Dobrodružství včelky Máji

Stejně jako miliony lidí na celém světě znáte možná i vy včelku Máju z televizní obrazovky. Neposedná, zvědavá, někdy i trochu neposlušná, ale dobrosrdečná a věrná včelka se stala brzy miláčkem diváků i čtenářů. A nejen těch malých. O tom, jak opustila rodné včelí město, sotva se rozhlédla po světě, o jejích nebezpečných dobrodružstvích, ale také o kamarádech, které na svých toulkách malá včelka potkala, vypráví tato knížka. Je to nejen vtipné, zábavné a napínavé vyprávění, ale i moudré nahlédnutí do života přírody, jejíž součástí jsou i lidé, pro Máju prý - ti nejdokonalejší tvorové na této zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101669/dobrodruzstvi-vcelky-maji-101669.jpg 419
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Biene Maja und ihre Abenteur

Kniha Dobrodružství včelky Máji

Kamiliana
07.09.2014

Celkem zklamání. Chápu, že je to určeno pro samostané malé čtenáře, čemuž odpovídá i velikost písma, ale vadí mi, že příběhy jsou psané tak, aby pasovaly na stránku, tudíž je mnoho motivů a detailů vynecháno a mnohdy tak povídky postrádají smysl. Navíc obrázky neodpovídají tomu, co je popisováno.Strukturu jazyka jsem při čtení synovi zjednodušovala a nahrazovala, aby tomu vůbec porozuměl, i tak jsme se někdy museli pídit po významu a smyslu :o)

MartinaF
01.06.2013

Pamatuji si naprosto úžasný seriál, takže tahle knížka byla docela zklamáním - nejsou tady Májiny přátelé jako je Vilík, Hop, Alexandr a další. Sice se Mája seznamuje s různými zvířátky, ale není to ono. A navíc je to určené pro starší čtenáře, protože květnatý popis a dlouhá souvětí nejsou vhodná pro malé děti.

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky
Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky