lukazsss lukazsss komentáře u knih

Osamělí buřiči Osamělí buřiči Egon Hostovský

Celkem dobré a občas úsměvné příběhy :) Ale pro mě průměrná knížka :)

30.09.2013 3 z 5

Dvě miniatury Dvě miniatury Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Celkem zklamalo, takový průměr.

30.09.2013 3 z 5

Písečníci (3 povídky) Písečníci (3 povídky) George R. R. Martin

Jedno z nejlepších co jsem kdy četl... :) Víc netřeba dodávat :)

17.09.2013 5 z 5

Další příhody z černého kufříku Další příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

Krásné pokračování, jen škoda, že není ještě další :) zajímalo by mě jak to s doktorem Finlayem a tou sestrou dopadlo dál :)

06.09.2013 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Nádherná tečka za krásnou Narnií :)

02.09.2013 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Knihu jsem začal číst víceméně ze zvědavosti, jak byl Lewis ovlivněn Tolkienem, když byly takový přátelé. A rozhodně nezklamal, není to tak propracované jako u Tolkiena, ale je to něco úplně jiného, víc pohádkového, lehká četba, ovšem poutavá a napínavá, první díl jsem zhltnul jak malinu a už se těším na další. Ze zvědavosti se stala vášeň. :)

10.08.2013 4 z 5

Marinka Marinka Karel Hynek Mácha

Mácha, romantik srdcem, duší i nohama neboť to tak prožíval, cítil, miloval a nohama chodil po místech jež s neobvyklým talentem popsal. Příběh ,ač smutný a tak zamilovaný, napsal přímo překrásně.

10.08.2013 5 z 5

Příhody z černého kufříku Příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

Poutavé, humorné, dmutné, skvostně napsané... :)

10.08.2013 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Celou trilogii nelze brát jako další moderní fantasy, které budete číst s otevřenou pusou a hltat jedno slovo za druhým, ale spíš jako historii války o prsten, kdy se ve Vás budou mísit v průběhu čtení různé pocity a myšlenky a pokud dočtete poslední díl, tak Vás kniha změní. Je to úchvatné dílo, plné životních rad a činnů.... :) Nevím co víc psát. Chvílemi Vám běhá mráz po zádech, jindy máte chuť brečet nebo se zase smát a neboť "Ne každý, kdo bloudí, je ztracen" tak i já doufám, že tohle dílo, nikdy nebude.

05.08.2013 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Prostě nejlepší, nejlepší, nejlepší knižní trilogie všech dob, stává se mi u knih, že mě mrazí v zádech, ale rozhodně ne tak často jako u Tolkiena :) Příběh je napínavý, i když jsem viděl film, krásně propracované postavy, lidské chyby, krajina všechno skvělé. Pro ty co knihu budou číst, berte ji jako naučnou knihu o historii nám neznámé planety :) A já se zatím vrhám na poslední díl.

24.07.2013 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkien je opravdu úžasný vypravěč, což dokázal už v Hobitovi, ale tohle je ještě lepší :) Jako by vyprávěl historii skutečného světa, opravdu neuvěřitelné, plné emocí, krásných propracovaných bytostí a nádherných veršů, životních mouder, podle kterých se lze řídit v běžném životě. Kdyby šlo více jak 5* dám víc :)

03.07.2013 5 z 5

Nightflyers Nightflyers George R. R. Martin

Je vidět, že autor se opravdu vyžívá v rozboru lidské psychiky a já říkám, proč ne? :) Netradiční sci-fi :)

20.06.2013 4 z 5

Z počátku mne kniha moc nezaujala, ale postupně mě dostala a nepustila :) Milé, nesložité dobrodružství nehrdiny, který je ovšem velmi moudrý a nelakomý- doporučuji. 4,5

08.06.2013 4 z 5

Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew William Shakespeare

Nádhera, nevím co víc říct! :)

23.04.2013 5 z 5

Je těžké být bohem Je těžké být bohem Arkadij Strugackij

Úžasná kniha, krásný popis feudalismu, zvyklostí v této době a hlouposti lidí.

22.04.2013 4 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Lepší knihu, při které se mi do žil vlilo vlastenectví, nenávist vůči těm co zabíjí nevinné a utlačují slabší, kteří se stejně brání ač s mizivou šancí na úspěch a často ztrátou vlastního života, jsem už dlouho nečetl. Doporučuji přečíst každému! :)

21.04.2013 5 z 5

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

3,5* kniha mne nezklamala ale ani neprekvapila, zvraty tam byly, ale nic extra a navic nektere casti knihy byly nesmysne a predvidatelne, proc by jim treba ten vedec rikal kde bude promena pokracovat? Konec na muj vkus moc otevreny, jakoby si autori nechali prostor pro dalsu dil, ale jinak v celku dobra kniha, u ktere nebyla nuda a precetl jsem ji jednim dechem :)

20.04.2013 4 z 5

Návrat domů / Gilgameš v pustinách Návrat domů / Gilgameš v pustinách Robert Silverberg

Krásné dvě povídky, které se zabývají lidskou psychickou stránkou, popisují úžasná prostředí, zajímavé lidi a hrdiny z dávných dob. Kniha je krátká, čtivá, doporučuji jako oddychovku :) Člověk zde popřemýšlí jak důležité je přátelství a komunita.

09.04.2013 4 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Velmi poutave povidky, ac zrovna povidky nemusi m, tak tyto me velmi bavily, originalni napady, poutave a zajimave prostredi ruznych koutu sveta i vesmiru, a velmi tajimave zapletky. Nejvice musim vyzdvihnout to, jak autor premysly nad tremi taklady robotiky a oklikami jak a pri jake prilezitosti je muze robot porusit. Doporucuji precist :) je to takove oddychove a pohodlne cteni.

21.03.2013 4 z 5

Takže kde bych začal, první díl mi přišel nic moc, poněkud lajcky napsaný, což se postupem knihou zlepšovalo, druhý díl nuda, nuda a až na konci začal být zajímavý a třetí díl bomba i když konec mě trochu zklamal, hlavně tím, že si nevybrala Hurikána. Autorce musím poblahopřát k tomu jak zajímavé intriky, vztahy mezi postavami a jednotlivými kraji, kapitolem vymyslela. Trochu mi vadilo, že se v 1. a 2. dílu opakovali některé věci. Co mi na knize ale vadilo nejvíce byla hlavní hrdinka, chvílemi mě až neskutečně moc štvala tím jak smýšlela a taky mě naštvala spousta dalších drobností, třeba Hladové hry pro kapitolské děti? Copak ony za to mohou? A ta smrt Snowa, čekal jsem nějaké epické vyvrcholení, které se bohužel nekonalo Celkově dávám 4 hvězdy, ale bylo to tak na 3,5, kdyby byla 1. kniha lepší tak bych dal i 5.

11.03.2013 4 z 5