maca1245 maca1245 komentáře u knih

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Blake je prostě zlato. Člověk se sním nikdy nenudí i když někdy porozumět jeho slovíčkaření je umění :)

02.02.2020 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Tak to bylo něco.
U teď čekam, až se Patt s Hotie staví na kafe a pokecáme :)
Jen taková vsuvka. Vypadá to, že každý hokejista ho má jako dělo :D

02.02.2020 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Pro mě to byla výborná kniha, jelikož jsem procházel čtecí krizí. A tohle je taková ta oddychová kniha, u které nemusíte moc přemýšlet a necháte se vést. Občas by hrdinové zasloužili profackovat, ale taková už YA je. Ja jsem spokojen až na konec.

27.12.2019 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Miluju knihy Ricka. Májí vždy svižný děj, který odsýpá. Ani se nenadějete a je konec.

25.11.2019 5 z 5

My My Elle Kennedy

Přečteno jedním dechem. Úžasné jako předchozí díl.
Potřebuju další dávku Jamieho a Wesse.

16.11.2019 5 z 5

On On Elle Kennedy

Tak tohle bylo wow. Po přečtení anotace, které lehce zavání jedním velkým klišé, jsem dost váhal zda se do ní pustit či nikoliv. A musím říci, jak jsem rád, že jsem se do ní pustil. Přečteno během jedné noci. :) Začal jsem číst kolem 11 večer na zkoušku jednu dvě kapitoly a najednou "PUF" a byl jsem na konci. Je to napsané super stylem, děj ubíhá nečekanou rychlostí.
Milé, humorné, žhavé a sexy počtení, které vás nenechá chladnými. Za mě moc povedené.

06.10.2019 5 z 5

V pasti času V pasti času Madeleine L'Engle

O knize jsem se dozvěděl díky připravovanému filmu. Chvíly trvalo než jsem se ke knize dostal díky plno dalším knihám, které jsem měl rozečtené před touhle.
Jak již bylo řečeno níže kniha vyšla ve špatný čas. Když se ohlédneme na to kdy byl originál poprvé publikován, tak to nejspíše dojde většině. Tím ale nechci upírat knize její nápaditý ačkoliv trochu nevyužitý potenciál. Pro mě osobně to bylo velice odpočinkové čtení. Jelikož nejsem cílová skupina může se zdát příběh plytký a naivní. Upřímně po nějaké těžké literatuře je to pravé ořechové. Určitě se vrhnu i na druhý díl.

26.09.2019 4 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Na knihu jsem byl zvědavý. Tento debut Cary se vydařil. Kniha plynula velmi rychle a čtivě. Sice kolem půlky mi bylo jasné kdo co a nač, ale vyřešení bylo zajímavé. Takže já jsem spokojen.

02.06.2019 5 z 5

Jeřábí žena Jeřábí žena Patrick Ness

Ze začátku jsem byl trochu zmatený přeskakováním v textu, ale hned na to jsem se začal orientovat. Tento příběh má dvě linky, které se "propojí". Nevím co napsat, abych tu něco nevyzradil. Ale myslím si, že toto je typ knihy, která bude rozdělovat lidi na ty kterým se to líbí, a ty kterým ne.

21.05.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Po prvním díle jsem prostě musel sáhnout po druhém. První díl byl na "sladké vlně", druhý díl jede spíše na temnější vlně. Bylo to odpočinkové čtení. Avšak podle mého se to prvnímu dílu nevyrovná.

16.05.2019 4 z 5

Časoběžník Časoběžník Ryan Graudin

Jako milovník lodi Titanic, jsem se nechal zlákat ke koupi téhle knihy. Bohužel jsem zjistil, že se na Titanicu se neodehrává většina příběhu. Byl jsem docela zklamaný, ale děj mě vtáhl a nepustil. Pro mě to mělo spád a super nápad. Konec je uzavřený, ale vlastně není. Čtenář si může domyslet pokračování příběhu a záleží jen na něm. Tyto konce mám nejraději. Za mě super čtení.

