metafyzickému marastu a vůbec všem marastům, u kterých mi přijde, že se stále dokola opakují a stupňují. Sice je to zlepšení o proti některým minulým dílům, ke kterým snad už ani nemá smysl něco říkat, ale na víc jak tři hvězdy to prostě stále nemá.

06.03.2015 3 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Zajímalo by mě, kolik plánují vydat dílů, tohle téma se mi jeví dost nevyčerpatelně obzvlášť po druhém díle. Chvílema mi připadalo zvláštní, když dvě z hlavních postav spolu nezažijí nic intimnějšího, co by je mohlo alespoň trochu sblížit a najednou si vykládají "miluji tě." Každopádně se děj vyvíjí vskutku zajímavým směrem. Jen mám dojem, že než vyjde další díl, tak zapomenu, o čem to vlastně bylo.

04.03.2015 3 z 5

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Přišlo mi to trochu nudnější než ostatní novely a tak nějak o ničem. Děj mi začal připadat zajímavý až za první polovinou knížečky a v nejlepším v podstatě skončil. Mimochodem pěkné ilustrace.

03.03.2015 3 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Moc pěkné zakončení série. Příběh sám o sobě se mi líbil, jen by mě zajímalo, kterej nýmand dělal korekturu. To se bohužel netýká jenom tohoto dílu, ale celé série. Vážně. Proč dát 80 stran druhého dílu do třetího? Jaký to má smysl? Navíc v půlce třetí knihy přejmenovat česky pojmenovanou postavu Medvěd na Bear? Pak ty neuvěřitelné překlepy, občas anglický název, ahgrrr. To tady může knížku vydávat uplně každý nevzdělaný kopyto?!

28.02.2015 4 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

První díl mi nedal spát a musela jsem se hned pustit do druhého. Hmm. Přišlo mi, že se tady vlastně nestalo vůbec nic zásadního. Budu ho brát jen jako předehru k třetímu dílu. :)

26.02.2015 3 z 5

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Konečně!!! Konečně víc akce a míň sexu! Sice se to stále nevyrovná prvním dílům, ale pokud bude autorka pokračovat tímto směrem, možná se konečně dostane do lepšího poměru než 70% sex, 30% Anita.
Každopádně jsem byla zase dost naivní, když jsem si myslela, že by Richard mohl dostat rozum. Panebože jak já doufám, že už ho něco sežere. :-\

25.02.2015 3 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Prvních 20 stran jsem měla dojem, že to bude pěkná chujovina, která mi možná nebude ani stát za dočtení. Byl to omyl. Kniha se pěkně rozjela.Těším se na další díly. :)

22.02.2015 4 z 5

Polibek hříchu Polibek hříchu Keri Arthur

Nepřestává mě fascinovat autorčin pohled na vlkodlaky. Quinn mi začíná až nebezpečně připomínat Richarda ze série o Anitě Black. Vážně jsem zvědavá, kdo stojí v pozadí a kuje pikle. Celkově hodnotím jako průměr.

21.02.2015 3 z 5

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

No... podobnost s Bratrstvem černé dýky se nezapře. Je to trochu jako jeho ošlivější dvojče. Nicméně náplň žánru erotická paranormální romance to splňuje a žádná velká očekávání jsem neměla. Zkrátka odpočinková literatura.

20.02.2015 3 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Ta podobnost se Stmíváním byla do očí bíjící. Snad bych jen podotkla, že Prozřetelnost mi přišla lépe napsaná a více čtivá i když co se týká děje, tak mu chybělo napětí. Nemyslím tím napětí ve vztahu Jared - Nina, protože toho tam bylo více než dost, ale když se odpustí od jejich zaláskování tak byl děj spíše na pozadí a jen dokresloval vztah těch dvou.

Občas mi přišlo, že autorka v ději příliš přeskakuje. Trochu mě to mátlo, jakoby vypustila větu nebo dvě a odstavce tak občas ztrácely návaznost.

I přesto pro mě byla kniha atraktivní a skvěle jsem si u ní odpočala. Chválím čtivost a styl autorky, který prostě odsýpá a nutí číst dál. Rozhodně si přečtu další díly.

18.02.2015 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Tak tohle mě vážně bavilo. I když to bylo klišé. I když jsem mimo cílovou kategorii náctiletých. Prostě to nějak fungovalo, bylo to vtipné a neuvěřitelně čtivé. Navíc jsem se chtě-nechtě musela polovinu knihy uculovat.

