Lusa Lusa komentáře u knih

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Po sérii s Tórou jsem okamžitě sáhla po těchto knihách a musím říci že nelituji. Děj je hned od začátku velmi napínavý a nedá vydechnout až do konce celé knihy. Rozhodně s touto sérii pokračují a doufám, že bude stále dechberoucí.

26.02.2023 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Napínavé, čtivé a zvraty od začátku do konce, prostě skvělé.

03.08.2021 5 z 5

Slib Slib Robert Crais

Úžasné, skvělé, napínavé až do konce. Maggie tomu opět dodává na kráse a roztomilosti. Jsem moc ráda, že jsem se ke knihám od Craise dostala a mým přáním je, aby u nás vyšly i další díly Cola a Pika, zkuste někdo taky kontaktovat nakladatelství, tahle série je přece úžasná a měla by dál pokračovat.

07.05.2020 5 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

Musím říci, že Malacandra, je zatím tím nejkrásnějším světem, který jsem navštívila.
Autor vykreslil její faunu a floru tak nádherně, že bych se nejraději zbalila a jela tam na prázniny X-D

SPOILER

Jinak příběh byl velice zajímavý a čtivý a musím říct, že bych Westona nejraději v tom lavoru se studenou vodou přidržela díl a Devina taky.
Je až neuvěřitelné, že by takový svět ve kterém vládne mír a žádná diskriminace a války mohl existovat, místo kde jsou si všichni rovni dokáže zkazit jenom člověk.
Autor to dokonale vykreslil, a když byla knihy vydána před mnoha lety, byly by dnes úmysly Thulcandrů stejné jako tehdy.

Už dost filozofování, celkem jsem zvědavá na další díl...

30.11.-0001

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Před několika hodinami jsem to dočetla a mustí říct toto. Eragon byl dobrý, Eldest lepší a Brising nejlepší.
Jako obvykle jsem se nechala tím ovládnou a najednou jsem zjistila, že opět čtu konec 3 dílu, pokračování ve 4 díle.
Ale i tak je to úžasná kniha a já se nemůžu dočkat jejího pokračování
Nechalo to vě mě tolik emocí ze kterých se dostanu jedině tak, že sáhnu po nějaké jiné knížce, abych se nějak zabavila čekáním na 4

30.11.-0001 5 z 5

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Vlastislav Toman

Malého boha jsem četla jako malá a hned jsem si ten příběh zamilovala, takže jsem teď po letech mela možnost dočíst vlastně celou sérii a i něco navíc díky zlaté knize komiksů. Byl to jako návrat do dětství a porad si to pamatuji.

09.10.2023 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tahle série je opravdu skvělá, moc dobře se to čte a je to napínavé. Tento díl opět nezklamal a odhaluje tak další problém o které se moc nemluví.

07.06.2023 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Krátký, ale dojemný příběh.

12.01.2022 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Ke knihám Deavera mě přivedla právě Kathryn Danceová s knihou "Tvůj stín", která byla sice čtivá, ale nějak moc neoslovila. Pak jsem se ke Kathryn vrátila právě ve Spící panně, abych zjistila, že mi Kathryn přijde jako superžena, která má všechno v malíku a vše s přehledem zvládá. Kniha jinak byla čtivá a konec velmi zajímavý, ale myslím, že raději zůstanu u Rhyma a Sachsové.

21.11.2021 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Podezřelého jsem si musela přečíst protože jsem věděla, že ve Slibu se tahle dvojka vyskytuje. Nebylo to jak Cole a Pike, ale Maggie tomu dodávala na roztomilosti, a tak se to krásně četlo, konec napínavý a dojemný. Jedním slovem skvělé.

03.05.2020 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Perfektní čtení!

29.12.2018 5 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Přes všechen ten shon kolem této knihy a jejímu dvojímu hodnocení jsem si řekla, že si na ní udělám také svůj názor.
Po úvodní větě o dobru a zlu, jsem si ani tak nepředstavila toho starce, ale spíš holčičí partu, které to jedna z nich vypráví s baterkou pod bradou, ano pro partu puberťaček to může působit, jako zajímavé příběh a na konci by měly vydechnout nadšením nad úžasným příběhem.

