Jeřábí žena

Jeřábí žena https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404800/bmid_jerabi-zena-Xjm-404800.png 3 44 5

Čtyřicetiosmiletý Američan George Duncan provozuje tiskařský krámek v Londýně, je rozvedený a osamělý víc, než si chce přiznat. Jedné noci ho vzbudí zvláštní zvuk nesoucí se ze zahrady. Ke svému překvapení tam najde bílého jeřába. Pták má poraněné křídlo, ale když mu George vytáhne šíp z rány, odletí k nebi. Druhý den vstoupí do krámku žena jménem Kumiko s netradiční prosbou. Její krása je tak oslňující a tajuplná, že se do ní George bezhlavě zamiluje a touží odhalit všechna její tajemství… Je to ale dobře?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kniha Zlín

The Crane Wife , 2013

Luigi1
17.06.2021 5 z 5

Moc se mi tento příběh líbil,bylo to nejen lásce ve kterém je slyšet tlukot srdce které se zamilovalo,ale i zklamání.

michaela2338
30.09.2019 5 z 5

Byla to báseň "o lásce. O odpuštění. O srdcích, zlomených a tlukoucích."

Alcarmo
28.09.2019 4 z 5

Neotřelý příběh, který je vystavěný na tradiční japonské pohádce o poraněném a zachráněném jeřábovi, tedy pohádce o lásce a vděčnosti. Tak či onak mi to přišlo zajímavé. Vše je navíc podané stylem, díky kterému v člověku setrvá vyprávění ještě nějaký čas poté, co obrátí poslední list.

MatoLenka
26.08.2019 3 z 5

Mám rozporuplné pocity: dvě dějové linky - jedna brilantní, druhá pravý opak.

maca1245
21.05.2019 5 z 5

Ze začátku jsem byl trochu zmatený přeskakováním v textu, ale hned na to jsem se začal orientovat. Tento příběh má dvě linky, které se "propojí". Nevím co napsat, abych tu něco nevyzradil. Ale myslím si, že toto je typ knihy, která bude rozdělovat lidi na ty kterým se to líbí, a ty kterým ne.