12.02.2015 4 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Celou knihu mě rozčilovala chyba, kdy bylo slovo "sem" nahrazováno slovem "tady," věty pak zněly hrozně divně a kostrbatě. Začátek knihy mi přišel lepší, ten konec se spíš už táhnul. Opět jsem (jako u prvního dílu) protáčela oči nad velmi primitivní zápletkou, ale velmi se mi líbil mužský strohý způsob vypravování.

Dokonce jsem našla, že autorka napsala i novelu "Sawyer Says," která bude o Sawyer a Jaredovi. Ani mě to nepřekvapuje, protože si autorka touto knihou nechala na jejich příběh dost místa. Tak uvidíme, zda vyjdou i další knihy autorky v češtině.

11.02.2015 3 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Páni! Tohle bylo překvapivě dobré, vážně milé překvapení. Sice by se tomu dalo pár věcí vytknout, ale nakonec byla kniha vcelku ucházející. Problém by mi asi dělalo zařazení "pro děti a mládež" a to hlavně kvůli občasnému zvolání "do pr*ele" atd. Taky jsem občas nechápala dějové přeskoky po odstavcích, bez vysvětlení jsme najednou uplně někde jinde a pak jsem v tom měla guláš. Ale! Když se na knihu podívám jako na celek tak z ní mám pozitivní dojem.

P.S. podobu s Eragonem vidím maximálně v tom, že se Elena kamarádí s vylíhnutým drakem, vážně mě udivují tvrzení "je to jako Hrabal! je to jako Eragon! je to jako Tolkien!" jenom proto, že má dílo jeden jediný společný prvek... eh...

04.02.2015 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Tak to bylo velmi milé překvapení. Rozhodně bych netvrdila, že mi je hlavní postava nesympatická, byla akorát nevyrovnaná, výbušná, paranoidní a nemorální. Je otázka, jestli by byl Griffin takhle násilnický i kdyby zůstal viditelný, vzhledem k tomu, že chtěl být neviditelný proto, aby si mohl dělat co chce a porušovat pravidla. Dle mého názoru byla jen otázka času než někomu ublíží (pokud nepočítám jeho otce). A navíc bylo zajímavé sledovat, jak si Griffin své zločiny obhajuje. Rozhodně se pustím do dalších děl H.G.Wellse.

03.02.2015 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Kniha mi trochu připomínala Delirium od L.Oliver. Jinak nemám v podstatě co vytknout.

02.02.2015 4 z 5

Dnem i nocí Dnem i nocí Gwen Hayes

Takový průměr. Chvílema se mi to zdálo dost přitažené za vlasy a příliš nevěrohodné. I přesto se mi kniha ve výsledku líbila.

01.02.2015 3 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Řekla bych, že kniha mohla končit trochu uzavřeněji. Takhle to skoro vypadá, jak kdyby autorka chtěla ještě příběh rozvinout. Rozhodně je zde víc napětí než v prvním díle. Občas se mi otvírala kudla v kapse z Vayny a jejího přístupu, ale pokud autorka chtěla ukázat její zrůdnost, tak mohla klidně přitvrdit. Po dočtení se mi to zdá takové... nedotažené.

31.01.2015 3 z 5

Vzkříšena za úsvitu Vzkříšena za úsvitu Christie Craig

Slabší než první díl. Hodně z knihy čpělo "četba pro náctileté!" Kylie je tu hodně naivní, uvzdychaná a věčně opakuje ta samá témata. "co jsem, kdo jsem, oni mi to nechtějí říct, musím na to přijít sama, achich ach"

28.01.2015 3 z 5

Zoo City Zoo City Lauren Beukes

Tak to bylo... hodně zvláštní. Občas jsem si připadala ztracená, ale ve výsledku to docela ušlo. Líbilo se mi, že autorka prolínala vyprávění se zprávami z novin nebo e-maily. Bylo to takové zpestření díky kterému se kniha dala číst delší dobu v kuse.

25.01.2015 3 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Aaahgr... ten začátek byl teda neskutečně utahanej! Akce přišla až v poslední třetině knihy a když už se to pořádně rozjelo tak najednou konec? Humpf... Beru to jako díl, který tady prostě exituje, aby mohlo dojít k velkému finále.

23.01.2015 3 z 5