maca5449 maca5449 komentáře u knih

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Zajímavé téma, ale ne moc propracované, dalo se to zvládnout lépe. Nicméně kniha je čtivá a vtáhne do děje.

07.11.2014 3 z 5

Život s hvězdou / Na střeše je Mendelssohn / Žalozpěv za 77 297 obětí Život s hvězdou / Na střeše je Mendelssohn / Žalozpěv za 77 297 obětí Jiří Weil

Skvělá kniha s židovskou tématikou. Má docela ironický konec, čte se snadno a nedá se na ni jen tak zapomenout.

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Nejslabší díl ze série, celé předvídatelné, ale důležité pro třetí díl.

Delirium Delirium Lauren Oliver

Potenciál příběhu by šel využít lépe, ale autorka dokáže vtáhnout do děje a 350 stran uteče jako nic.

Panika Panika Lauren Oliver

Trochu předvídatelné, ale čte se rychle a je to celkem oddychové. Stojí za to si ji přečíst. :)

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Knihu bych zkrátila na polovinu. Ze začátku nic moc, ale poslední strany jsem musela přečíst 3x, abych se přesvědčila, že si to autorka s koncem nerozmyslela. Konec byl vážně skvělý.

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

Čekala jsem víc. Mnohem víc. Achjo.

Advent Advent Jarmila Glazarová

Jedna z top knih povinné literatury. Nádherně smutný a krutý příběh svobodné matky. Nejlepší kniha autorky.

07.11.2014 5 z 5

Gotická duše Gotická duše Jiří Karásek ze Lvovic

Hm... tak tohle bylo hodně divné. Celé to na mě působilo velmi pesimisticky a negativně, nemám v plánu se k této knize ještě někdy vracet.

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Rozhodně to není oddychové čtení, je to celé zmatené, působilo to na mě komplikovaně a ke konci jsem vlastně ani nevěděla o čem to je a kdo je kdo. Jazyk byl taky zvláštní, to asi ty archaismy a knižní výrazy. Knížku bych doporučila těm, co potřebují tituly pro povinnou četbu. Je to krátké a dá se o tom celkem mluvit.

07.11.2014 3 z 5

Česká literatura od počátků k dnešku Česká literatura od počátků k dnešku Jiří Holý

Pro studium literatury na VŠ nezbytný pomocník.

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Skvělá hrdinka, skvělý nápad. Těším se na další díl.

Dobrman Dobrman Lou Ann Cloidt

Tato kniha se bude určitě hodit, pokud plánujete dobrmana. Raději bych ale nespoléhala jen na ni a čerpala z více zdrojů. Pokud už dobrmana máte, zaujme vás spíše jen pár stran.

Noční práce Noční práce Jáchym Topol

Eh... ale jo, šlo to. Jen je to takové zamotané a zmatené. Věčně se přeskakuje od vypravěče do vnitřních monologů postav. Dětská perspektiva s příběhem taky docela zamává no a babský povídačky kolující po vesnici tomu všemu nasadí korunu. Autor je v rozhovorech celkem sympaťák, ale tahle knížka? Achjo. Jsem ráda, že mám knihu za sebou, znovu už ji číst nebudu.

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Hrůza! Děs! To snad ani autorka nemohla myslet vážně. Když se odstraní věčně se opakující věty o submisivitě a dominanci při sexu nebo o úžasnosti pana dokonalého v posteli (i všude jinde) nebo o dokonalosti slečny úžasné nebo popisy krásných těl a jak k sobě úžasně pasují, nebo vůbec duplicity opakující se v každé druhé větě, zbydou asi 2 odstavce o 10 větách, ve kterých je ukrytý děj celého příběhu.

U této knihy se mi stalo to, co ještě nikdy v životě. Každý druhý řádek jsem musela protočit panenky a sama sebe jsem se ptala, proč je vlastně autorka tak populární. Proč měla kniha takovou reklamu? Proč to vůbec někdo vydal? Proč je tak strašně populární erotická literatura? Próóóóč?!? Nechápu jak jsem knihu vůbec mohla dočíst, asi jsem chtěla vědět, o čem to vlastně je. O ničem.

06.11.2014 odpad!

On On Carey Heywood

Slaďárna jak blázen. Celý příběh hrozně předvídatelný a nedomyšlený. To jako vážně? Oba hrdinové mi přišli tak trochu slaboduší. Čekala jsem, že mě alespoň trochu překvapí na konci, ale to jsem byla dost naivní. I přesto byla kniha čtivá a některé pasáže jsem si užila, i když jsem v podstatě předvídala každou větu. Jsem zvědavá na druhou knihu a mužský úhlel pohledu. Snadno čitelné, hodně oddychové, ale zkrátka přeslazená romantická slátanina.

06.11.2014 3 z 5

Zima Zima Rod Rees

Snažila jsem se dát knize asi 3x šanci, ale ani jednou mě nenadchla a nedočetla jsem ji.

06.11.2014

Vražda v Shakespearu Vražda v Shakespearu Charlaine Harris

Moc pěkné, autorka zkrátka píše dobré knihy. Ale proč to číst, když další díly v češtině nemáme k dispozici? Čtenář je natěšený, co bude v dalších dílech, ale nezbývá mu nic jiného než sáhnout po anglickém originálu nebo se vrhnout na jinou autorčinu sérii.

06.11.2014 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Nejlepší díl ze série. Pokud by se vyhlašoval nejoblíbenější pár, Zsadist a Bella tuto kategorii (minimálně u mě) vyhrají!

06.11.2014 5 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

Asi jsem čekala více. Hlášky bez kontextu zas tak vtipné nejsou, někeré rozhovory jsem ani nečetla, ale kvůli novele Otec si snad stojí za to knížku pořídit.

06.11.2014 3 z 5