LunaL. LunaL. komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nechápu, jak tak smutný příběh může být tak hezký...

21.10.2020 4 z 5

Opilý prales Opilý prales Gerald Durrell

Pěkná kniha, stejně jako ostatní od Durrella. Miluju jeho popisy, hlavně zvířat, ale i lidí a situací. Líbilo se mi, že dokázal psát i o cestě, která se nevyvedla podle jeho představ.

07.09.2020 4 z 5

Julie z vlčí smečky Julie z vlčí smečky Jean Craighead George

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila. A určitě nezklamala!
Líbil se mi příběh, popis krajiny i život vlků a eskymáků. I to, jak příběh začal hned cestou a až poté se čtenář dozvěděl, proč se Julie na cestu vydala. Byl pro mě dost zajímavý i úvod a závěr - od autorky a jejích synů, nejen o tom, jak kniha vznikla.
Už teď se nemůžu dočkat pokračování!

18.08.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělá oddechová kniha u které se určitě pobavíte :)

26.07.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Na knihu jsem se dost těšila, ale byla jsem zklamaná. Nebavila mě, zdála se mi o ničem. A když se mě pak někdo zeptal, o čem byla, tak jsem zjistila, že vlastně ani nevím. Myslela jsem, že jsem se na ní jen nedokázala soustředit, ale kamarádka, které jsem knihu půjčila, na to měla stejný názor. Za mě určitě nejslabší kniha od Hartla.

26.07.2020 1 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Hodně lidí tenhle díl kritizovalo. Přišlo jim, že autor už neměl nápad, ale chtěl za každou cenu psát dál. Mě kniha ale nezklamala. Po prvotním šoku, že se děj odehrává o tolik let později než předchozí díl, a hlavně že okolnosti nejsou tak růžové, jak snad každý čtenář čekal, zjistíme, jak moc Will dospěl, jak moc se podobá Haltovi.. Ale že to hlavní u něj nezmizelo - pořád jsou pro něj přátelé na prvním místě.

12.05.2020 5 z 5

Hezká kniha, která popisuje spoustu neuvěřitelných zvířat! Skvělý doplněk ke knihám HP. A dobrý nápad udělat ji jako učebnici Harryho i s jeho poznámkami, je tím zajímavější

14.03.2020 4 z 5

Nejlepší maminka na světě Nejlepší maminka na světě Sébastien Perez

Krasne obrazky, kratsi, zajimave texty. A hlavne moc hezky napad! Docetla jsem detem na Den matek, kdyz jsem se pak ptala, kdo je podle nich nejlepsi maminka (cetli jsme asi o 12ruznych maminkach), vrhly se na me, ze ja :)
To je i cilem knizky - ukazat, ze kazda maminka vychovava sve "mlade" jinak, ale je hlavni, ze ho miluje.

12.05.2024 5 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Tuhle serii miluju! Kez by kazdy nasel svuj Green Valley!

20.03.2024 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Prvnich sto stranek se trochu tahlo, potom to ale bylo tak napinavy..! :)

06.12.2023

Z deníku pampelišky Z deníku pampelišky Stanislav Rudolf

Knizky od Stanislava Rudolfa mam rada, po tehle jsem sahla kvuli Vyzve. Zaskocilo me, ze jsou v ni tri povidky. Vsechny se mi libily, kazda byla jina. Ne v kazde se hlavni postava zachovala spravne, ale tim spis je to ze zivota..

26.11.2023 4 z 5

Prachy Prachy Ed McBain

Detektivky zrovna moc nemusim, ale na ty od Eda McBaina se to nevztahuje! :) Neni spatny nekdy prolezt babicce knihovnu :) Nastesti tyhle knizky miluje a ma jich velkou sbirku, mam si do budoucna co pujcovat x)
Klidnejsi detektivka s tematem zharstvi.