08.05.2019 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Třetí díl byl super. I když už od začátku víte jak to celé skončí, je to milé a odpočinkové čtení. I když nejsem cílovka, užil jsem si to.

02.05.2019 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Hodně se setkávám s názorem, že takto vztah mezi dvěma lidmi nevypadá. Prosím Vás! Pomalu ve všech knihách jsou vztahy, které se ve skutečném životě nestanou. Pro mě druhý díl byl super, odsýpalo to i když v některých chvílích bych Eden nejraději jednu vlepil. Avšak oproti jedničce lepší.

28.04.2019 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Až na trochu pomalejší začátek, se mi to líbilo. Je to taková ta odpočinková četba, u které nemusíte moc přemýšlet. Je to milé, místy až takové naivní, ale to prostě k tomuto žánru knih nejspíše patří. Upřímně čekal jsem neuvěřitelnou slaďárnu, ale mé obavy se nevyplnily.
Jediné co kazilo četbu této knihy, byly textové chyby. Ve většině knih se objeví sem tam nějaká ta chybka, ale tady to bylo nezkutečně rozčilující. Pomalu co kapitola to nějaký přešlap.
Ale celkový dojem je kladný. Pro zatím 4/5. Uvidím jak další díly.

20.04.2019 4 z 5

Dobytí Salemu Dobytí Salemu Jukito Kiširo

Co to jako bylo? Zajímavé by bylo natočit reakci čtenářů. Ta moje rozesmála sestru. Supeer zakončení. Doufám, že vydají i Battle Angel Alita: Last Order,

05.04.2019 5 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě Jukito Kiširo

Krásné kresby, příběh dobrý, utíká to. Doporučuji číst díly hned po sobě.

05.04.2019 5 z 5

Smrtící Anděl Smrtící Anděl Jukito Kiširo

S druhým dílem jsem spokojený. Sice se točí jen kolem Motorballu, ale děj odsýpá. Je tam akce a spád. A ten konec? Jak wtf. Ještě, že mám doma další díly :)

03.04.2019 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Wau...
Tak tohle bylo něco.
Nikdy jsem na včely nekoukal, jako na něco zbytečného, ale tahle kniha, Vás donutí zamyslet se nad celým ekosystémem a dopadem změn na nás.
Jsem plný pocitů, které ve mě víří a nevím co tu ještě napsat, abych vyjádřil co cítím.
Je to čtivé a čtenář si může vybrat jak to číst. Zda tak jak je to psané či každou linku zvlášť jako celek.

23.03.2019 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Než jsem začal číst tuto knihu, slyšel jsem o ní, ani nevím kde. Ale podle toho co o ní říkali, jsem očekával klasickou Young Adult záležitost, kde hlavní hrdinka zjistí datum úmrtí chlapce, který se jí líbí a bude ho zachraňovat. Ale chyba lávky.
Byl jsem mile překvapen jak je kniha svižná a čtivá. A po dlouhé době jsem narazil na "hrdinku", která vlastně ani hrdinka není, ale je obyčejná 16-ti letá dívka. Co se týče oné romantické linky, tak ta tam je jen okrajově, což spousta čtenářů po těch ustavičných trojúhelnících a dalších geometrických útvarů potěší.
Detektivky mě nikdy nijak nebraly, ale tato kniha mě trochu navnadila, nějakou si pořídit a dát jim šanci. Berme v potaz, že je to pro mladé čtenáře takže "detektivka" je pouze odlehčená.
Bylo by zajímavé, kdyby tento námět napsali pro dospělé.
Za mě 5*

20.03.2019 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Je zajímavé, jak se mění názor, když člověk po několika letech sáhne po přečtené knize.;)
Každopádně kniha mě bavila, příběh odsýpal tak svižně, že jsem se divil, že je již konec.

05.03.2019 5 z 5