Lumine Lumine komentáře u knih

Kruh Kruh Dave Eggers

Wow.
Chci napsat.
Woow.

Kniha by se dala nazvat jako ,,Zrození Velkého bratra". Stále pořádně nevím, co si myslet. Ty představy byly děsivé, ale ještě děsivější bylo, jak málo jsem měla argumentů, kterými bych to poslala k zemi. Děsivé bylo, jak skutečně to vypadalo. Stále věřím, že bychom něco takového nedopustili a upřimně doufám, že se něčeho takového nedožiji. Zlatý Facebook. ._.
A ten konec. Špica! Celou tu dobu, už od začátku knihy si člověk říká, jak předvídatelný konec to bude mít, ale pak přijde konec a vy jenom udiveně koukáte na knihu, která končí příliš brzo.
Za mě 5*. Skvělý příběh.

14.02.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Fňuk. To bylo krásné.
Na to jak je to vtipná knížka, se mi neuvěřitelně potily oči. ._. Víte, jak to myslím.

Vyprávění je tak krásné, vtipné, okouzlující a zároveň smutné. Příběh rozebírá životy lidí bydlících v jednom velkém domě. Je to vážně moc pěkné. Miamas, všechno. :D

28.09.2015 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Wow. Nezklamal. Pan Marcus zase nezklamal.

Nevím ani jak pořádně komentovat. Prostě si tu knížku přečtěte a tečka. Není co řešit. :D

13.02.2015 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Mno... pobavila jsem se, ne že ne. Není nad to přečíst si, že za zkázu lidstva může v podstatě tupá pěkná tvářička jménem Helena. Konec je divný a laděný jako šťastný, i přesto že dva lidé prostě nedokáží zachránit celou civilizaci.
Aspoň vím, kde se vzalo slovo robot.

01.02.2016 4 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Dam - da - da - dam!
Mnohem lepší, než první díl! Skvělý závěr a z knihy jsem vážně nadšená. Ta jedna hvězdička dolů je za ten místy jemně necitelný? (vážně netuším, jak to vyjádřit) popis příběhu. Vážně. Místy, kde bylo plno akce a určitě by to bylo aspoň na husinu, jsem spíš tak ležérně otáčela stránky, kvůli stylu psaní.
Každopádně... líbilo se mi to. Celá tahle dilogie. Ta myšlenka, ten průběh bezva.

SPOILERS! SPOILERS! SPOILERS! SPOILERS! SPOILERS!
Proč Alina? :O Proč ne třeba Bea? Proč Alina? Díky tomuhle jsem slzami skrápěla naši novou sedačku. Doufám, že se mamka nikdy nedozví, kdo tam ty flíčky udělal. -,-

26.07.2015 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Knížka je hodně zajímavá, ale nesedl mi autorův styl psaní. :/

30.03.2015 3 z 5

Wow. ._. První povinná četba, která mě bavila. To chce potlesk.

V knížce je vtip i troška napětí a úžasný konec. :D Pan Brouček je prostě nezapomenutelný a vůbec celá kniha je tak nějak... velmi dobře čitelná.
Takže lidi, studenti, téhle knihy se nebojte, na množství stran nehleďte! :DD

05.03.2015 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Uf. Mám to za sebou. :D

Ano, ano je to povinná četba, ale přiznejme si to. Kromě "Přivedla žebráka na mizinu" a "Doktor Kazisvět" je to o tom se ke čtení dokopat. Stále moc nechápu, proč je to takový hit, že to chtějí u maturity, ale jo... je to o moc lepší než Otec Goriot.

06.02.2015 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Klasika, která zahřeje u srdce.

03.11.2014 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Bohužel jsem se zasmála jen jednou. Styl deníku mi k tomu moc nesedl, protože nás připravil o líčení scén, které tady bylo velmi chabé.

08.03.2020 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jaká to roztomilá a umně napsaná knížka! Jednu chvíli jsem se culila, další smála a poslední plakala a znova a znova. Rozhodně doporučuji!

14.06.2019 5 z 5

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

Tenhle příběh. Já nevím.
Jsem člověk, který si libuje v logice a reálných řešeních. Normálně by mi to, co zmiňuje Kačkaknihomol pode mnou, vadilo, ale teď ne. Ten příběh je velmi dobře napsaný a přeložený. Je vtipný, napínavý a kouzelný.
Rozhodně je to knížka, kterou bych byla posedlá, kdybych ji četla v 11-14 letech, ale teď je pro mě sladkou knížkou, kterou budu moct doporučovat dětem v knihovně.
Šťastné vlny všem! :)

31.12.2016 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Wow! Knihu jsem přečetla za jeden jediný večer. Skvělý příběh! :)

16.12.2015 5 z 5

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Jako příběh pěkný. Nejvíc mě tam dostal příběh Erny, ale nevadí.
Ale.
Já chápu, kdy to bylo napsáno a kdo to napsal, ale z té knížky by to řvalo víc jedině, pokud by byla obálka knihy červená s hvězdou místo názvu. :D (Především ten konec byl tak rudý, až se papír styděl, že je bílý).
Mno... říkali mi Leni bylo lepší. Není debat.

15.12.2015 3 z 5

Vlčí princezna Vlčí princezna Cathryn Constable

Pro opravdu mladší čtenářky. Jako nápad super, ale naivita a s prominutím hodně dlouhé vedení hlavní hrdinky je doopravdy překvapující. :D
Jinak pěkné.

12.12.2015 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Asi jsem se zamilovala do Hamleta. Vážně. Nemyslela jsem si, že by mě tahle kniha mohla tak moc nadchnout, ale je to tak. Krása.

11.11.2015 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Ano Konečně knížka z povinné četby, která se dá číst i dobrovolně!

I když to místy bylo takové... táhlé, tak to bylo zajímavé. Něco se tam stále dělo.
Podtrženo, sečteno. Knížka má 5* na seznamu povinné četby, ale obecně jí dávám 4*.

10.10.2015 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Krásná kniha.
Příběh je kouzelný a s ním i jeho hrdina. Kdo má rád takové ty typy jako Sherlock (ten z akt. Londýna od BBC!) a Sheldon si určitě potyká i s Charliem. Je to milý kluk, který se chystá na střední a formou dopisů komusi, se vyzpovídává. Ovšem jeho minulost zas až tak milá není...
To si musíte přečíst sami. Někdo téhle knížce na chuť přijde a někdo ne. Záleží na člověku. :)

26.05.2015 5 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Úžasné!
Naprosto úžasný závěr série. Eli - pradón Aronel - byla jako vždy úžasná. Charlik naprosto k nakousnutí. A všechno bylo prostě super. *w*
Já prostě nemůžu téhle sérii nic vytknout. Je kouzelná, skvěle napsaná a já ten příběh prostě miluji! Rozhodně doporučuji přečíst.
Je to vtipné, napínavé, dobrodružné, úžasné! :D

05.05.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Asi takhle.
Z pohledu člověka, který nečetl trilogii Divergence je moje hodnocení dvě hvězdičky. Žádný extra příběh, pražádný (vůbec žádný) konec. Netušíte jak je to s rivalitou frakcí, kdo je kdo, prostředí a tak dál a dál...
Ale!
Z pohledu někoho, kdo trilogii četl, musím zatleskat. Doopravdy. Celou knížku jsem si říkala. "Jo ahá!" nebo "Ty jsi byl sv*ně a sv*ní i budeš. ._." Zkrátka je to příjemné rozloučení s úžasnou trilogií.

03.04.2015 5 z 5