19.11.2023 4 z 5

Je to pravda, Tygříku? Je to pravda, Tygříku? Byron Katie

Hezka, takova jina detska pohadka. Zelva poucuje tygrika, ze i kdyz se mu zda, ze je vsechno spatne, ze ho nikdo nema rad, zalezi jen na jeho uhlu pohledu.
Urcite poucne, hezky vysvetlene, ale pro male deti se mi to zda narocne. I kdyz, kdo vi..? :)

14.11.2023 4 z 5

Popletený tučňák Popletený tučňák Amelia Cobb

Nadherna kniha! Pujcika jsem ji synovi na dovolenou, nakonec predcitani nadsene poslouchala i babicka! Krasny, originalni a chvilemi vtipny dej. Knizka detem predstavi par zajimavych zvirat ze zoo, poda nekolik zajimavosti (nejen) ze zivota tucnaku.
Ze zacatku me zarazilo, ze Ema mluvi se zviraty. Je to ale takove "mluveni", ktere asi zazil kazdy milovnim zvirat v detskem veku :)
Predstava prastryce, jak jde s arou na rameni zachranovat zvirata v Antarktide me doslova rozesmala, ale je to pohadka, ne? Ne vsechno musi sedet :)
Ke knizce jsme si sedali i behem dne, nejen vecer, jak jsme se nemohli dockat pokracovani. A tesime se na dalsi dil :)
Doporucujeme jak pro pekny dej, tak pro krasne obrazky! :)

30.07.2023 5 z 5

Dobrodružství včelky Máji Dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Syn nezna serial Vcelky Maji, tak byl z knizky nadseny. Mne se nelibilo, ze Maja hned prvni den po narozeni utekla z domova, protoze se ji nelibila predstava, ze bude muset poslouchat a pomahat. A tak dlouho se ji ve svete libilo! Nastesti to konec trochu zachranil..
Jinak kratke, ctive kapitoly, hezke obrazky. Syn by hodnotil plnym poctem, mne tam chybel Hop a ostatni kamaradi. Byvala to moje oblibena pohadka, mozna proto jsem knizku moc srovnavala se serialem..

18.07.2023 4 z 5

Tatínek tě má moc rád Tatínek tě má moc rád Jillian Harker

Tuhle knizku dostal syn na konci skolniho roku od ucitelek v MS. I s venovanim. Krasny napad a dobre vybrana knizka!
Pribeh nejen detem, ale i nam, rodicum, ukazuje, kolik toho dite dokaze, kdyz ma duveru a podporu rodicu.
Kratke texty, poutave obrazky :)

28.06.2023 5 z 5

Bílá paní na hlídání Bílá paní na hlídání Pavel Brycz

Mame tri deti, vcetne dvojcatek. Proto je pro nasi rodinu tema blizsi a a predstava ctyrcat jeste o neco desivejsi.. :-D Vecernicek jsme si oblibili hned, z knizky jsme take nadseni :) Hlavne Poprask v raji a Bezhlava laska cteme porad dokola! Knizka ma u deti uspech a ja casto zavidim pani Cerne pani Bilou.. :-)

25.06.2023 5 z 5

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Sice knizka psana pro deti, ale ctu ji s nadsenim:) Pribeh, ktery pohladi!

30.04.2023 5 z 5

Co se zdá medvědům Co se zdá medvědům Jiří Kahoun

Nádherná kniha o medvědích dvojčatech. Synovi (6)se moc libila, poslouchaly i mladší sestry. Moc se nám líbily lumpárny kluků, věčné stížnosti Pupika

22.03.2023 5 z 5

Liška Šiška v cukrárně Liška Šiška v cukrárně Iva Gecková

První dva díly se nám moc líbily, vyhlížela jsem v knihovně třetí. Skoro bych knihu nepoznala, jak se změnily obrázky! Mě se asi líbily víc, děti si knihy skoro nevšimly a musela jsem na ni nalákat, abychom ji četli. Děj byl na podobné brdo jako předchozí díly. První díl chtěly děti číst několikrát. Tenhle díl jsme přečetli najednou, ale asi naposled. Škoda

19.02.2023 3 z 5