Já spíš zděšeně projížděla příběh za příběhem a nevěřícně nad tím vším kroutila hlavou, ano našla jsem pár příběhů, které by klidně obstály jako samostatné, nebo být klidně zpracované na více stránek.

Mezi ty lepší řadím:
Derwillský případ, Noc, kdy jsem měla zemřít, Příběh z mého života, Vražda krále hraček a Hodné holky umírají první.

Všechny jsou až v druhé polovině knihy, vypadá to, jako by se autorka pomalu zdokonalovala, ale nejdřív nás musela zahrnout tím co je v první polovině, neustále šokovat, zkoušet vyvádět z míry a ukázat, že není všechno takové, jak se na první pohled zdá, bohužel to používá tak často, že nad tím pak už člověk vrtí hlavou.

Myslím, že mě autorka dorazila tím, že povídka: A pomsta bude má,
je defakto inspirována jedním filmem, nemám nic proti inspiraci, ale vzít to na stejné bázi jako ten film, na to fakt nemám slov

Navíc postava muže s černými vlasy a orlím nosem, mi už začínala lézt na nervy, když už jsem konečně pochopila jak to s ním je, tzv. deus ex machina měl alespoň na konci odletět a vyřešit další případy někde jinde, nebo nejlépe už nic neřešit, autorka tam měla dost policistů, mohla udělat hrdiny z nich, poukázat na jejich chytrost a to, že umí logicky uvažovat, ne nechat na scénu vklouznout tuto postavu, která vše vysvětlí a odchází za oponu, aby se připravila na další příběh.

Jsem celkem zvyklá číst před spaním, ale místo tohohle jsem si vzala oblíbené fantasy, protože po přečtení jedné povídky jsem vždy dumala nad obsahem a stejně bych neusnula.

Upřímně jsem ráda, že jsem si knihu půjčila v knihovně a nevyhodila za ní peníze z okna.
Musím tedy říci, že paní Černucká si udělal pěknou reklamu, upřímně mě taky dostala na tom, že jsem chtěla vědět, co je na tom všem pravda, kdyby kolem toho nebyl takový humbuk ani bych po tohle nešáhla, zelená barva v kontrastu s tím obrázkem u mě nevyvolává pocit toho, že bych knihu chtěla blíže zkoumat.

No pokud autorka chystá pokračovat v dalších knihách, musím říci, že touhle reklamou si asi dost uškodila, já po jejích knihách rozhodně už nešáhnu.

29.08.2011 2 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Náhle nemám slov, ten příběh mě úplně dostal a pohltil, člověk si při čtení myslí, že už je konec, ale spousta stránek před ním mu stále říká, ještě se něco stane, něco zásadního tak čti dál a nepřestávej dokud nedojdeš na poslední stránku a nezůstaneš ohroměně hledět s tím, že chceš víc.

A já chci víc Noční anděli a pokračuji s tebou...

16.08.2011 5 z 5

Kniha o filmu Eragon Kniha o filmu Eragon Mark Cotta Vaz

I když jsem byla filmem zklamaná, kniha mi určité věci vysvětlila :))

30.11.-0001 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Moje nejoblíbenější pohádky

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nádherné dokončení ságy o Harry Potterovi

SPOILER

Líbilo se mi jak Harry zabil Voldemorta, a jsem ráda že Snape byl nakonec ten hodný. A epilog mě dostal ze všeho nejvíc, moc krásné

30.11.-0001 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

O něco tluštčí než poslední kniha a taky trochu něco jiného, než předchozí díly, ale pořád mě to baví a pořád je to čtivé. Jsem zvědavá jak to bude se Strikem a Robin pokračovat.

31.03.2024 5 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Od začátku velice čtivá, pohled matky a dcery byl velice zajímavý, ale kvůli ich formě tak nějak nevyniklo celkové prostředí, ale i tak to stojí za přečtení.

24.08.2023 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Nova série se krásně rozjíždí, opět je před námi zapeklitý případ, který me nechal naplou až do konce, jsem zvědavá co přinese našim hrdinům budoucnost.

23.03.2023 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Čtvrtý díl Tóry a zase o něco jiný, než ty předchozí, tentokráte měníme lokalitu do zmrzlého Grónska. Libila se mi i stránka lovce obohacená o historii a legendy. Příběh je stále čtivý, napínavý a místy i vtipný.

17.11.2022 5 z 5